Білуха
Білуха, -хи, ж. Бѣлолицая, бѣлая какъ снѣгъ женщина, блондинка. Шейк. Ум. Білушка.
Зміст
Сучасні словники
Тлумачення слова у сучасних словниках 'Словник української мови'
БІЛУ́ХА, и, жін. (Delpninapterus leucas). Ссавець з родини дельфінових, поширений в арктичних і прилеглих до них водах. Із ссавців — зубатих китів велике промислове значення має білуха. Це великий дельфін довжиною до 6 метрів і вагою до однієї тонни (Наука і життя, 2, 1958, 18).
Орфографічний словник української мови'
БІЛУХА — іменник жіночого роду, істота …
Український тлумачний словник'
БІЛУХА — и, ж. Ссавець з родини дельфінових, поширений в арктичних і прилеглих до них водах …
Вікіпедія
БІЛУХА, або білуга (Delphinapterus leucas) — ссавець родини Нарвалові, або Однорогові (Monodontidae). БІЛУХА Микола Тимофійович — український економіст, доктор економічних наук (1973), професор (1979), Заслужений діяч науки і техніки України (1991), академік Міжнародної академії оригінальних ідей (1992).
Енциклопедія сучасної України
БІЛУ́ХА Наталія Валентинівна (22. 01. 1971, Львів) – спортсменка (стрільба з лука). М. сп. міжнар. кл. (1993). Закін. Львів. ін-т фіз. культури (1992). Чемпіонка України (1991–94), у 1995 – чемпіонка світу та срібна призерка чемпіонату Європи. На 26-х Олімп. іграх (Атланта, 1996) посіла 5-е заг. командне місце. 1995 Б. встановила світ. рекорд. Багатораз. переможниця й призерка міжнар. турнірів та зустрічей. Виступає за ЗС України. Тренер М. Гавелко.
Географічний портал
Білуха - вершина Алтаю, в Катунському хребті. Складається з розділених сідловиною двох вершин – Західної (4440 м) і Східної (4506 м). Складена гранітами, гнейсами і метаморфічними сланцями. На схилах – витоки річок Катунь, Біла Берель, що починаються з льодовиків. Великі льодовики: Сапожникова (Менсу), Родзевича (Аккемський), Великий і Малий Берельські, Геблера (Катунський) і ін. загальної пл. близько 70 квадр. км.
Ілюстрації
Медіа
Див. також
Цікаві факти про білявок
Світле волосся, особливо у представниць прекрасної статі, зводяться в культ. Блондинка сьогодні - це не просто позначення кольору волосся, але і маса інших характеристик - поведінка, стиль життя, характер, приналежність до певної соціальної групи ... Але скільки б жартів не відпускали про блондинок, і скільки б компліментів на свою адресу вони не чули, все одно існують певні факти, дізнатися які буде дуже цікаво.
1. За статистикою, світле волосся набагато густіше, ніж темні. На голові середньостатистичної блондинки зростає близько 150000 волосин, а це в півтора рази більше, ніж у брюнетки, і вдвічі більше, ніж у рудої.
2. Світле волосся ростуть швидше, ніж темні.
3. Комарі також вважають за краще блондинів. За статистикою, комарі їх кусають в два рази частіше, ніж темноволосих.
4. Найбільше дітей зі світлим кольором волосся народжується в Росії, Швеції, Фінляндії, Данії та Німеччини. Третина населення Скандинавії - блондини.
5. З 1950 року чисельність світловолосих знизилася з 49% до 14%. Згідно з підрахунками вчених, остання блондинка в світі буде народжена в 2202 році у Фінляндії.
6. Кілограм натуральних світлого волосся коштує 1000 у.о.
7. Згідно з дослідженнями, блондинки витрачають близько 72 хвилини на добу на свою зовнішність, а брюнетки - 66 мнуть.
8. Представники тваринного світу теж бувають блондинами. Такі породи в основному виводять селекційно, хоча епізодично вони з'являються природним шляхом.
9. У Скандинавських країнах пацієнти лікарень і будинків престарілих схильні відмовлятися від послуг лікарів і медсестер-блондинок. А ось покупці в супермаркетах, навпаки, віддадуть перевагу встати в касу до блондинки.
10. Першою штучно освітлити волосся жінкою була дружина Наполеона III, а перший засіб для освітлення волосся на продаж було представлено на виставці в Парижі в 1867 році.
