Гімназія А+
Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Степаненко Анастасії Володимирівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Початкова освіта».
Зміст
Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
Приватна гімназія "Гімназія А+" - освітній навчальний заклад сучасних учнів, сучасних технологій та сучасних вчителів. «Вдосконалення навчально-виховного процесу, пошук шляхів підвищення ефективності та якості уроку, оволодіння інтерактивними педагогічними технологіями та їх упровадження в навчання та виховання, формування в учнів національної свідомості» - девіз освітньої політики. В школі активно впроваджується використання ІКТ та актуального освітнього-програмного забезпечення. Створюються умови для організації навчання та використання новітніх технологій. Для всіх вчителів активно проводяться майстер-класи та індивідуальні консультації з провідними спеціалістами.
Інтерв’ю з завучем навчального закладу .
"Шановні студенти! Гімназія А+ - сучасна територія знань і ми намагаємось розвиватись разом із світом сучасних педагогічних технологій. ".- Сізоненко К.В.
Наша практика розпочалась з дружньої розмови з адміністрацією, оглядової екскурсії та знайомства з вчителями школи.
Директор та завучі сприяли формуванню позитивної атмосфери для роботи студентів, ознайомивши з усіма базовми характеристиками ІТ-інфраструктури школи вказувавши на пріорітетні напрямки розвитку ІКТ-сфери та ІКТ-компетентності вчителів. Разом з завучем визначила основні напрямки роботи, які б стали корисними для освітньої ІКТ-політики.
Наші вчителі мають гарну технічну базу, проте лише вчаться використовувати цікаві освітні-навчальні програми. Нам потрібна допомога, індивідуальна робота - будемо раді зустріти в нашій сім'ї Гімназія А+ компетентних педагогів.
Освіта має орієнтуватись на діяльнісні, розвиваючі технології, які формують в учнів уміння вчитися, оперувати і управляти інформацією, швидко приймати рішення, пристосовуватись до потреб ринку праці (формувати основні життєві компетенції).
Сучасному суспільству потрібна компетентна особистість, здатна брати активну участь у розвитку економіки, науки, культури. Тому сьогодні у шкільній освіті на перший план висувається завдання створення сприятливих умов для виявлення і розвитку здібностей учнів, задоволення їхніх інтересів та потреб, розвитку навчально-пізнавальної активності та творчої самостійності.
Компютерні технологія нині розглядаються, як найефективніший напрямок у розвитку та підвищення якості освіти.
Саме такою, прогресивною в цьому плані стала приватна Гімназія А+
Під час уроків не тільки в старшій школі, використовуються майже на кожному уроці, планшети, мобільні телефони та компютери. Їх доцільне використання активізує пізнавальну діяльність учнів.
У школі є:
1-4 класи – початкова школа;
5-9 класи – середня школа
Школа працює за звичайною програмою, програмою «Росток», програмою «Інтелект України».
Адміністрація школи зацікавлена удосконалення ІТ – інфраструктури закладу.
Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення).
Апаратне забезпечення:
- Комп'ютерні класи – 2
- Мультимедійні комплекти і комп'ютери – оснащений кожен клас
- Планшети – 10 (оснащений 1-В клас, що працює за концепцією "Нова українська школа")
- Принтери – 4
- Навісні плазми – 5
- Інтернет та WiFi-зони
- Кабінет відео-спостереження по всій території школи – 1
Програмне забезпечення:
- Microsoft office
- Mac OS
- Сходинки до інформатики
- Windows
Інформаційне забезпечення:
- Інформаційно-освітнє середовище представлено сайтом школи, який реалізує її освітню політику – Сайт школи
Навчально-наукове забезпечення: Пропонується абсолютно новий підхід до навчання дітей комп'ютерним наукам:
- розробка сайтів (HTML + CSS),
- веб-дизайн (Photoshop, Inkscape, Sketchup тощо),
- додатки Apple і MacOS, додатки Apple - iOS (iPhone, iPad), курс Microsoft Windows,
- основи алгоритмізації і програмування,
- курси додрукарської підготовки, відеомонтаж, а також IT для батьків.
- проект "1учень - 1комп'ютер",
- Microsoft office.
Сайт школи https://ru-ru.facebook.com › Места › Киев
Анкета для визначення рівня володіння та використання ІКТ педагогами у своїй професійній діяльності
Анкетування ІК- компетентності вчителів закладу.
