Практика студентів (ПО, ДО, ПВШ)
|
Завдання 1
{{BOX2| WIDTH=100%| FLOAT=none| IMAGE=| TITLESIZE=13pt| TITLE= Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі| CONTENT=
- Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.
- Анастасія Вікторівна, чому важливо впроваджувати ІКТ в центрі розвитку дитини? - Використання інформаційно-комунікаційних технологій в центрі розвитку дитини - актуальна проблема сучасного дошкільного виховання. Важливість та необхідність впровадження таких технологій у процес освітньої діяльності відзначалася міжнародними експертами у «Всесвітній доповіді з комунікації та інформації», підготовленому ЮНЕСКО. Комп'ютерні технології покликані стати невід'ємною частиною цілісного освітнього процесу, значно підвищувати його ефективність. Тому рівень комп'ютеризації разом з кадровим і методичним забезпеченням навчального процесу є вирішальним показником оцінювання дієздатності не тільки сучасної школи, а й дошкільного закладу. Інформаційне середовище – засіб ефективної взаємодії учасників освітнього процесу: дітей, педагогів, батьків. - Як Ви використовуєте ІКТ в методичній роботі? - 1. Оформлення ділової документації; 2.Проведення контрольно - аналітичної діяльності(підготовка схем аналізу, обробка даних, результативність у вигляді графіків, діаграм (атестація педагогів, рівень знань дітей з різних розділів програми тощо); 3. Робота в мережі Інтернет з питання самоосвіти та накопичення інформаційного матеріалу. 4.Оформлення атестаційних матеріалів; 5. Розробка презентацій до семінарів, методичних об’єднань, конференцій, педагогічних рад, консультацій для вихователів; 6. Використання мультимедійного супроводу в роботі з дітьми на заняттях, під час проведення свят та розваг, режимних моментів; у роботі з батьками (під час проведення консультацій, батьківських зборів, Днів відкритих дверей тощо); 7. Оформлення картотеки періодичних видань, облік методичної та художньої літератури; 8. Оформлення стендів, інформаційних куточків; 9. Оформлення буклетів, ППД роботи кращих вихователів,матеріалів для участі в різноманітних конкурсах. 10. Накопичення ілюстративних матеріалів для випуску санбюлетнів, порад для батьків, оформлення презентацій, буклетів. 11. Обмін досвідом роботи з іншими педагогічними колективами. - Як Ви вважаєте, що потрібно для ефективного впровадження ІКТ? - Для ефективного впровадження ІКТ в освітньо-виховний процес педагог повинен уміти: обробляти текстову, цифрову, графічну та звукову інформацію для підготовки дидактичних матеріалів; роздруковувати інформацію на принтері; працювати в операційних системах, зокрема WINDOWS, користуючись редакторами WORD різної модифікації; створювати слайди з даного навчального матеріалу, використовуючи редактор презентації MS Power Point, демонструвати презентацію; розробляти тести (Excel, Word); картки (Word); кросворди (Excel);створювати буклети, пам'ятки - інформаційний матеріал (Word, Publisher);створювати брошури- збірник дидактичних, методичних матеріалів (Word)
- ІК- компетентності вчителів, вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.
- Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
Центр розвитку дитини "Бебі Страрт Ап" працює за програмою виховання і навчання дітей від 2 до 7 років "Дитина". Власник центру - Сазонова Анастасія Вікторівна, кандидат педагогічних наук, доцент. Завдяки Анастасії Вікторівні, та її плідній роботі, центр протягом короткого часу був обладнений необхідним для роботи в сфері ІКТ: Апаратне забезпечення: 4 комп"ютери; 1 прінтер; 1 мультимедійний комплект.
Програмне забезпечення: операційна система Windows XP; антивірусна програма Avast Professional Edition; робота з документами в Microsoft Office;Microsoft Office Excel$ Wi-Fi.
