Охват

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 14:44, 13 листопада 2021; Amzavalniuk.uk19 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Охват, -ту, м. Болѣзнь: стрѣльба въ поясницѣ. Вх. Лем. 445.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ОХВА́Т, у, чол., розм., рідко. Дія за значенням охватити, охвачувати. Все далі й далі йде праця по повному охватові й перетворенню широких народних мас пролетаріатом (Василь Еллан, II, 1958, 280).

Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка

Охват, -ту, м. Болѣзнь: стрѣльба въ поясницѣ. Вх. Лем. 445.

УКРЛІТ.ORG_Cловник

ОХВА́Т, у, ч., розм., рідко. Дія за знач. охвати́ти, охва́чувати. Все далі й далі йде праця по повному охватові й перетворенню широких народних має пролетаріатом (Еллан, II, 1958, 280).

Іноземні словники

Словари и энциклопедии на Академике

Охват ОХВАТИ́ТЬ, -ачу́, -а́тишь; -а́ченный; сов., кого-что.

Ілюстрації

Охват.jpg Охват1.png Охват2.jpg

Медіа

Цікаві факти

Матеріал з Вікіпедії

Охват - велике озеро на заході Тверської області Росії. Площа - 13,6 км ², довжина - 9,6 км, ширина до 1,5 км [1]. Висота над рівнем моря - 215,7 метрів [2], довжина берегової лінії 28,4 кілометра. Найбільша глибина – 28 метрів, середня глибина 6,3 метра. Походження озера улоговинне.

Озеро сильно витягнуте із північного сходу на південний захід. Ширина коливається від півтора кілометра до кількох десятків метрів. Береги високі, дуже мальовничі, вкриті хвойними лісами. У північній частині озера є кілька невеликих островів. У середній частині озера на західному березі розташоване селище Охват та однойменна залізнична станція гілки Бологе - Великі Луки. На берегах озера Охват знаходиться ряд населених пунктів: д. Лауга, д. Бдинь, п. Охват, п. Бобровець. У селищі Охоплення і недалеко від д. Бдинь через озеро збудовані мости.

У північну частину озера впадає річка Двінець, що з озера Корякино[3]. Найбільші з річок, що впадають в озеро, Нетесьма і Вовкота, впадають у південну частину озера, з південної ж частини випливає Західна Двіна. Озеро у південній частині ділиться на три затоки, гирла Нетесьми та Вовкоти знаходяться відповідно у південній та північній затоці, а джерело Західної Двіни у західній.

Озеро популярне у рибалок, береги озера мають великий рекреаційний потенціал. Озеро Охоплення часто використовується для початку водних походів по Західній Двіні [1].

Через озеро Охоп пролягав допоміжний маршрут шляху з варяг у греки про що говорять багато назв в окрузі (Волок, р. Волкота, Наволок). На північному березі у найвужчому місці озера Охват біля бдинь існують стародавні кургани над похованнями слов'ян.