Користувач:Vvyakovenko.pi18
Проходження виробничої (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практики в закладі дошкільної освіти №726 "Голосіївські перлини"
Заклад дошкільної освіти №726 "Голосіївські перлини"
Адреса: вул. Теремківська, 9, м. Київ
Директор: Калько Наталія Анатолівна
Вихователь-методист: Войтенко Надія Володимирівна
Завдання 1. Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
2.1. Гугл- календар для співробітників, керівників
3.1. Провести семінар (тренінг) ля виховатлів з використання ІКТ в освіті.
Завдання 4. Методичні рекомендації
4.1. Рекомендації проектування інформаційного освітнього середовища установи
4.2. Рекомендації модернізації ІТ інфраструктури
4.3. рекомендації формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи
Зміст
- 1 Завдання 1. Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
- 2 ІК-компетентності вихователів закладу дошкільної освіти. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз анкетування.
- 3 Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
- 4 Завдання 2. На вибір
- 5 Завдання 3. Семінар (тренінг)
- 6 Завдання 4. Методичні рекомендації
- 7 4.2. Рекомендації модернізації ІТ інфраструктури
- 8 4.3. рекомендації формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи
Завдання 1. Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
1.1. Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ.
Стрімкий розвиток суспільства характеризується сильним впливом на нього ІКТ, які поширені в різних видах діяьності, зокрема і в закладах дошкільної освіти. ІКТ забезпечують поширення інформаційних потоків у суспільстві та утворюють глобальний інформаційний простір. Зараз в Україні йде модернізація системи освіти, орієнтованої на входження у світовий інформаційно-освітній простір. Цей процес супроводжується істотними змінами в педагогічній теорії і практиці навчально-виховного процесу, пов'язаними із внесенням коректив у зміст технологій навчання.Комп'ютерні технології покликані стати невід'ємною частиною цілісного освітнього процесу, значно підвищувати його ефективність. Тому рівень комп'ютеризації разом з кадровим і методичним забезпеченням навчального процесу є вирішальним показником оцінювання дієздатності дошкільного закладу. На даний момент директор закладу дошкільної освіти при впровадженні зіткнулась з рядом проблем з впровадженнчм ІКТ в ЗДО, а саме:
невисокий рівень комптентності педагогів з комп’ютерних технологій; брак фінансового забезпечення; недостатня забезпеченність ЗДО технічними засобами.
Анкетування та інтерв’ю директора та методиста закладу дошкільної освіти Для анкетування директора та методиста було використано Google Форми- Анкета В ході анкетування було виявленно наступне: 1. Директор та методист обізанні з питання ІКТ-політики та ІКТ-технологій. Але думки щодо чи буде це корисно для ЗДО розділились:50%- це так, буде користь; 50%-частково буде користь. 2. 100% що для створення ІКТ середовища в садочку потрібно буде фінансове забезпеченя та що для цього потрібно буде забезпечити і компютерами, принтерами, швидким інтернетом. (Оскільки Smart Board є в закладі дошкільної освіти). 3. 100% використовували б ікт-технології в роботі ЗДО як і з дітьми, так і з батьками, а також в організації своєї роботи. 4. Організація ІКТ-середовищ мала б на меті підняти рівень престижу ЗДО та для документообігу. 5. Підвищення компетенції педагогів в використовуванні ІКТ-технологій організували б майстерами-класами-100%, а от щодо навчання колег більш комптентними педагогами та самоосвіти, думки розділились-50%. 6. Що директор, що методист у своїй роботі використовують телеовон з метою обміну документами, файлами, якщо не на робоому місці, також для зв’язку. Під час інтер’ю директора було задано декілька питань.
На вашу думку, Наталіє Анатолівно, що є більш проблематичним підняти рівень ІКТ комптенції педагогів чи забезпечити ЗДО технікою? Дирекор:
Більш проблематично забезпечити ЗДО технкою, адже швидше навчити педагогів користуватися нею, чим знайти додаткове фінансування для закупівлі техніки. ПЕдаогоги швидше навчаться корисутватися технікою, коли вона буде в повному обсягі та доступі кожногому педагогу для організації освітнього-процесу.
Чи вважаєте ви за необхідність вихователями використовувати ІКТ у своїй діяльності? Директор:
Питання досить акнтуальне в нас час. Інший час, діти інші. Їх все більше приваблюють яскраві картинки, комп’ютери, телефони, вони цікавляться зовсім іншими іграми, іншими персонажами і переживають інші життєві ситуації. Тому сучасному вихователю необхідно використовувати ІКТ -це підвищить інтерес дітей до пізнання.
Наталіє Анатолівно, у Вас є одна Smart дошка, а груп в садочу багато. Ви не задумувались створити календар щодо організації занять з дошкою? Директор:
Так у нас в садочку Smart дошка в одному екзимлярі, але вона находиться в актовій залі. На мою думку, було б не погано мати такий календар, оскільки це урізноманітнило б заняття дітей.
Дякую, Вам, за участь в інтрев’ю та анкетуванні.
ІК-компетентності вихователів закладу дошкільної освіти. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз анкетування.
Для визначення ІК-компетентності вихователів було створено анкету за допомогою Google Форми- анкетування вихователів. Метою анкетування було виявити рівень ік-компетенції вихователів, як часто вони використовують в своїй роботі технології. В ході анкетування було виявлено наступне: 1. Про ікт-технології добре знають - 28,6%, частково- 57,1%, і не знають - 14,3% педагогів; 2. На думку 57,1% Ікт-технології полегшать роботу, а решта- 42,9% думають, що лишень частково полегшать роботу; 3. Ноутбуки (власні) використовують у роботі 85,7% педагогів, 71,4 % використовують також і телефон, а 28,6% педагогів використовують у своїй роботі Smart дошку; 4. 100% педагогів у свой роботі використовували б Смарт дошку, телевізор, ноутбук/ПК для демонстрації повчальних відео-матеріалів, 57,1% - для проводження інтерактивних занять і 14,3% - для ведення документації. 5. 85,7% у своїй роботі використовують телефон для здійснення дзвінків, передачі повідомлення батькам через телефоні додатки, 71,4% для написання/ведення документації. 6. 85.7% - додакток Вайбер, 42,9% - Мессенджер, 71,4%- Фейсбук, 57,1%- додаток "казки для дітей", Предентації/таблиці.. і Youtobe- 85,7%, 42,9%- додаток "колискові для дітей - ось з якими додатками добре ознайомлені вихователів та можуть працювати на іхню думку. 7. 100% - ознайомленні з програмою Smarn Notebook, 50% - з Сходинками інформатики та Publisher, 33,3% - Paint Net. Підсумовуючи результати анкети, можна зробити такий висновок: більша частина педагогічного колективу готова до введенні ІКт-технологій в свою діяльність, звичайно більша частина налаштована на використання для перегляду повчального відео-матеріалу, на мою думку, це лишень через брак знань з можливостей використання Смарт дошки, Смарт телевізору, пакету програмного забезпечення Microsoft Office, якщо цей брак знань наздогнати, то педагогічний колектив буде готовий до створення інтерктивних занять, що в свою чергу має позитивно вплинути на розвиток дітей, зацікавити їх ще більше та задовольнити їх освітні потреби.