Інформаційне забезечення: Інформаційно-освітнє середовище центру представлено сторінкою в соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/groups/centrbabystaryup/ та наявністю сайту http://babystartup.com.ua/
Методичне забезпечення: -технологія фізичного виховання дітей М.Єфименка; -елементи гуманістичної педагогіки В.А. Сухомлинсько; -технологія навчання ранньому читанню за Л.В.Шелестовою; М. Зайцевим; -технологія раннього розвитку М. Монтессорі; -технологія психолого-педагогічного проектування (П3-технологія); -технологія розвитку творчої особистості (ТРВЗ); -проектні технології.
Гугл- календар для співробітників, керівників
Додаток Гугл- календар досить зручний у використанні. Події зберігаються онлайн. Це означає, що календар можна переглядати з будь-якого місця та будь-якого пристрою обладнаного доступом до мережі Інтернет.
https://calendar.google.com/calendar/b/1/r/month/2017/10/1?tab=mc
==Семінар для вчителів з використання ІКТ в освіті ==
Значення ІКТ для учнів та вчителів у навчально-виховному процесі.
Одним із головних завдань початкової школи є застосування ІКТ у процесі вивчення більшості навчальних предметів у рамках програми.
Освіта має орієнтуватись на діяльнісні, розвиваючі технології, які формують у учнів уміння вчитися, оперувати і управляти інформацією, швидко приймати рішення, пристосовуватись до потреб ринку праці (формувати основні життєві компетенції). Світовий процес переходу до інформаційного суспільства, а також економічні, політичні і соціальні зміни, що відбуваються в Україні, зумовлюють необхідність прискорення реформування системи освіти.
Сучасному суспільству потрібна компетентна особистість, здатна брати активну участь у розвитку економіки, науки, культури. Тому сьогодні у шкільній освіті на перший план висувається завдання створення сприятливих умов для виявлення і розвитку здібностей учнів, задоволення їхніх інтересів та потреб, розвитку навчально-пізнавальної активності та творчої самостійності.
Освіта має орієнтуватися на перспективи розвитку суспільства. А це означає, що в сучасній освіті необхідно застосовувати найновітніші інформаційні технології. Створення добротного інформаційного середовища є ключовим завданням на шляху переходу до інформаційного суспільства. Масове впровадження інформаційно-комунікативних технологій (ІКТ) в освітню сферу висуває проблему комп’ютеризації закладів освіти в розряд пріоритетних. Розвиток і впровадження ІКТ спрямовані на їх комплексне інформаційно-ресурсне й методичне забезпечення.
Кожний шкільний предмет здатний суттєво вплинути на менталітет людини, яка формує себе як особистість, на методи вирішення не тільки шкільних завдань, а й навколишнього середовища. Сучасний випускник школи повинен мати компетенцію використання інформаційних технологій, тобто технологій, що проектуються сучасною індустрією як в освіті, так і в повсякденному житті. Нові інформаційні технології відкривають учням доступ до нетрадиційних джерел інформації, підвищують ефективність самостійної роботи, дають нові можливості для творчості, знаходження і закріплення будь-яких професійних навичок, дозволяють реалізовувати принципово нові форми і методи навчання.
Впровадження інноваційних моделей навчального процесу передбачає вміння вчителів - предметників користуватися засобами новітніх інформаційних технологій. Структурна побудова заняття з використанням ІКТ змінює саму суть навчального процесу, занурюючи його в спілкування, де ролі вчителя й учня врівноважені: обидва працюють для того, щоб навчатися, ділитися своїми знаннями, досягненнями свого життєвого досвіду. Важливим тут є не те, як багато діти знають, а як вони дізналися і що робитимуть зі своїми знаннями.
Завдання 4
Підготувати методичні рекомендації до
- проектування інформаційного освітнього середовища установи,
- модернізації ІТ інфраструктури.
- формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи
Завдання 5
- Презентація результатів практики на Вікі-порталі.
- Оцінювання виконаних завдань.