Відмінності між версіями «Голубці»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Голубці. '''См. '''Голубець. ''' Категорія:Го)
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''Голубці. '''См. '''Голубець. '''
+
=='''Голубці''' ( ів, мн., одн. голубець, бця; чол.)==
[[Категорія:Го]]
+
===== поширена українська друга страва, також притаманна кухні Східної Європи та Середнього Сходу. Страва готується з листя свіжої чи кислої ''капусти'' та начинки з ''м'яса'', ''рису'' чи ''гречки'', кукурудзяних чи ''пшоняних круп'', ''картоплі'', ''квасолі'', ''грибів'', ''цибулі'', ''моркви'' та ''прянощів''.=====
 +
 
 +
* Назва цієї страви — давня, походить від слова «голуб», що вказує на її символічність. Живі голуби вважаються духовними істотами і символами творчих сил при народженні світу.
 +
* Старовинне значення слова «голубці» відносилося до блюда з голубів (або іншій дрібній дичині) смажених в обгортці із скибочок сала і виноградного або капустяного листя, яке сьогодні називається [http://dic.academic.ru/dic.nsf/dic_culinary/1134/%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%82 крепинет].

Версія за 22:25, 29 листопада 2013

Голубці ( ів, мн., одн. голубець, бця; чол.)

поширена українська друга страва, також притаманна кухні Східної Європи та Середнього Сходу. Страва готується з листя свіжої чи кислої капусти та начинки з м'яса, рису чи гречки, кукурудзяних чи пшоняних круп, картоплі, квасолі, грибів, цибулі, моркви та прянощів.
  • Назва цієї страви — давня, походить від слова «голуб», що вказує на її символічність. Живі голуби вважаються духовними істотами і символами творчих сил при народженні світу.
  • Старовинне значення слова «голубці» відносилося до блюда з голубів (або іншій дрібній дичині) смажених в обгортці із скибочок сала і виноградного або капустяного листя, яке сьогодні називається крепинет.