Анкетування .png]]https://docs.google.com/a/kubg.edu.ua/forms/d/18xJEwIKC7e04usE1qbLIClUNUSUgqvKE7BSw1ac0KbI/edit?usp=forms_home&ths=true Опитування було розроблено в Google формі та спрямоване на діагностику ІК компетентності вчителів. Було запропоновано дати відповідь на ряд запитань.
Детально ознайомитися з анкетою можна за посиланням.
Анкетування показало, що вчителі мають високий (80%) та достатній рівень (20%) ІК компетентності.
Результати анкетування можемо спостерігати за ссилкою: https://docs.google.com/forms/d/18xJEwIKC7e04usE1qbLIClUNUSUgqvKE7BSw1ac0KbI/edit#responses
Методичні рекомендації.
Освічена людина «інформаційного» суспільства повинна мати можливість: - доступу до баз даних та засобів інформаційного обслуговування; - розуміти різні способи та форми подання даних; - Знати про існування загальнодоступних джерел інформації і вміти ними користуватися; - для адміністрації слід додатково створити Веб-сторінки навчальних проектів, розширити інформаційну взаємодію з іншими навчальними закладами, розвинути контакти соціального партнерства. Для педагогічних працівників слід в розділах сайту школи виокремити електронне приватне середовище, де б розміщувалась важлива інформація про заходи, оголошення, різноманітні тренінги, внутрішні обговорення, голосування тощо. Організувати ряд вебінарів, відкритих skype конференцій, майстер-класів в Інтернеті для підвищення кваліфікації вчителів; - застосовувати тренувальні онлайн-тести для підготовки до контрольних робіт для старшої школи.
Адреса БЛОГУ
https://daddisage.blogspot.com/2018/12/blog-post.html
Тренінги для вчителів
Важливим завданням практики було показати вчителям сучасні можливості ІКТ під час проведення уроків. вчителі ознайомилися з такими програмками, як: Thinglink (створення інтерактивних зображень), Google classrom (створення віртуального класу з комплексом завдань, відстежуванням учнівської активності, результатів навчання), Learning apps (створення вправ), Kahoot(тестування за допомогою взаємодіїі гаджетів та інтерактивної дошки), ClassDojo (виставлення балів та заохочення учнів до лідерства, спонукання їх бути більш організованішим). Тренінги успішно пройшли вчителі початкових класів та вчителі англ.мови гімназії Бобруйко О.К, Котенко О.П, Коряк А.В., Коробкова Н.В., Хрещенко Н.В.
Тренінги для вчителів використанням ІКТ в освіті щодо можливостей онлайн навчання.
Інформація була взята з https://osvitoria.media/experience/zasnovnyk-platformy-edx-onlajn-osvita-zminyt-majbutnye-universytetiv/ Щодо проведення тренінгу було дуже корисно, навіть для самого себе, піднімалися правильні та актуальні запитання щодо навчання онлайн, розгляд позитивних та негативних сторін такого навчання. Прийшли до єдиного висновку, що онлайн навчання досить зручне, але при умові що не виникає ніяких технічних проблем.
Адже за допомогою онлайн навчання можуть вчитися різні дітки, і не тільки діти але й дорослі. Тобто обмеження у вікових та фізіологічних НЕ має. Онлайн освіта постійно покращується, модернізується – це дуже позитивна його сторона. Тому за нашими висновками ОНЛАЙН ОСВІТА це чудова можливість реалізуватися будь-якій людині не залежно від її віку та можливостям.
Інтегрований день для учнів 2-А класу
Цікавим та захоплюючим видався інтегрований день, проведений у 2-А класі. Поєднавши між собою уроки математики, літературного читання, трудового навчання та природознавства. За допомогою таких уроків у учнів оптимізується навчальний процес. Учні обєдналися у дві команди, кожна з яких отримувала певні завдання. Виконуючи завдання впродовж уроків, команди поступово наповнювали смайликами своє робоче місце. Завдяки застосуванню інтернет-ресурсів та засобів ІКТ уроки пройшли швидко, цікаво, насичено, у інтерактивній взаємодії учнів одне з одним. Ми використали: групову роботу, роботу з інтерактивною дошкою та мобільними пристроями. Таким чином, вдалося не тільки повторити та узагальнити багато матеріалу, а й економно використати час, зробити уроки надсучасними та цікавими для учнів. Учні 2-А класу залишилися задоволеними.