Москвічова Діана Айманівна
Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Москвічової Діани Айманівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Початкова освіта». База практики Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням української мови та літератури №260 міста Києва, за адресою вул.Якубовського 7Б.
Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками
— Чи вдається поєднувати директорську й педагогічну діяльність?
— Я вважаю, що їх не треба розмежовувати. Учителі поважають свого директора не лише за те, що він спрямовує їх діяльність, а й сам йде поруч з ними як учитель. Розвиток і як учителя, і як керівника потребують одного — постійно працювати над собою.
— Розкажіть про роботу директора з власного досвіду. Чи важко бути керівником навчального закладу?
— Бути керівником — це насамперед піклуватися про тих, чий успіх і доля залежать від тебе, та виправдовувати їх довіру. Якщо ти так сприймаєш себе на посаді керівника, то не виникає питання про те, настільки це важко — ти просто цим живеш. Успіх залежить від правильного розуміння реалій та власного прикладу. Щоб бути конкурентноздатними, необхідно вдосконалюватися й постійно вносити зміни в управлінську та педагогічну діяльність. Як керівник, я розумію, що багаточого залежить від іміджу навчального закладу. Тому, відповідно до місії школи, формуємо складові іміджу, які корегуються часом. Важливим є створення привабливого зовнішнього та внутрішнього інтер’єру, придбання новітнього обладнання. Не може бути ефективною управлінська діяльність, якщо не пропагувати професійність колективу та його надбань.
— Чи впроваджуєте освітні інновації в школі?
— Освітні інновації — це новий для вчителя і від того складний у користуванні «інструмент», а результаті він приносить лише тоді, коли ним володіють досконало. Авторські освітні інновації — це інша філософія організації навчально-пізнавальної діяльності учнів і не всі вчителі готові сьогодні цілком зайняти нову позицію в навчальному процесі. Ми працюємо над інтегруванням у традиційну систему навчання ІКТ, а також діалогових, «активних», «інтерактивних» методів навчання та виховання.