Відмінності між версіями «Ялина»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 28: Рядок 28:
 
*[http://fitoapteka.org/herbs-ja/1233--abes Ялина європейська]
 
*[http://fitoapteka.org/herbs-ja/1233--abes Ялина європейська]
 
*[http://stetsyuk.com.ua/yalina-kanadska-v-sadu Ялина канадська]
 
*[http://stetsyuk.com.ua/yalina-kanadska-v-sadu Ялина канадська]
*[http://in-forrest.info/page,1,2,169-yalina-zvichajna-el-obyknovennaya.html Ялина канадська]
+
*[http://in-forrest.info/page,1,2,169-yalina-zvichajna-el-obyknovennaya.html Ялина звичайна]
 
*[http://www.lesovod.org.ua/node/5320 Ялина в хаті: чи на добро?]
 
*[http://www.lesovod.org.ua/node/5320 Ялина в хаті: чи на добро?]
  

Версія за 19:43, 30 листопада 2013

Ялина, -ни, ж. 1) Ель. ХС. VII. 435. Рудч. ЧП. 216. Ном. № 10113. Посадили над козаком явір та ялину. Шевч. 32. 2) Ялина = Ялинник. Угор. Ум. Ялинка, ялинонька. Як врізав дощ! Стояла збоку ялинка, сів я під нею. Драг. 187. Ой злетів пугач на ялиноньку. Рудч. Чп. 143.

Сучасні словники

Ялина. Академічний тлумачний словник

  1. -и, жін. 1. Високе хвойне вічнозелене дерево родини соснових. Увійшли вони в лісний край. Перед ними й за ними стояли страшні бори сосни, ялини та осичини (Панас Мирний, I, 1949, 219); Величні гори навколо поросли стрункими ялинами, дикими яблунями й грушами, горіхами, фісташками і непрохідними хащами малини, ожини, смородини, порічок та терну (Зінаїда Тулуб, В степу.., 1964, 116); Висота ялини в Карпатському заповіднику досягає 50 метрів. Крона ялини густа, конусоподібна (По заповідних місцях України, 1960, 53); * У порівняннях. Ярина, Мов тая ялина При долині, похилилась... (Тарас Шевченко, II, 1963, 336); Заніміла [дівчина], стала, як ялина, В сутінках вечірнього вікна (Микола Шеремет, Дорога.., 1957, 101); // збірн. Будівельний матеріал або дрова з цього дерева.
  2. збірн. Ялиновий ліс, гай. Пастух дрімав у холодку в ялині (Іван Франко, XIII, 1954, 170).

Ілюстрації

Ялина1.jpg Ялина2.jpg Ялина3.jpg Ялина.jpg

Медіа

Див. також

  • Історія новорічної ялинки.
    Про Різдвяну ялинку існує безліч легенд. Згідно з найпопулярнішою з них, одного разу ватажок німецької Реформації Мартін Лютер у ясний і морозний святвечір ішов додому через ліс. Раптом він звернув увагу на ялинку, крізь лапи якої красиво просвічували зірки. Це справило на Лютера таке велике враження, що вдома він поставив ялинку для своєї сім'ї і прикріпив до її гілочок свічки. Вогники свічок нагадували йому зірки на небі.
    У 30-і роки XIX століття новорічні ялинки ставилися тільки в будинках петербурзьких німців, але вже наприкінці того ж сторіччя вони стали головною прикрасою і міських, і сільських будинків. Ну, а уже в двадцятому столітті ошатна ялинка було незмінним атрибутом зимових свят

Джерела та література

Зовнішні посилання