В’язання

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 11:24, 4 грудня 2013; A.tiutiunnyk (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

В’язання, -ня, с. Связываніе.

Сучасні словники

В'язання — процес виготовлення виробів (зазвичай елементів одягу) з безперервних ниток шляхом згинання їх у петлі й з'єднання петель одна з одною за допомогою нескладних інструментів вручну (в'язальний гачок , спиці, голка) або на спеціальній машині (механічне в'язання).

Ілюстрації

Pasport obl32 0.jpg Main-11280-32b0d49f5f6914a42818de59d44a74c1 0.jpg Фото-0048.jpg P1070284.JPG

Медіа

ЦЕ ЦІКАВО!

В'язані шкарпетки, знайдені в коптських гробницях, датуються IV–V ст., Найдавніші (III ст., Епоха Прато-Наска) в'язані речі Нового світу виявлені в Перу. Висока якість виконання речей з могил коптів дозволяє вважати, що техніка в'язання була відома набагато раніше. У 1867 році Вільям Фелкін висунув гіпотезу, що в'язання було відоме ще за часів Троянської війни. Згідно з Фелкіном, убір, який героїня «Одіссеї» Пенелопа розпускала кожну ніч, насправді не ткали, а в'язали, тому що тільки в останньому випадку розпущена нитка не деформується, а сам процес вимагає трохи часу. Те, що в «Одіссеї» використовується термін «ткання» Фелкін пояснював неточністю перекладу і помилками переписувачів. Зображення на давньогрецьких вазах полонених троянців у вузьких, облягаючих штанях, дають підстави деяким дослідникам стверджувати, що грекам було відоме в'язання.

Джерела та література

Пем Аллен В'язання на спицях для чайників. Як навчитися в'язати спицями. Схеми, моделі, візерунки = Knitting For Dummies. Повна енциклопедія жіночого рукоділля. — 608 с. Пем Аллен В'язання для "чайників" = Knitting For Dummies. Сьюзі Джонс В'язання гачком для початківців Видавництва: АСТ, Астрель, 2008 р.

Зовнішні посилання

Українське в'язання Арт-тайм Зроблене руками