Галява
Галява, -ви, ж. Поляна въ лѣсу; незаросшее мѣсто среди хлѣба въ полѣ. НВолын. у. На рѣкѣ, прудѣ: незаросшее мѣсто среди тростника. (К. П. Михальчукъ). См. Гало, Гальовина.
Зміст
Сучасні словники
Тлумачення слова у сучасних словниках
Академічний тлумачний словник
ГАЛЯ́ВА, и, жін. Поляна звичайно на узліссі або серед лісу; прогалина в хлібах, очереті і т. ін. На галяву вискакує з гущини сарна і, зачарована чудовим концертом, зупиняється (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 148); На зеленій галяві вже сиділо і лежало в запашній траві декілька десятків робітників
Галява, -ви, ж. Поляна въ лѣсу; незаросшее мѣсто среди хлѣба въ полѣ. Н. Вол. у. На рѣкѣ, прудѣ: незаросшее мѣсто среди тростника. (К. П. Михальчукъ). Cм. гало, гальовина.
ГАЛЯ́ВА, и, ж. Поляна звичайно на узліссі або серед лісу; прогалина в хлібах, очереті і т. ін. На галяву вискакує з гущини сарна і, зачарована чудовим концертом, зупиняється (Коцюб., І, 1955, 148); На зеленій галяві вже сиділо і лежало в запашній траві декілька десятків робітників (Панч, Вибр., 1947, 278).
Ілюстрації
Медіа
Див. також
Галя́вина — відкрита, незаросла деревами ділянка в лісі. Утворюється внаслідок нездатності ґрунту в цьому місці забезпечувати живлення та/або прикріплення дерев (постійні галявини), або ж внаслідок вирубки, падіння великого дерева з ушкодженням менших навколо, бурелому, і т.ін. (тимчасові галявини).
Галявини в лісі є ділянками, де мають змогу розвиватись нехарактерні для лісового біотопу рослинні угруповання (з перевагою трав та/або чагарників), а також супутні види тварин. Є складовим елементом лісу.
Загалом, наявність галявин в лісі стимулює збільшення біорізноманіття.
Джерела та література
Академічний тлумачний словник української мови
Словник української мови. Словник Грінченка
http://ukrlit.org/slovnyk/%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%B0