Жах

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Жах (афект) - сильний негативний Забарвлення почуття, стан Дуже великого переляку, страху, что охоплює кого-небудь. Головною рісою жаху є прігніченість (заціпеніння), іноді тремтіння, загаль, відсутність актівної Реакції з Усунення джерела страху. За прийнятя в Данії годину класифікацією заціпеніння є захисна реакцією ТВАРИНИ організму на переляку у разі, ЯКЩО загроза явно перевершує возможности організму протістояті їй при тому, что відсутня можлівість сховатіся.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

1. Почуття, стан дуже великого переляку, страху, що охоплює кого-небудь. В голосі її чувся такий жах, наче в горнятку щонайменше варилось людське м’ясо (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 21); Жінки юрмилися осторонь, із жахом чекаючи, що воно буде (Зінаїда Тулуб, Людолови, I, 1957, 18); * У порівняннях. Воно [небо] то зблідне, наче від жаху, то спахне сяйвом, немов од радощів (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 148).

Жах проймає (пройняв, охоплює, охопив, бере, взяв) кого — у кого-небудь виникає почуття великого переляку, страху.

Глобу проймав жах, гнався за ним, табуном мовчазних упевнених вовків (Олесь Гончар, Новели, 1954, 72); Юнону взяв великий жах! (Іван Котляревський, I, 1952, 66); Наводити (навести, наганяти, нагнати, завдавати, завдати) жах (жаху) — викликати в кого-небудь почуття великого переляку, страху. Щоб більше жаху їй завдать І щоб усяк боявся так робити, — У річці вражу Щуку утопити! (Леонід Глібов, Вибр., 1957, 74); Нагнав жаху Данило на татар (Антон Хижняк, Д. Галицький, 1958, 592).


2. перев. чого. Те, що викликає почуття переляку, страху. Тільки тепер з незвичайною глибиною перед дівчиною постав увесь жах нещастя, яке трапилось із її шахтою (Олесь Донченко, Шахта.., 1949, 148); Український народ не хоче повторення жахів війни як для себе, так і для інших народів (Радянська Україна, 13.IX 1951, 3).


3. у знач. присудк. сл., рідко. Те саме, що жахливо 2. Як це необачно, що вона наважилася порушити професорову заборону. Це ж жах! (Юрій Смолич, I, 1958, 80).


4. у знач. присл., розм. Надзвичайно, дуже. [Юля:] їстоньки хочу, жах! (Захар Мороз, П'єси, 1959, 174).

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Як Обдурити Свій Мозок І Не Боятися

1. Усвідомте реальність

Подивіться на свою ситуацію у перспективі й відокремте реальність від фантазії. Тоді ви зрозумієте, що життя триватиме, і ви не помрете, якщо вам, наприклад, відмовлять на очах у групи інвесторів.

Будь-яка драма зазвичай вигадана, і ґрунтується на минулому досвіді, який ви чіпляєте до поточної реальності. Це не правда, і вона не має влади над вами.

2. Не бійтеся свого страху

Президент Рузвельт якось іронічно зауважив: «Єдине, чого варто боятися – це власне страх». Це саме те, що ви відчуваєте перед тим, як зробити важливий дзвінок, або вперше в житті вийти на сцену з доповіддю.

Але по тому, як ви опануєте себе, то зрозумієте, що насправді не перебуваєте в небезпеці. Тренуючи мозок, щоб зрозуміти, що ніякої загрози немає, ви зможете «вимкнути» реакцію на страх.

3. Зосередьтеся на завданнях, а не на результатах

Майкл Джордан робить свій переможний кидок, не думаючи про результат. Він думає власне про кидок.

Ті ж правила стосуються підприємців. Якщо ви відчуваєте тривогу, зосередьтеся на завданні – відповіді на телефонний дзвінок, рукостисканні з клієнтом. «Не дозволяйте своєму розуму впадати у божевільний безлад, зосереджуючись на перебільшеному результаті» – радить Харді.

4. Призвичаюйтеся до страху

Більшість людей не бажають адаптуватися до власних страхів. В екстремальній ситуації подумайте про те, як нетямущі тінейджери, вдома приліплені до своїх ікс-боксів, перетворювалися на воєнні машини в Афганістані. Коли летіли кулі й вибухали бомби, вони бігли просто на них, що суперечить роботі мозку. До цього їх підготував навчальний табір для новобранців. В такому таборі солдатів занурюють у неймовірну кількість стресу й постійного перенавантаження страхом до такої межі, що вони вже нічого не бояться.

Харді рекомендує занурити себе у страх на 90 днів. Іншими словами, перебувайте в постійному контакті з тими сферами діяльності, яких ви боїтеся, і за ці три місяці, запевняє Харді, ви припините боятися.

5. Висміюйте страх і невдачу

У віці 20 років Харді почув підказку від спікера на семінарі: «Ключем до успіху є велика невдача. Ваша мета – перевищити невдачу конкурента. У більшості бізнесів, хто найшвидше дістане поразки – той виграє».

Життя, зростання й досягнення працюють як маятник

З одного боку, маємо невдачу, відмову, поразку, біль та сум. З іншого – успіх, визнання, перемогу, радість і щастя. Якщо ви стоятимете нерухомо в житті, то не пізнаєте провалу й болю. Але ви також не знатимете успіху й щастя.

Помилка, якої припускаються так багато підприємців, це думка, що можна досягти успіху без невдачі або щастя без суму. Так само, як ми маємо силу тяжіння, ми маємо коливання маятника успіху й невдачі. Підприємці мають прийняти свою невдачу. І мають «випередити» в цьому своїх конкурентів. За матеріалами Inc.

Медіа

Див. також

музичний мультфільм "Жах перед Різдвом" Генрі Селіка

Джерела та література

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, 1971. — Стор. 513.

http://sum.in.ua/s/zhakh

https://kfund-media.com/yak-perestupyty-cherez-strah-ta-dosyagty-uspihu/

Зовнішні посилання