Ріпа Дарія Сергіївна
Виробнича (зі спеціалізації) практика (27.09.2021 р. по 24.10.2021 р.)
Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №128 м. Києва
Телефон: +38(044) 517 1274
Адреса: вулиця Раїси Окіпної, 6, Київ, 02000
Сторінки в соціальних мережах:
https://www.facebook.com/school128/
https://www.youtube.com/channel/UCHnrU57-1Od9l0dQ9Mg2mIA
e-mail: 128school@kmda.gov.ua
Сайко Олег Вікторович – директор, учитель історії, кандидат історичних наук, вища категорія, старший учитель.
Карно Наталія Володимирівна – заступник директора з НВР в старшій школі, учитель математики, вища категорія.
Білоножко Ірина Валентинівна – заступник директора з НВР в старшій школі, учитель історії та правознавства, вища категорія,
Кирсенко Людмила Василівна – заступник директора з НВР в початковій школі, учитель початкових класів, вища категорія
Завдання 1
Аналіз освітньої політики з питань впровадження цифрових технологій (ЦТ). Інтерв’ю з керівником закладу чи його заступниками.
https://padlet.com/dsripapi20/w0uyy92x7viiev0h
Після проведення інтерв`ю з заступником директора з навчально-виховної роботи Кирсенко Людмилою Василівною можна зробити висновок, що приблизно 60-70% вчителів використовують цифрові технології та засоби на уроках, 40% персоналу це люди, яким важко працювати з комп'ютерами або ноутбуками. Всі вчителі, крім вихователів групи продовженого дня, ведуть документацію в електронному вигляді. На уроках стараються використовувати навчальні відео, презентації та розвивальні програми. Завуч готова співпрацювати з вчителями та допомагати їм в опануванні нових програм, створенні персональних YouYube каналів та сайтів.
Аналіз цифрової компетентності (ЦК) вчителів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.
https://forms.gle/ef82zLKfwwawzMzAA
У опитуванні приймали участь вчителі початкової школи (25 осіб). Всі вказали, що використовують засоби ІКТ під час навчально-виховного процесу. 25% вчителів відповіли (це переважно молоді спеціалісти), що володіють ІКТ в професійній діяльності на високому рівні та консультують колег. 62,5% відповіли, що удосконалюють форми та методи роботи з ІКТ, а 37,5% - що систематично використовують ІКТ в своїй педагогічній діяльності. Більше половини (62,5%) вчителів щодня використовують засоби ІКТ на уроках; 12,5% - використовують засоби ІКТ 1-2 рази на тиждень; 25% - на кожному уроці. Постійно використовують в своїй педагогічній діяльності мережу інтернет - 100% вчителів. Для спілкування з батьками, колегами учнями найчастіше використовують Viber та електронну пошту. Також, під час роботи використовують Google сервіси. Найбільше - Google форми, документи та презентації, і найменше користуються - Google таблицями, календарем, диском та Meet. Деякі вчителі мають свій сайт та ютуб канал, але більшість відповіли, що не мають нічого з переліченого. 50% вчителів - хочуть мати свій сайт, блог чи ютуб канал, а 50% - не хочуть, оскільки не мають на це часу.
Аналіз ІТ інфраструктури закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
Завдання 2
Створити е-ресурс та впровадити його в діяльність закладу освіти відповідно до потреб визначених в попередньому завданні.
Завдання 3
Провести семінар (тренінг) для вчителів з використання цифрових технологій в освіті або виступ на вченій раді / педраді щодо можливостей онлайн навчання.
Завдання 4
Проектування інформаційного освітнього середовища закладу/установи:
Модернізації ІТ інфраструктури:
Формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів закладу/установи:
Завдання 5