Лоха Марина Олександрівна
Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Лохи Марини Олександрівни групи ДОм-1-16-2.0д другого освітнього (магістерського) рівня денної форми навчання спеціальності «Дошкільна освіта» Педагогічного інституту з 20.11.2017р. до 10.12.2017р.
База для проведення практики: НВК «СШ I ст. – ДНЗ «Перша Ластівка» (Оболонський район, вул. Маршала Малиновського, 30-А)
Зміст
Загальні відомості
НВК спеціалізована школа 1 ступеня з поглибленим вивченням англійської мови дошкільний навчальний заклад «Перша ластівка »
Адреса: Україна,м.Київ,вул.Маршала Малиновського 30А,
Режим роботи: Пн-Пт з 07:00 - 19:00
Директор: Полякова Марія Анатоліївна
Заступник з навчально-виховної роботи: Сидоренко Людмила
Методист: Млечко Ганна
тел:(044)418-73-93
факс:(044)426-78-70
Інтернет ресурс: https://www.1lastivka.com/
НВК "Перша Ластівка" працює за освітніми програмами: "Дитина,; "Росток", "Інтелект України"
У закладі фунціонує 3 групи:
"Капітошка" (молодша група — від 3-х до 4-х років)
"Зірочки" (середня група від — від 4-х до 5-ти років)
"Сонечко" (старша група — від 5-ти до 7-ми років)
Приміщення закладу розподіляється наступним чином:
• класні блоки ( роздягальня, ігрова кімната, куточки відпочинку, навчальні класи з мультимедійним комплексом, санвузли для дівчаток і хлопчиків окремо );
• дошкільна група (роздягальня,ігрова та навчальна зона,спальня,санвузол);
• лінгафонний кабінет ( з інтерактивною мультимедійною дошкою «Smart» );
• кабінет англійської мови ( з інтерактивною мультимедійною дошкою «Smart» );
• кабінет комп’ютерних технологій;
• дитяча їдальня;
• спортивний зал;
• бібліотека;
• медичний комплекс;
• актова зала ( обладнана мультимедійним комплексом );
• кабінет логопеда та психолога.
Завдання 1. Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
1.Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.
-На якому етапі розвитку перебуває ІКТ питання в вашому навчальному закладі?
-За яких умов використання ІКТ технологій найбільш сприятлива для розвитку?
-Чому раніше, виховання дітей уникало питання ІКТ супроводу?
-Які позитивні фактори від впровадження ІКТ рішень в навчальний процес?
-Чи пришвидшився темп засвоєння інформації дітьми в процесі навчання, з моменту впровадження ІКТ технологій в навчальному закладі?
Завдання 2
Завдання 3
Завдання 4
Сучасна освіта з кожним днем вимагає все більш активного використання інформаційних і комунікаційних технологій в управлінській, навчально-виховній, фінансовій діяльності НВК. Основним критерієм ефективності використання нових інформаційних технологій в навчальному закладі є вже не наявність певної кількості комп’ютерів, а створення єдиного інформаційного освітнього простору. Ця необхідність виникла перед сучасним навчальни закладом за таких умов як:
велике зростання інформаційних потоків; неможливість прийняття оптимальних управлінських рішень в сучасній ситуації під час стандартизації електронної обробки даних; робота навчального закладу на сучасному етапі вимагає оперативного аналізу ситуації для своєчасного коригування ситуації; вимоги організацій до подання нормативних документів, у тому числі й в електронному вигляді. Проектування інформаційного освітнього середовища установи: створення віртуального методичного кабінету; розширити інформаційну взаємодію з іншими навчальними закладами; створення індивідуальних портфоліо керівництва та педагогів; впровадити 1 раз на 2 тижні проведення майстер-класу педагогами закладу для своїх колег(за бажанням)з приводу різноманітності використання ІКТ під час роботи з дітьми; створення корпоративної пошти; створення планувань в електронному середовищі; забезпечити заклад різними ліцензованими програмами для дітей та педагогів ДНЗ; сприяти залученню ІТ спеціалістів для проведення семінарів-практикумів та різних тренінгів з працівниками дошкільного навчального закладу для підвищення рівня їхньої ІК-компетентності. Модернізація ІТ інфраструктури: ноутбук, в кожну вікову групу для ведення документації; збільшити кількість Smart Board у групових кімнатах з метою організації навчання і розвитку дітей за допомогою навчальних ігор; забезпечити програмами спеціального призначення для розвитку дітей 2-7років; відкрити комп’ютерний клас(для дітей старших груп) в якому діти зможуть освоювати елементарні навички роботи з комп’ютером. Формування ІК- компетентності вихователів установи: відвідувати тренінги, майстер-класи, семінари з використання ІКТ. проведення моніторингу ІТ-компетентності вихователів; курси підвищення ІКТ-компетентності; проходження різноманітних онлайн-курсів (Prometeus, Іntuits та інщі); проведення індивідуальних консультацій за запитом; участь у вебінарах для обміну досвідом з іншими навчальними закладами щодо впровадження та використання ІКТ в навчально-виховній діяльності; систематичні практичні заняття; участь у конкурсах професійної майстерності з використанням ІКТ на заняттях з дошкільниками; використання он-лайн платформ для підвищення ІКТ компетентності вихователів та самоосвіти.
Завдання 5
Презентація результатів практики на Вікі-порталі.