Молитва

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Існує велика кількість визначень молитви , які не в усьому збігаються один з одним. Проте , можна припустити , що таке визначення буде прийнятним для носіїв різних точок зору: молитва - « важлива частина духовного життя віруючої людини » , звернення « людини до Бога , богам , святим , ангелам , духам , персоніфікованим природним силам , взагалі Вищому Суті або його посередникам » , найважливіше прояв громадської та приватної релігійного життя в словесній або уявної формі, підрозділяється « на славослів'я , прохання і подяки » .

Молитва – це розмова з Богом. Вона необхідна для нас так само, як повітря і їжа. У нас все від Бога і немає нічого свого: життя, здібності, здоров'я, їжа, все це дається нам Богом. Тому в радості і в смутку, при потребі чи з подякою ми повинні звертатися до Бога.Саме молитва дозволяє відчути радість присутності Бога в нашому житті. Бог поважає та цінить не кількість промовлених молитов, чи їх риторику, вишуканість, мелодійність, чи логічність, а щирість та відкритість наших сердець до молитви, до розмови з Богом. Ми не повинні обмежуватися лише тим часом, коли стоїмо у храмі навпроти ікони чи образу, чи читаючи Святе Письмо. Молитва може повсякденно проникати в усі закутки нашого життя, це нелегка праця, але той, хто намагається молитися постійно, отримує допомогу з небес.

Іншими словами , відповідно до запропонованого визначення , молитва передбачає наявність віри в існування , поряд з видимим , невидимого світу і являє собою звернення ( здійснюване громадським або приватним чином ) до його представників , словесне або уявне , з проханням , подякою або прославленням . З цього визначення зрозуміло , що молитви можуть бути як громадськими , так і приватними . Дана обставина робить можливими громадські богослужіння. Наявність у молитви словесної форми означає можливість записати її . До отриманих записів ( текстам молитов ) також застосовують найменування « молитва» . Тексти молитов можуть бути зібрані в спеціальні книги , призначені як для громадських богослужінь ( богослужбові книги) , так і для приватного використання ( молитовники , інакше звані молитовниками ) . Молитви можуть відрізнятися за змістом і бути хвалебними , подячними , прохальними. Крім того , іноді окремо виділяють такі види молитов , як покаянні і ходатайственной.


Люди молилися Богу, починаючи від Адама, але цікаво помітити, що навіть у Законі Мойсея був заповіді чи конкретних вказівок про молитву. навіть старозавітні пророки не багато говорять про молитовних обов'язки віруючого. Але Христос, як ніхто інший, надавав молитві величезне значення. Він вчить молитися і. Нам потрібно молитися, і нам всім потрібно вчитися молитися - ефективно, цілеспрямовано, по-біблійному.

Однією з основних молитв вважається "Отче наш"

(Баглай Ганна)