Повінчатися

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Повінча́тися, -ча́юся, -єшся, гл. Повѣнчаться. Не топись, козаче, бо душу загубиш; ходім повінчаймось, коли вірно любиш. Мет. 17.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках ПОВІНЧАТИСЯ, аюся, аєшся, док. Вступити в шлюб за церковним обрядом; обвінчатися. - Коли б хоч ми повінчались, то й я за ним пішла б (Кв.-Осн., II, 1956, 285); Недовго тягли - повінчалися, і переїхала мачуха до хати Шевченків (Ів., Тарас. шляхи, 1954, 31); * Образно. Шепчуть вітру квітки: гей, в танок! Повінчайся з туманами ночі (Тич., І, 1957, 10).

Ілюстрації

Вінчання29.jpeg Venchanie-2 (1).jpg Povinchatusa35.jpg Повінчатися66.jpg

Медіа

Див. також

Джерела та література

Тлумачний словник української мови

Все, що потрібно знати про вінчання

Що потрібно для вінчання?

Цікаві факти або додаткова інформація

Дрес код нареченого і нареченої на вінчання.

Наречена повинна бути в платті (спідниці та блузі). Це може бути і звичайна весільна сукня. Але, важливо, щоб фасон був нижче коліна і без глибоких вирізів (також можна, щоб спина була відкрита). Що відносно рукавів, то можна вибрати довгі або ж три чверті. Плечі повинні бути закриті. Що відносно відтінку, то варто вибрати класичну колірну гамму — білий, бежевий, айворі, ніжно-рожевий.

Якщо вінчання проходить після розпису в РАГСі і сукня з глибоким декольте, то підійде накидка або гарна ажурна хустка. Зачіска повинна бути скромною і не дуже високою. Важливо, щоб голова була покрита. Можна використовувати церковну хустку. Але, також можна надіти милий капелюшок або фату, щоб йти за канонами церкви і при цьому виглядати стильно. Те ж стосується і макіяжу, він повинен бути скромним, а для православних традиція губи повинні бути без помади. Так як ікону, вінець і хрест необхідно буде цілувати.

Наречений повинен бути в строгому костюмі. Також, якщо Ваше весілля передбачається з яскравими акцентами: яскраві кеди, метелик, краватка, то варто на момент вінчання зняти їх або поміняти на аксесуари та взуття спокійних тонів.

Кому можна і не можна вінчатися

• Перша вимога - бути хрещеними в православній церкві. Якщо наречений або наречена не воцерковлені в православній церкві або ситуація з хрещенням не ясна, важливо хоча б за місяць до передбачуваної дати весілля прийти до церкви і обговорити нюанси зі священником. Іноді дозволяється повінчати молодих, навіть якщо хтось в парі не православний, але - за умови, що діти, народжені в цьому шлюбі, будуть хрещені в православ'ї.

• Друга вимога - шлюбний вік молодих: нареченій повинно виповнитися 16 років, нареченому -18. Правда, священник напевно зробить виняток і більш юній нареченій, якщо вона чекає дитину. Церква зацікавлена в тому, щоб діти народжувалися в вінчаному шлюбі.

• Цікаво, що пару обвінчають, навіть якщо майбутнє подружжя не отримали благословення своїх батьків. В такому випадку все вирішує благословення духовної особи.