Практика студентів (ПО, ДО, ПВШ)
|
Завдання 1
*Моніторинг ІКТ в освітній установі
Провів інтерв’ю з директором закладу Кучерявою Валентиной Валентинівной.
Чи достатньо добра політика впровадження ІКТ в даному закладі?
Якщо говорити в загалом то на достатньому рівні, адже технології не стоять на місці і ми стараємося використовувати різні е-прилади та е-джерела, щоб дати змогу учням легше та більш зрозуміло засвоювати матеріали.
А про які саме електроні пристрої та джерела йде мова?
Проектори та інтерактивні дошки використовуються в нашому закладі для цього, а з питання електронних джерел я можу тільки сказати вам, що в даний час більше почали використовувати різне програмне забезпечення для проведення уроків на відстані.
А як вчителі сприймають ІКТ та як вони підвищують свою кваліфікацію в даному напрямку?
За для підвищення кваліфікації вчителі проходять спеціальні додаткові курси та тестування, щоб підвищити свою кваліфікованість в даній сфері, так як по світу нестабільна ситуація, вчителі для своїх занять різне програмне забезпечення яке допомагає їм проводити онлайн-конференції та припіднести новий матеріал учням.
Чи плануєте ви й надалі тримати курс на підтримування ІКТ політики в вашому навчальному закладі?
Так плануємо, як я вам і до цього говорила, що технології не стоять на одному місці, таким чином ми й надалі будемо розвивати ІКТ сферу в нашому закладі.
*Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне)
У всіх початкових класах та класі укр/зар. літератури, іноземної мови, фізики, хімії, біології та географії встановлений мультемедійний комплекс( а точніше в початкових класах використано проєктори, а замість інтерактивних дошок в них встановлені спеціальні полотна для демонстрації медіа з проектора, в інших же класах встановлені саме інтерактивні дошки з проекторами).
Далі розглянемо кабінет інформатики, в даном кабінеті достатньо нові технічні прилади, тобто більш нові комп’ютери і більш сучасні монітори, також є підключення до мережі інтернет та їснує між ними «локальна сеть», якщо розбирати програмне забезпечення то там стоїть win8, це достатьно непоганий віндовс для роботи, встановлені такі програми:
архіватори 7zip і Winrar;
класичний Microsoft Office 2010 року( туди включаємо Word/Excel / owerPoint вони слугують базой для роботи з різними видами текстових документів); антівірус ESET NOD32 Antivirus 10;
встановлені стандартні програми такі як Pain і т.п.;
браузери Opera та Google Chrome.
По всій школі проведена wifi-сіть, що дає змогу викладацькому персоналу за допомогою ноутбуків(які знаходяться в керівного персонала школи) демонструвати додаткові матеріали по урокам.
Завдання 2
Створити е-ресурс та впровадити його в діяльність освітньої установи, відповідно до потреб закладу (визначених в попередньому завданні).
- Блог
- Сайт установи
- Гугл-групу для відображення основної діяльності установи
- Серію навчальних відео-роликів
- Освітні подкасти
- Форум
- Ресурс для менеджменту та контролю виконання завдань співробітниками закладу
- Електронний навчальний курс для підвищення цифрової компетентності співробітників установи
Завдання 3
Провести семінар (тренінг) для співробітників / вчителів / вихователів з використання цифрових технологій в освіті або виступ на вченій раді / педраді щодо можливостей онлайн навчання.
Надати підтверджувальні матеріали (Фото, відео заходу; використані презентації тощо)
Завдання 4
Підготувати методичні рекомендації до
- проектування інформаційного освітнього середовища установи,
- модернізації ІТ інфраструктури.
- формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи