Шведка
Шведка, -ки, ж. Родъ верхней одежды. Нам короткії шведки, повідмерзали литки. Гол. II. 109. 1. женск. к швед (см. шведы). 2. Род трикотажной фуфайки для гимнастики (спец.). 3. Низкорослая выносливая лошадь северной породы. «Кучер бешено кричал на пару шведок рьяных.» Некрасов. 4. То же, что шведская мушка (см. шведский; зоол.).
Зміст
- 1 Сучасні словники
- 2 Шведка. Жіночий етнохоронім представниць шведського народу
- 3 Шведка. Під порода Норильського типу коней
- 4 Шведка. Чоловіча сорочка з коротким рукавом. Шведка для гімнастики/спорту
- 5 Шведські мухи
- 6 Шведка. Розвідний ключ
- 7 Шведка. Піч
- 8 Шведки. Шахи
- 9 Медіа
- 10 Див. також
- 11 Джерела та література
- 12 Зовнішні посилання
Сучасні словники
Тлумачення слова у сучасних словниках
Шведка - жіночий Етнохоронім представниці шведського народу.
Шведка - під порода Норильського типу коней.
Шведка — чоловіча сорочка з коротким рукавом.
Шведські мухи - рід мух з сімейства Chloropidae.
Шведка (Шведик) - просторічне назву розвідного ключа.
Шведка - піч.
Шведки - (шведські шахи).
Шведка. Жіночий етнохоронім представниць шведського народу
Шведи (швед. Svenskar) - народ, що говорить на шведською мовою, основне населення Королівства Швеція. Чисельність - близько 8 млн чоловік. У самій Швеції проживає бл. 7,7 млн осіб (2009). Значне шведська меншина (громадяни Швеції) проживає в США (56 324) і Канаді (7000).
Держава шведів сформувалося на основі об'єднання на рубежі I-II тисячоліть н. е. гётов і свеев (основних груп племен). Від назви останньої племінної групи відбулося російська назва країни - Швеція. За релігії більшість шведів - лютерани.
Староруське назва XV-XVI ст. - свейські німці.
Шведка. Під порода Норильського типу коней
Кінь Шведка - різновид від норійського породи коней. Дуже поширена. особливо по півночі Європи. Низькоросла, дуже витривала і невибаглива до їжі кінь північній породи. Коні породи Шведка пойдойдет і для роботи і для їзди верхи, до речі серед інших норійського коней - шведка виділяється швидкістю. У Росії також розводять коней породи Шведка, нарівні з Клеппер, ці дві породи коней дуже схожі між собою. Зараз її по більшою мірою використовують на заняттях кінним спортом, на аматорської верхової їзди і для катання дітей. Вона і зараз цінується, як робоча конячка, адже її вантажопідйомність доходить до 4700 кг.
Джерело: http://ukranimal.ru/koni/3631-shvedka-poroda-konej.html
Шведка. Чоловіча сорочка з коротким рукавом. Шведка для гімнастики/спорту
Шведські мухи
Шведські мухи (лат. Oscinella) - рід мух з сімейства Chloropidae. Широко поширені шкідники злакових культур. Відомо близько 30 видів шведських мух, що зустрічаються в основному в місцях культивування злаків. Довжина тіла від 1,5 до 3 мм, забарвлення чорне.
Шведка. Розвідний ключ
Розвідний ключ - гайковий ключ змінного розміру, який використовується для обертання гайок, болтів та інших деталей. Є різновидом ріжкового ключа з регульованими губками. Як правило, одна губка робиться рухомий за допомогою черв'ячної або гвинтової передачі.
Розвідний ключ виготовляється з хром-ванадієвої або інструментальної сталі. У порівнянні зі звичайними ріжковими ключами він, як правило масивніше і чутливіші до забруднень і деформацій, так як вони можуть викликати заклинювання регулювального механізму.
Шведка. Піч
Шведка - цегляна піч для опалення житлових приміщень і приготування їжі. Має варильну поверхню (металеву плиту), яка знаходиться в поглибленні її корпусу (в ніші). Для шведки також характерна наявність духової шафи.
Шведки. Шахи
Шведські шахи (оригінальна назва - «Bughouse chess», по-російськи іноді використовують транслітерацію «Багхаус» або просторічне назву «шведки») - різновид шахів для чотирьох гравців, які складають дві команди по дві людини. Гра йде на двох дошках, гравці однієї команди грають на що стоять поруч різних дошках різним кольором. Знята на одній дошці фігура противника передається партнерові, що грає на інший дошці, і може бути використана ним як своя.
У шведські шахи зазвичай грають з коротким контролем часу. Швидкі ходи і передача фігур справляють враження на незнайомих з грою людей, звідси назва bughouse (божевільню).