Черкашина Катерина Сергіївна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 01:14, 15 листопада 2019; Kscherkashyna.pi18 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика

Завдання 1[ред.]

База практики - дитячий навчальний заклад "Школа радості" Киів, вул. Садова 87, буд 65. Директор закладу - Андрусіч Ольга Олександрівна Заступник директора - Боярин Анна Валерівна

Інтерв’ю з керівником дитячого навчального закладу «Школа радості»

- Ольго Олександрівно, як ви вважаєте, чи готові вихователі до впровадження інновацій в садочках?'

- Вихователі не бояться комп’ютерів, коли багато хто з них вчився, комп’ютерів не було, а зараз вони з’явилися. Якщо б у кожного вихователя в садочку була сучасна техніка і швидкісний Інтернет, вони б із задоволенням ними користувалися.

- Як ви вважаєте, чи потрібні інновації сучасній освіті? І чи готовий ваш ДНЗ до впровадження інформаційно-комунікаційних технологій?

- ІКТ в закладах дошкільної освіти – потрібні. Щодо цього існує багато думок, але я – за інновації: життя летить дуже стрімко і росте зовсім інше покоління дітей. - Ольго Олександрівно, Розкажіть про те, як ІКТ впроваджуються у вашому ДНЗ?

- Для впровадження в процес навчання новітніх технологій наш ДНЗ має все необхідне – комп’ютерний клас, інтерактивні дошки. Наші вчителі широко використовують мультимедійні технології в процесі навчання. - Як ви вважаєте, чи можна десь побачити інформацію про життя вашого ДНЗ?

- Так, звичайно. У нас є сайт, сторінка у Facebook, Instagram. Наш сайт містить інформацію про події, що відбуваються в нашому ДНЗ, містить велику кількість методичних, навчально-виховних, аналітичних матеріалів, містить багато розділві про життя ДНЗ, вихователів, харчування дітей, екскурсії та багато іншої інформації, з якою можна познайомитися за адресою . Наш сайт дає можливість доступного, швидкого, постійного та прозорого зв’язку між усіма учасниками навчально-виховного процесу: адміністрацією, вихователями, батьками. - Ольго Олександрівно, які перешкоди трапляються під час впровадження ІКТ в садочках?

- Досвід показує, що основними бар’єрами є низький рівень заробітної плати працівників освіти, недостатня кількість техніки в навчальних закладах, відсутність Інтернету. Вирішення цих глобальних питань полягає в об’єднанні зусиль чиновників, батьків, вчителів та провайдерів необхідних ІТ-технологій.

- Дякую! Мені було дуже приємно з вами поспілкуватися.

Анкета на перевірку ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладуhttps://docs.google.com/forms/d/188AeQEh7m62naMlSqZJuD8gZTyJZv8IFH6nS95uxmMU/edit Результати анкетування https://docs.google.com/forms/d/188AeQEh7m62naMlSqZJuD8gZTyJZv8IFH6nS95uxmMU/edit#responses

За результатами анкетування більшість співробітників нашого садочку хочуть впроваджувати ІКТ та відчувають необхідність проведення курсів компюторної грамотності.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу

1. Інтерактивні дошки 2 шт;

2. Навісні плазми з USB-підключенням 2 шт;

3. Ноутбуки 6 шт;

4. Персональний ПК - 6 шт;

5. Музичний центр - 2 шт;

6. Факс - 2 шт;

7. Ламинатор - 3 шт;

8. Роутер Wi-Fi - 3 шт.

Програмне забезпечення:

Microsoft office

Windows

Power point

С1

Adobe Photoshop

медіа плеєр.

Сайт центру http://shkola-radosti.com.ua/about

Завдання 2[ред.]

Розробити гугл календар на допомогу директору ЗДО Гугл календар простий і зручний для планування зустрічей та контролю їх виконання у вашому закладі https://calendar.google.com/calendar/embed?src=kscherkashyna.pi18%40kubg.edu.ua&ctz=Europe%2FKiev

googl

Завдання 3[ред.]

Семінар (тренінг) для вчителів (вихователів) з використання ІКТ в освіті або виступ на педраді щодо можливостей онлайн навчання.

Тренінг на тему:

"Використання простого та зручного онлайн сервісу Infogr.am для створення анімаційних роликів, інтерактивних інфографік, презентацій» із студенткою-практиканткою Чкркашиною К.С.та системним адміністратором (помічницею) Саприкіною Мариною. Мета семінару:ознайомити вихователів з поняттям Інфрграфіки; дати поняття про найпростіше використання інфографіки показуючи на прикладі; допомогти в створенні "чогось нового" через сайт Infogr.am. Семінар розпочався з ознайомлення з самою програмою Infogr.am на сайті https://infogram.com/app/#/edit/b0bc5031-2539-4dd2-8b00-4416dbbadc94. Перш ніж скористатися Infogr.am у навчальному процесі, по-перше, для розуміння можливостей ресурсу вихователі переглянули приклади дошок; по-друге, ознайомилися із основними прийомами роботи з сервісом, навчилися створювати відео.Семінар презентаціяhttps://infogram.com/app/#/edit/b0bc5031-2539-4dd2-8b00-4416dbbadc94

learn
learn

Завдання 4[ред.]

Проектування інформаційного освітнього середовища навчальної установи Інформаційне середовище має відповідати запитам сучасного суспільства, підвищення інформаційної кваліфікації вчителів теж лежить на плечах навчальної установи. Тому до проектування потрібно ставитись відповідально та раціонально,а саме : 1. Провести моніторинг навчального закладу за такими критеріями: завантаженість комп’ютерних аудиторій,готовність педагогічних кадрів у галузі інформаційних технологій, використання можливостей корпоративної мережі в навчальному процесу та управлінській діяльності. 2. Запровадити інформаційні технології 3. Підготувати педагогічні кадри 4. Проводити моніторинг роботи інформаційно-освітнього середовища 5. Швидко та якісно виправляти недоліки роботи інформаційно-освітнього середовища. Модернізація ІТ інфраструктури 1. Необхідно забезпечити ДНЗ більш якісними провайдерами - необхідна швидкість Інтернету 1Гбіт/с. 2. Необхідно докупити комп'ютери, так як кількість компютерів, яка є в школі на даний час недостатня. 3. Підвищити рівень ІКТ-компетентності вчителів сучасними курсами, тренінгами, семінарами по роботі не лише зі стандартними програмами, а й розширити їх можливості.