Бравий
Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 17:01, 14 жовтня 2019; Sdklepka.pi19 (обговорення • внесок)
Бравий, -а, -е. Значення 1.який відзначається сміливістю, енергійністю, жвавістю ◆ Який то він бравий, який красивий, який проворний Квітка-Основ'яненко 2.гарний, ставний ◆ Високого зросту [Максим], бравий, широкоплечий, як з заліза збитий Панас Мирний 3.рідк. молодецький, хвацький ◆ Патронташ, ремінці, киси, свистки, ланцюжки й болотні чоботи, разом з погонами й форменими гудзиками, все надавало йому вигляду картинного й дуже бравого Довженко 4.діал. добрий ◆ Є і пиво, і мед бравий, І ренського вволю Глібов.5.=Бравий вигляд, у всьому лад – без п'яти хвилин солдат ... Споріднені слова: зменшено-пестливі форми:бравенький,бравісінький прислівники:браво,бравенько
Ілюстрації
Медіа
Цікаві факти
- Площа гніздової ділянки соловейка може становити від 1200 до 2000 м2. Чим більше корму і багатші угіддя, тим менша площа . Дорослі досвідчені самці зазвичай займають найкращі ділянки, а молодим частіше лишаються території на околицях гніздування, через що вони часто не можуть знайти собі подругу.
- Найчастіше неповторні за красою солов'їні концерти звучать в тиху вечірню пору.
- Молоді самці навчаються вокальному мистецтву у дорослих, переймаючи у них характерні для даного виду елементи пісні. Якщо поряд оселиться видатний співак, інші намагаються йому наслідувати і тим самим удосконалюють свої наспіви.
- Помітивши небезпеку соловейко видає короткі тривожні крики. Почувши цей сигнал, його родичі швидко ховаються в заростях.
Незвичайний мартин звичайний
- У пошуках їжі мартин звичайний іноді відлітає на відстань до 15 км від місця ночівлі та патрулює територію площею 800 км2.
- В період гніздування основу раціону мартинів звичайних становлять комахи: жуки, мухи, коники і бабки, а також інші безхребетні, у тому числі павуки і сколопендри.
- Один мартин з'їдає за день 70-225 г поживи. У перший тиждень життя пташенята щодня отримують 22 г їжі, у другу 50 г, а в наступні - від 80 до 150 гр.
- Мартин звичайний частенько відбирає їжу не тільки у своїх родичів, але й у птахів інших видів. Налетівши на жертву, мартин гамселить її дзьобом і змушує впустити або відригнути проковтнуту здобич. Жертвами таких грабунків нерідко стають пташенята крячків, які в результаті гинуть від голоду. Протягом дня мартин звичайний здатен відібрати в однієї чайки близько 160 дощових черв'яків.
- В гніздових колоніях мартинів гнізда розташовані на відстані 50-75 см один від одного. Кожне гніздо оточене «забороненою зоною», куди не дозволено ступати чужинцям. Вирізняючись чванливим і агресивним норовом, мартини люто обороняють свою територію від сусідів.