Завдання 3...
Семінар на тему "Використання ІКТ в навчальній діяльності"
Інформаційно-комунікативні технології (ІКТ)– це, в загальному, методи та технічні пристрої забезпечення інформаційних технологій на основі комп'ютерних мереж і приладів передавання інформації.Під час проведення семінару були запрошені вчителі, яким було цікаво саморозвиватися. Ми активно обговорювали впровадження ІКТ в навчальний процес нашої школи. В кінцевому рельтаті ми дійшли висновку, що це не лише сучасно, а й зручно, як для вчителів так і для учнів нашої школи.
Зміст
Конспект семінару:
Цілі:
Переваги та використання інформаційно-комунікаційних технологій у школі
Сприяння розвитку та активному застосуванню ІКТ педагогами
Задачі:
Систематизувати знання з питань використання ІКТ в освітньому процесі ЗНЗ.
Підвищити рівень професійної компетентності педагогів
Показати елементи використання ІКТ в освітньому процесі школи
Ознайомити педагогів з можливостями сервісів WEb 2.0 у контексті створення дидактичних матеріалів для роботи з дітьми
Обладнання:
Смарт дошка, комп'ютер з підключенням до інтернету, аудіосистема
План проведення семінару:
1. Що таке ІКТ?
Будь-яка педагогічна технологія - це інформаційна технологія, оскільки основу технологічного процесу навчання складає отримання і перетворення інформації.
При підготовці до уроку з використанням ІКТ вчитель не повинен забувати, що це УРОК, а значить складає план уроку виходячи з його цілей, при відборі навчального матеріалу він повинен дотримуватися основні дидактичні принципи: систематичності та послідовності, доступності, диференційованого підходу, науковості та ін. При цьому комп'ютер не замінює вчителя, а тільки доповнює його. Такому уроку властиво таке:
Принцип адаптивності: пристосування комп'ютера до індивідуальних особливостей дитини;
2.Керованість: у будь-який момент можлива корекція вчителем процесу навчання;
Інтерактивність і діалоговий характер навчання; - ІКТ мають здатність "відгукуватися" на дії учня і вчителя; "вступати" з ними в діалог, що і становить головну особливість методик комп'ютерного навчання.
Оптимальне поєднання індивідуальної та групової роботи;
Підтримання в учня стану психологічного комфорту при спілкуванні з комп'ютером;
Необмежене навчання: зміст, його інтерпретації і додаток скільки завгодно великі.
2. Переваги використання ІКТ
Індивідуалізація навчання;
Інтенсифікація самостійної роботи учнів;
Зростання обсягу виконаних на урок завдань;
Розширення інформаційних потоків при використанні Internet;
3. При проектуванні уроку вчитель може використовувати різні програмні продукти:
3.1. Мови програмування-за їх допомогою вчитель може скласти різні програмні продукти, які можна використовувати на різних етапах уроку, але їх застосування для викладача-предметника важко. Складання проекту за допомогою мови програмування вимагає спеціальних знань і навичок і великих трудовитрат.
3.2. Можливо при підготовці та проведенні уроку використання готових програмних продуктів (енциклопедій, навчальних програм і т.п.). Використання комп'ютерної технології при вивченні хімії в середній школі відкриває широкі можливості для створення та використання складного наочно-демонстраційного супроводу на уроці або при виконанні лабораторної роботи. Крім того, при повторенні пройденого матеріалу учень самостійно відтворює всі демонстраційні експерименти, які вчитель показував на уроці. При цьому він може перервати експеримент, зупинити його чи повторити ту частину, яка погано засвоїла. Такий підхід розвиває ініціативу і сприяє підвищенню інтересу учнів до досліджуваного предмета.
3.3. Велику допомогу при підготовці та проведенні уроків надає вчителю пакет Microsoft Office, який включає в себе крім відомого всім текстового процесора Word ще й систему баз даних Access і електронні презентації PowerPoint.
3.4. Система баз даних передбачає велику підготовчу роботу при складанні уроку, але в підсумку можна отримати ефективну і універсальну систему навчання та перевірки знань.
3.5. Текстовий редактор Word дозволяє підготувати роздатковий та дидактичний матеріал.
3.6. Електронні презентації дають можливість вчителю при мінімальній підготовці і незначних витратах часу підготувати наочність до уроку. Уроки, складені за допомогою PowerPoint видовищні і ефективні в роботі над інформацією.