Сокорина
Зміст
Сучасні словники
Словник української мови
СОКОРИ́НА, и, ж., розм. Те саме, що осокори́на. Широка сокорина Віти розпустила… А над самою водою Верба похилилась (Шевч., II, 1963, 24); Я під старою сокориною сів, під столітнім деревом моїм на міцних його покручених і побитих часом коренях (Довж., III, 1960, 454); // у знач. збірн. Те саме, що осокірни́к. Старих дубів присадисті підмурки, Ожинник, сокорина, лозняки (Дор., Серед степу.., 1952, 85).
Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 9. — С. 440.
Етимологічний словник Фасмера
Сокорина сокори́на "кусок коры тополя, употребляемый для курения", колымск. (Богораз). Связано с о́сокорь.
Іноземні словники
Словари и энциклопедии на Академике
Сокорина ж. Переклад на англ.: black poplar
Ілюстрації
Цікаві факти
Лікувальні властивості осокора
Широко застосовується у фармакології завдяки тому, що він має безліч корисних властивостей. Зокрема, він знайшов застосування в якості болезаспокійливого, протизапального, противірусного, ранозагоювального засобу. Осокора як ліки від багатьох недуг застосовувався ще з давніх часів, можна сказати, з середньовіччя, адже про нього у своїх трактатах писав ще Авіценна. Тибетська медицина розхвалює його в якості засобу для зміцнення очей, при лікуванні віспи та лихоманки.
Більше читайте тут: [1]