Блондинки - улюблений об'єкт анекдотів. Але багато хто всерйоз вважають, що вони чимось відрізняються від інших. Нещодавно вчені провели ряд досліджень, присвячених жінкам зі світлим волоссям. Виявилося, що у них і справді чимало відмінностей від дам з шевелюрами інших відтінків. Правда, незрозуміло, стосується це тільки натуральних блондинок або фарбованих теж.
Так, згідно з дослідженням, проведеним у 2009 році, в якому взяли участь 3000 жінок, у середньому світловолосі особи "наводять красу" на 7 хвилин довше, ніж їх товаришки з темним волоссям. Виявилося, що у брюнеток на "чистку пір'їнок" йде 66 хвилин в день, тоді як у блондинок - 72. З'ясувалося також, що блондинки, що працюють офіціантками, заробляють більше чайових. До такого висновку прийшли психологи з Корнельського університету. В опитуванні взяли участь 482 офіціантки.
Виявилося, що дівчата зі світлим волоссям набагато більш дружелюбним і життєрадіснішими інших, що імпонує відвідувачам. А як же твердження про "тупості" блондинок? Це всього лише міф! Просто блондинки здаються більш жіночними, тоді як брюнетки - більш брутальними і агресивними. А жіночність для багатьох підсвідомо асоціюється з дурістю і близькістю. Прагнучи виглядати жіночною, така особа як би визнає першість чоловіки.
Брюнетка ж прагне бути з чоловіком нарівні або навіть перевершити його. Звичайно, міф про блондінках- "дурочку" створений чоловіками! Адже насправді чимало блондинок працюють в інтелектуальних областях, займають відповідальні та керівні посади, ведуть бізнес ... Згадаймо хоча б відомий фільм "Блондинка в законі", героїні якого вдалося довести, що вона чогось варта, не дивлячись на колір волосся! У зв'язку з подібною дискримінацією блондинки вирішили об'єднатися. Так, існує Міжнародна асоціація блондинок, а в деяких країнах 31 травня відзначається Всесвітній день блондинок. У 2006 році в Росії вперше була вручена спеціальна премія "Діамантова шпилька", призначена найталановитішим, розумним, успішним, модним і жіночним блондинкам нашої країни.
У Латвії та Білорусі також регулярно проводяться "Паради блондинок", а в останній республіці ще й вибори "Кращою блондинки Білорусі" .Крім того, вчені виявили, що у натуральних блондинок волосся на голові більше, ніж, скажімо, у брюнеток, шатенок і рудоволосих . Справа в тому, що основна функція волосся - це захист шкіри голови від ультрафіолетових променів. Але у блондинок волосся позбавлені пігментації. Тому природа нагороджує їх великою кількістю волосся. Кілька років тому поширилася інформація про те, що натуральні блондинки (а заодно і блондини) схильні до вимирання. Справа в тому, що за законами генетики світлі волосся є рецесивним ознакою. Тому, щоб дитина народилася білявим, потрібно, щоб і у батька, і у матері було світле волосся. А це велика рідкість. Ген, який відповідає за світлий колір волосся, запозичений нами у неандертальців. А останні, як відомо, вимерли в результаті природних катаклізмів.
Так як у блондинів виробляється дуже мало пігментних тілець - меланінів, їх шкіра легко обгорає на сонці. Також у них знижений больовий поріг, і вони мають більш вразливою нервовою системою. А все це не сприяє довголіттю. Дослідники з Берлінського університету з'ясували, що за останні 50 років кількість людей з натуральними світлим волоссям в країнах Європи, США та Канади скоротилося з 40 до 14 відсотків. Згідно з їхнім прогнозом, до 2210 році блондини взагалі можуть зникнути з лиця Землі, причому, швидше за все, остання блондинка (або блондин) з'явиться на світ в Фінляндії. Саме в цій країні зараз найбільше білявих громадян.
До речі, Мерилін Монро, яку довгий час вважали еталоном натуральної блондинки, за численними свідченнями, все-таки фарбувала волосся ... На думку генетиків, в поступовому "вимирання" блондинів винувато і харчування. Адже консерванти, жир і цукор сприяють посиленню пігментації волосся. А для її ослаблення потрібні фосфор і поліненасичені жирні кислоти омега-3, які містяться в рибі, особливо в оселедця, скумбрії, форелі і тунці. Але далеко не всім людям до душі рибний раціон.
Правда, професор Джонатан Ріс з Единбурзького університету вважає, що, якщо число блондинів і знизиться, то повного їх зникнення очікувати не доводиться. Дані про прийдешнє вимирання блондинів спростувала і Всесвітня організація охорони здоров'я.
Джерела та література
Білуха - Словник української мови
Білуха - Орфографічний словник української мови
Білуха - Український тлумачний словник