Відмінності між версіями «Лакей»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 2: Рядок 2:
 
== Переносне значення ==
 
== Переносне значення ==
  
Також застосовується як іронічне позначення раболіпствують, облесливого, вислужується перед будь-ким людини, наприклад:
+
Зневажальне слово вираз. Людина, яка підлабузнюється, вислужується перед ким-небудь; підлабузник. ''"Якби селянське повстання не було подією загальнонаціонального політичного значення, есерівські лакеї з передпарламенту не кричали б про необхідність передати землю селянам"''Ленін, 26, 1951, 166); ''"Містер Уоллстріт Упевнений, мабуть, Що, як рабом не буде бритт, — Лакеєм може буть"''(Микола Бажан, Роки, 1957, 182).                                                                           
''"Капіталісти і їх лакеї носять нашу партію, - значить генеральна лінія нашої партії правильна''                                                                                   І. В. Сталін''"''
+
 
+
 
== Сучасне значення ==  
 
== Сучасне значення ==  
 
Дворецький
 
Дворецький
 
[[Категорія:Ла]]
 
[[Категорія:Ла]]

Версія за 13:05, 27 листопада 2013

Лаке́й, -ке́я, (араб. لقى - зустрічати, що зустрічає, воротар або фр. laquais - солдат, ліврейний лакей, слуга, прислуга) - слуга в панському будинку, трактирі, готелі або в іншому публічному закладі. Старший лакей, керуючий всій прислугою в будинку, також відомий як «дворецький», тобто «керуючий двору», «мажордом» (англ. - the Butler)."Як його пан не вчив, а доброго лакея з Тараса не виходило"(Степан Васильченко, III, 1960, 278); "Лакеєві з нічного ресторана П'яненький пан гірчицею обличчя змазав"(Василь Еллан, I, 1958, 245).

Переносне значення

Зневажальне слово вираз. Людина, яка підлабузнюється, вислужується перед ким-небудь; підлабузник. "Якби селянське повстання не було подією загальнонаціонального політичного значення, есерівські лакеї з передпарламенту не кричали б про необхідність передати землю селянам"Ленін, 26, 1951, 166); "Містер Уоллстріт Упевнений, мабуть, Що, як рабом не буде бритт, — Лакеєм може буть"(Микола Бажан, Роки, 1957, 182).

Сучасне значення

Дворецький