Гірник
Гірник, -ка, м. Работникъ въ каменоломнѣ. НВолын. у.
Зміст
Гірник
Гірник- працівник гірничої промисловості. До них відносяться не тільки видобувачів корисних копалин - вугілля, руди, дорогоцінних металів, але і шахтобудівники, ремонтники, монтажники, рятувальники. Гірник, -ка, м. Работникъ въ каменоломнѣ. НВолын. у.
Історія професії
Видобуток корисних копалин зародилася в глибокій старовині і розвивалася в тісному зв'язку з соціально-економічною структурою суспільства. Історично склалося два види видобутку корисних копалин - відкритим і шахтним, підземним способом. Існує також спосіб видобутку шляхом буріння і технологія розробка родовищ в морських акваторіях. Розвиток гірського промислу пов'язано як з розширенням видів корисних копалин: від нерудної мінеральної сировини, руд кольорових і дорогоцінних металів до горючих і радіоактивних корисних копалин, так і з вдосконаленням знарядь виробництва. З останньої третини 20 століття гірнича справа представляє собою широкомасштабне комплексне виробництво по забезпеченню суспільства в сировину....
Словник української мови
Академічний тлумачний словник (1970—1980)
- Робітник гірничої промисловості. Гірник працює в глибині подоланих шарів, і слава йде по стороні про доблесть шахтарів (Микола Упеник, Вірші.., 1957, 75).