Наука
Наука, -ки, ж. 1) Наука. Люде, освічені наукою. К. ХП. 134. Згинула наука, впала просвіта, зоставшись тільки в схоластичних латинських духовних школах. Універсітетська наука була тільки азбука європейської просвіти. Левиц. І. 259. 2) Ученіе. І в школу хлопця одвела до п’яного дяка в науку. Шевч. 3) Урокъ, поученіе, наставленіе. Оце тобі наука, не ходи в ліс без дрюка. Ном. № 7094.
Зміст
«Словарь української мови»
Наука, -ки, ж. 1) Наука. Люде, освічені наукою. К. ХП. 134. Згинула наука, впала просвіта, зоставшись тільки в схоластичних латинських духовних школах. Універсітетська наука була тільки азбука європейської просвіти. Левиц. І. 259. 2) Ученіе. І в школу хлопця одвела до п'яного дяка в науку. Шевч. 3) Урокъ,поученіе, наставленіе. Оце тобі наука, не ходи в лісбездрюка.
Сучасні словники
Наука,-и, ж . 1. тільки одн. Одна з форм суспільної свідомості ,що дає обєктивне відображення світу; система знань про закономірність розвитку природи і суспільства та способи впливу на навколишній світ.
2. Окрема галузь цих знань. // тільки одн. Напряму якій – небудь галузі знань ,названий імям його засновника.
3. тільки одн. Освіта, навички, знання, набуті людиною в процесі навчання життєвого досвіду.
4. тільки одн. Те, що повчає, даєжиттєвий досвід; порада, урок, напучення.
НАУКА, и, жін.
1. тільки одн. Одна з форм суспільної свідомості, що дає об'єктивне відображення світу; система знань про закономірності розвитку природи і суспільства та способи впливу на оточуючий світ. Тепер Франко, 50-літній сильний мужчина, всі сили свої оддає українській літературі й науці (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 35); Радянська наука і техніка займають передові позиції у світовому науково-технічному прогресі (Комуніст України, 5, 1966, 21).
Наука,и ж.;у зверт.науко. 1. Людська діяльність яка має призначення виробити й теоретично систематизувати обєктивні знання про дійсність. 2. Одна з галузей такої діяльності, що має справу з одним аспектом дійсності. 3. перен. Люди,які зайняті такою діяльністю. 4. Освіта , знання, набуті людиною в процесі навчання,з життєвим досвідом.5.перен.Досвід,знання ,які знадобляться в майюутньому;застереження від помилок у майбутньому.
Наука – и,ж. 1. тільки один. Одна з форм суспільної свідомості , що дає об’єктивне відображення світу;система знань про закономірність розвитку на навколишній світ. 2. Окрема галузь знань.//тільки один . Напрям у якій – небуть галузі знань,названий ім’ям його засновника. 3. тільки один. Освіта, навички, знання, набуті людиною в процесі навчання,життєвого досвіду. 4. тільки один . Те,що повчає, дає життєвий досвід; порада ,урок,напучення.**для науки;у(на) науку – для застереження від прикрих помилок . 5 тільки .,заст. Навчання. Відати у науку.
Рекомендовані джерела
- Словарь української мови / Упор. з дод. влас. матеріалу Б. Грінченко : в 4-х т.Словарь української мови
- Великий тлумачний словник сучасної української мови 2005рік Великий тлумачний словник сучасної української мови 2005рік
- Тлумачний словник української мови Тлумачний словник української мови
- АКАДЕМІЧНИЙ ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК(1970-1980) АКАДЕМІЧНИЙ ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК(1970-1980)