Філологія (спеціальність)

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Філологія (визначення)

Філологія (греч. philología, буквально – любов до слова), співдружність гуманітарних дисциплін – лінгвістичною, літературознавством, історичною і ін., що вивчають історію і що з'ясовують суть духовної культури людства через мовний і стилістичний аналіз письмових текстів. Головним предметом її досліджень є текст, а метою — його коментар та інтерпретація.

Flag-english.png



Entrevista-31.jpg

Особливості спеціальності

Важливо відзначити, що під "філологом" розуміють не просто випускника відповідного факультету, а людину, що має здібності та інтерес до академічного дослідження літератури і мови. Таке уточнення обумовлене збільшеним відсотком випадкових людей на філологічних факультетах. Перекладач - сфера дещо більш вузьконаправлена, яка має більш прикладний характер і вузьку спеціалізацію.

English-subject-clipart-clipart-panda-free-clipart-images-jfvihk-clipart.gif

Предмети, що вивчаються

· практичний курс основної іноземної мови ,

· практичний курс третьої іноземної мови і перекладу,

· лінгвокраїнознавство,

· вступ до перекладознавства та теорія перекладознавства,

· практика перекладу з основної іноземної мови,

· переклад соціально-економічної літератури,

· переклад ділового мовлення, переклад рекламних матеріалів,

· комп'ютерний сервіс перекладача.

Де ви зможете працювати

Кафедра готує студентів для практичної діяльності, педагогічної і науково-дослідної роботи.

Фахівці готуються до такої діяльності:

· викладання , англійської мови і літератури, польської та російської мов, українознавства, історії, практичної психології;

· переклад з української, англійської, польської, російської мов;

· журналістська творчість;

· рекламна діяльність;

· редакційна робота;

· бібліотечна справа.


Сфери можливого працевлаштування філолога:


· середні загальноосвітні навчальні заклади;

· середні загальноосвітні школи з поглибленим вивченням української, англійської, російської або польської мов;

· вищі навчальні заклади;

· засоби масової інформації,

· інформаційні та рекламні агентства;

· управлінські структури.


Посади випускників-філологів:


· учитель загальноосвітньої школи;

· викладач ВНЗ;

· перекладач;

· методист, вихователь;

· бібліотекар;

· співробітник рекламних агентств;

· редактор видавничих закладів;

· журналіст, диктор радіо- і телепередач;

· редактор радіомовлення;

· секретар-референт, консультант;

· фахівець у зв’язках із громадськістю в управлінських організаціях.

Інфографіка

5.jpg

Філологія (англійська)

Відгуки студентів

Глінська Богдана


Моя спеціальність неповторна Зовсім нещодавно я зрозуміла, що люблю свою спеціальність. Чесно кажучи, у дитинстві я не уявляла, ким хочу бути. Просто добре навчалась у школі до одинадцятого класу. ЗНО склала також добре, і, мабуть, вступила б, куди завгодно. Вирішальним стало те, що 5 років тому біля мого будинку побудували новий корпус Київсього університету імені Бориса Грінченка. Нам, школярам сусідньої школи, часто проводили екскурсії до нього, ми розглядали усе з великим інтересом. Заявки на вступ я надсилала методом «тику». В пріоритеті була іноземна мова саме в моєму університеті, оскільки він поряд із домом. Отже, я вступила в Грінченка і хочу сказати, що дуже задоволена! Навчаючись на першому курсі, не можу передати усю силу емоцій та радощів, коли я дізналася, що я буду вивчати англійську мову вже більш на високому рівні. Коли я потрапила в цю атмосферу, я була вражена рівнем володіння англійською мовою викладачів і на перших парах відчула, що університет – то вже не школа. Скажу чесно, що спочатку було складно, адже я потрапила вже у дійсно доросле життя, де я маю самостійно справлятися з труднощами. Мені дуже подобається ця спеціальність і я нітрохи не жалкую про те, що я обрала саме англійську філологію. Я навіть зараз уявити не можу, що я навчаюсь десь в іншому ВНЗ чи на іншій спеціальності. На пари я йду завжди з настроєм, бо знаю, що мене чекає щось нове. Кожен день я відкриваю для себе щось нове, навчаючись і набираючись життєвого досвіду. Беручи участь у конференціях, круглих столах, різноманітних заходах з англійської мови, я усвідомлюю, що такої можливості в мене може вже й не бути, тому я використовую кожну мить, щоб реалізувати себе. Кафедра практики та методики навчання англійської мови проводить предметні олімпіади, конкурси та різні проекти, щоб студенти могли реалізувати себе та виявити свої знання. Сьогодні англійська мова є міжнародною, жоден захід не проходить без іноземних гостей, в багатьох школах вона є першою іноземною мовою. Я розумію, що коли людина володіє англійською мовою, то їй широко відкриті двері у життя. Головне, щоб було бажання!


Тищенко Анастасія (РЗГб-1-16-4.0д) , Глінська Богдана (РЗГб-2-16-4.0д),

Вступникам

Інформацію для вступників можна переглянути за посиланнями: