Відмінності між версіями «Аркуш»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Медіа)
(Медіа)
Рядок 36: Рядок 36:
  
 
==Медіа==
 
==Медіа==
{{#ev:youtube p74eFXYCDEU}}
+
{{#ev:youtube|p74eFXYCDEU}}
  
 
==Див. також==
 
==Див. також==

Версія за 20:34, 27 листопада 2013

А́ркуш, -ша, м. Листъ бумаги, жести. Куплю паперу аркуш і зроблю маленьку книжечку. Шевч. 376. Ум. Аркушик.

А́ркуш — 1. Шматок якого-небудь тонкого і плоского матеріалу (паперу, фанери, картону і т. ін.) певної форми і розміру. 2. Аркуш (у видавничій справі і поліграфії) — вимірювальна одиниця. Розрізняють: Паперовий аркуш одиниця розрахунку кількості паперу, необхідного для видання твору. Авторський аркуш одиниця виміру обсягу твору, яка дорівнює 40 тис. друкованих знаків (літер, розділових знаків, цифр і всіх пробілів). Обліково-видавничий аркуш одиниця виміру друкованого видання, що також дорівнює 40 тис. знаків. Включає: а) обсяг власне твору в авторських аркушах і б) обсяг всього іншого текстового і графічного матеріалу. Друкований аркуш одиниця виміру обсягу (площі) видання. Дорівнює половині паперового аркуша при стандартних форматах (в см) 60×84, 60×92, 70×92, 70×108, 84×108 та близьких до них. Аркуш обліково-видавничий одиниця виміру обсягу видання. Відрізняється від обсягу видання в авторських аркушах тим, що враховує також частини, які не є наслідком авторської праці (видавнича анотація і передмова, колонцифри тощо). Аркуш умовний умовна одиниця обсягу видання, що дорівнює друкованому аркушу форматом 60x90 см та призначена для розрахунку й порівняння друкованого обсягу видань різних форматів. Вираження друкованих аркушів в умовних друкованих аркушах здійснюється за коефіцієнтами переведення (Кпр), які визначають як співвідношення площі паперового аркуша даного формату (Па) до площі умовного друкованого аркуша.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках АРКУШ, а, чол.

1. Шматок якого-небудь тонкого і плоского матеріалу (паперу, фанери, картону і т. ін.) певної форми і розміру. Та й куплю Паперу аркуш. І зроблю Маленьку книжечку (Тарас Шевченко, II, 1953, 45); Перед Густавом лежав цілий аркуш, покритий цифрами (Іван Франко, III, 1950, 75); Каргат вийняв з кишені аркуш паперу, обережно розгорнув і поклав на стіл (Юрій Шовкопляс, Інженери, 1956, 150).

2. спец. Одиниця вимірювання обсягу книги, що дорівнює шістнадцяти сторінкам друкованого тексту. Називається воно [оповідання] «Тіні забутих предків», розміром буде трохи більше 3 аркушів друку (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 402). ▲ Авторський аркуш — друкований аркуш з визначеним числом знаків (звичайно 40 000), який служить одиницею виміру виконаної автором праці, обсягу твору.

Ілюстрації

Paper sheet.jpg Images.jpg 8817499 ec5f3daf.jpg Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання

http://sum.in.ua/