Коти
Коти, -тів, мн. = Котець. Браун. 15.
Зміст
Сучасні словники
У Фразеологізмах
Кіт наплакав у ролі обст. – дуже мало.
Узять, к приміру, хоч би й Сергія. Пнеться, старається. А сили тієї – кіт наплакав (Мушкетик, Чорний хліб, 1960, стор. 7–8)
суп з котом
це настільки неприйнятно для людини, що якщо і можливі, то «потім». В основному, фразеологізм «суп з котом» застосовується у відповідь на питання: «Що потім?» Його поява обумовлена іронічною і смішний римою. Втім, рим придумати можна багато, а постійний і стійкий відповідь один. Цей фразеологізм і прижився, швидше за все, саме тому, що він неможливий для людини. Ось такі пироги з кошенятами ».
Подерта кішка
Даний фразеологізм трактується по-різному. Або це погана, зла жінка. Напрошується така асоціація: кішка стає подертою, коли її б'ють або в бійці з іншими тваринами. У цей момент вона голосно кричить (а як же інакше?) Ось зла жінка теж сильно кричить.
Як котові валер'янки
Вживається до кого-то, хто трохи неадекватно себе веде після чого-небудь. Пов'язане з поведінкою котів, якщо їм дати валер'янку.
Як кішка з собакою
Застосовується у відношенні яких-небудь людей, які живуть не в мирі та злагоді, а в постійних чварах, скандали, сварки. Досить згадати кішку, загнаного на дерево собакою і шипящую звідти, в той час, як її загонича голосно гавкає внизу, намагаючись зігнати кішку з дерева. Є казки, в яких розповідається, як коли кішка з собакою жили мирно, але ось кішка зробила щось погане, за що собака не може її досі пробачити і кожен раз, зустрівши її на своєму шляху, намагається прогнати геть гучним гавкотом.
Коту під хвіст
Означає, що щось зроблене пішло в нікуди.
Кішки на душі шкребуть
Застосовується у значенні поганого настрою - тужливо, сумно, погано, тривожно, стан неспокою і багато іншого, що призводить до поганого морального самопочуття.