Сокол Євгенія Василівна
Зміст
Загальні відомості про ЗДО № 311
Завдання 1. Моніторинг впровадження цифрових технологій у закладі освіти Завдання 2. Завдання 3. Семінар (тренінг) Завдання 4. Методичні рекомендації
Загальні відомості про ЗДО
Директор: Мельниченко Юлія Валеріївна
Вихователь-методист: Шіндер Ірина Дмитрівна
Контакти: (044)559-01-84
E-mail: 311dnz@ukr.net
Час роботи: пн-пт 8:00-18:00
Заклад дошкільної освіти № 311 розпочало свою роботу в 1960 році. Проектна потужність 6 груп, 110 дітей.
Функціонує 6 груп (2 для дітей раннього віку, 4 для дітей дошкільного віку).
Діти зараховуються до закладу з 2-х років в порядку черговості електронного запису. Прийом дітей здійснюється керівником протягом календарного року на підставі:
Заяви батьків або осіб, які їх замінюють; Медичного висновку Київської міської туберкульозної лікарні №1 з диспансерним відділенням; Довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення; Свідоцтва про народження дитини. У закладі дошкільної освіти з дітьми працюють вихователі, музичний керівник, інструктор з фізкультури, керівник гуртка, практичний психолог, старша медична сестра, лікар-фтизіатр.
Організовано 4-разове якісне харчування.
Заклад дошкільної освіти працює за освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років "Дитина".
Пріоритетний напрямок роботи: фізкультурно-оздоровчий. У закладі дошкільної освіти працює гурток дихальної гімнастики за методикою О.Стрельніковоі "Здоровійко".
У закладі дошкільної освіти сучасна матеріально-технічна база. Функціонують методичний кабінет, музично-фізкультурний зал, кабінет психолога, фізіотерапевтичний кабінет.
Завдання 1. Моніторинг впровадження цифрових технологій в ЗДО
1.1 1.1 Аналіз освітньої політики з питань впровадження цифрових технологій.Інтерв’ю з керівником закладу чи його заступниками.
Запитання: Ірина Дмитрівна, скажіть будь ласка як особисто Ви використовуєте ІКТ технології в своїй професійній діяльності ?
Відповідь: Ми з Вами живемо в XXI столітті, столітті інформації. Інформатизація суспільства - це реальність наших днів. Сучасні інформаційні технології все більше і більше впроваджуються в наше життя, стають необхідною частиною сучасної культури. ІКТ у нашому дошкільному закладі використовується під час проведення різних форм роботи: 1. Оформлення ділової документації; 2. Робота в мережі Інтернет з питання самоосвіти та накопичення інформаційного матеріалу. 3. Оформлення атестаційних матеріалів; 4. Розробка презентацій до семінарів, методичних об’єднань, конференцій, педагогічних рад, консультацій; 5. Використання мультимедійного супроводу на заняттях, під час проведення свят та розваг, режимних моментів; у роботі з батьками (під час проведення консультацій, батьківських зборів оскільки зараз такий період, що збори проводяться online): 6. Оформлення картотеки періодичних видань, облік методичної та художньої літератури; 7. Оформлення стендів, інформаційних куточків; 8. Оформлення буклетів, матеріалів для участі в різноманітних конкурсах. 9. Накопичення ілюстративних матеріалів , оформлення презентацій. 10. Обмін досвідом роботи з іншими педагогічними колективами І на сьогоднішній день, використання ІКТ дало змогу: -підвищити ефективність освітнього процесу; -активізувати пізнавальну діяльність дітей; -підвищити рівень професійної майстерності педагогів дошкільного закладу.
Запитання: Ірина Дмитрівна, а як ви бачите подальший розвиток ІКТ у вашому закладі, можливо хотіл би щось вдосконалити?
Відповідь: Сучасність вимагає нових підходів до навчального процесу, нових методів але нажаль є труднощі у впровадженні ІКТ і в нашому закладі а саме: - Недостатня освідченість деяких педагогів у використанні та впровадженні інформаційних ехнологій; - Недостатня оснащеність дошкільного закладу мультимедійним обладнанням — в ідеалі воно має бути у кожній групі; - Підключення до мережі інтернет; -Висока вартість мультимедійного обладнання, а отже необхідно залучати додаткові джерела фінансування.
Запитання:
Ірино Дмитрівно, розкажіть будь-ласка про ІТ інфраструктуру (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення) в Вашому закладі?
Відповідь:
У нашому дошкільному закладі є достатньо хороша матеріальна база по застосуванню комп'ютерних технологій. Комп'ютер став кращим помічником педагога як при роботі з дітьми, так і при роботі з батьками. Тому у нашому закладі наявні 4 ноутбуки, 1 музичний центр, 2 стаціонарних комп'ютери, проектор який педагоги досить часто використовують під час занять.
Запитання:
А чи приймає ваш заклад участь у форумах,чатах, конференціях і як часто?
Відповідь:
У нашому закладі також проводяться засіданння педагогічних рад, методичних рад садка, засідань творчих та проблемних груп, методоб’єднань, батьківських лекторіїв та інших заходів які ми у сьогоденні не уявляємо без мультимедійних презентацій. Безумовно ми приймаємо участь у проведенні районних та міських конференцій, форумах та чатах. Проводяться вони досить часто оскільки ми зараз живемо в період пандемії і online став частиною нашого життя.
Запитання:
Ірино Дмитрівно, скажіть будь ласка, через які комунікативні засоби ЗДО здійснює комунікацію з батьками? Чи є форум для батьків? Чи є сайт ЗДО? Як здійснюється інформування батьків про новини, заходи ЗДО? Дякую.
Відповідь:
Успішність виховного процесу залежить від того, як складаються відносини між педагогами і батьками. Для налагодження активного спілкування у кожній віковій групі створені Viber-чати, де педагоги діляться з батьками фото на яких відображені частинки повсякденного життя вихованців, зокрема фото і відео освітньо-виховної роботи та режимних моментів. Також батьки та вихователі у таких чатах вирішують всі нагальні питання своєї групи. Також у соціальній мережі Facebook є сторінка нашого закладу на якій висвітлюється життя нашого садочка.
Запитання:
Ірина Дмитрівна, скажіть будь ласка чи здійснюється обмін досвідом роботи з іншими педагогічними колективами? Можливо є спільний доступ до папок з матеріалом чи обмін інформацією з пройдених курсів
Відповідь:
Обмін з іншими колективами не здійснюється і спільного доступу до документів немає.
1. 2 Інфраструктура закладу
2 Стаціонарних комп'ютери (У методичному кабінеті, у медичному кабінеті. 4 ноутбука (у музично-спортивному залі, у директора, 2 ноутбука в методичному кабінеті
1 принтер МФУ, 2 принтери з функцією сканування Wi-fi роутер у кабінеті директора Музичний центр у музично-спортивному залі Відео-проектор у методичному кабінеті.
1. 3 Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування
https://docs.google.com/forms/d/1rJlDWdkfKYX0Wt4frVQF4gXIMCBOrn7CW0do00TkzAE/edit
2
Завдання 3. Семінар тренінг
Було проведено семінар на тему: Як зробити віртуальне навчання захоплюючим для дітей дошкільного віку.
https://docs.google.com/presentation/d/1i7pt04O3CLnb5zntRCTGsHs77lCvjw51/edit#slide=id.p1
Завдання 4
Методичні рекомендації.