Перст

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 14:12, 10 листопада 2017; D.buchynska (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Перст Па́льці — частини тіла чотириногих хребетних, розташовані на кінчиках кінцівок, що слугують, головним чином, для дотику та маніпуляції (особливо у приматів). У птахів пальці передніх кінцівок слугують частиною каркасу крил, а у рукокрилих вони є його основною частиною.

У людини, за винятком випадків полідактилії і гіподактилії по п'ять пальців на руках і ногах. Людина має відставлений великий палець, що призначений для полегшення хапання, та має на одну фалангу менше, ніж решта чотири. Пальці мають свої назви: великий, вказівний, середній, підмізинний і мізинець.

Сучасні словники

Перст

  • ПЕРСТ, а, чол., ц.-с., уроч., заст. Палець руки. Чи зважусь я свої персти несмілі До золотої ліри простягти? (Павло Грабовський, I, 1959, 312); Суворий чернець стояв поряд, виразно показуючи перстом на карнавку, куди треба було кидати пожертви (Олесь Донченко, III, 1956, 144).

♦ [Один,] як перст — те саме, що Один, як палець (див. палець). — Аж жалко на неї дивитись, як то плаче. Зосталася на старості як перст! (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 449); Жив він [дід Устим] у напіврозваленій халупі, не мав ні жінки, ні дітей, був один, як перст (Леонід Первомайський, Невигадане життя, 1958, 146).


Ілюстрації

Див. також