Відмінності між версіями «Видавнича справа та редагування»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Де працюють редактори та видавці?)
(Де працюють редактори та видавці?)
Рядок 43: Рядок 43:
 
* видавництва друкарень та інших редакційно-видавничих підприємств.
 
* видавництва друкарень та інших редакційно-видавничих підприємств.
  
1)Редакції газет та журналів, де фахівці-редактори віддавна працюють на творчих посадах літературних редакторів, коректорів або, набувши досвіду і майстерності, на керівних посадах редакторів чи головних редакторів.
+
# Редакції газет та журналів, де фахівці-редактори віддавна працюють на творчих посадах літературних редакторів, коректорів або, набувши досвіду і майстерності, на керівних посадах редакторів чи головних редакторів.
  
2)Редакції радіомовлення та телебачення, де випускники цієї спеціальності займають посади редакторів інформаційних (новинних), аналітичних та інших програм, шеф-редакторів, випускових редакторів, літературних редакторів.
+
# Редакції радіомовлення та телебачення, де випускники цієї спеціальності займають посади редакторів інформаційних (новинних), аналітичних та інших програм, шеф-редакторів, випускових редакторів, літературних редакторів.
  
3)Рекламні агенції та рекламні відділи підприємств, організацій і фірм (творча й організаційна робота з підготовки рекламних текстів або сюжетів).
+
# Рекламні агенції та рекламні відділи підприємств, організацій і фірм (творча й організаційна робота з підготовки рекламних текстів або сюжетів).
  
4)Державні органи законодавчої та виконавчої влади різних рівнів (від центральних до міських та районних).
+
# Державні органи законодавчої та виконавчої влади різних рівнів (від центральних до міських та районних).
  
5)Маркетингові відділи різноманітних великих та середніх виробників промислової, сільськогосподарської продукції, ліків, де готуються до друку різноманітні інструкції, правила користування виробами, рекламна продукція.
+
# Маркетингові відділи різноманітних великих та середніх виробників промислової, сільськогосподарської продукції, ліків, де готуються до друку різноманітні інструкції, правила користування виробами, рекламна продукція.
  
6)Бібліотечні або науково-дослідні установи, де наявні посади референтів, творчих працівників.
+
# Бібліотечні або науково-дослідні установи, де наявні посади референтів, творчих працівників.
  
7)Різноманітні центри, організації, що займаються багатопрофільною виставковою, ярмарковою діяльністю.
+
# Різноманітні центри, організації, що займаються багатопрофільною виставковою, ярмарковою діяльністю.
  
8)Органи масової та спеціальної комунікації.
+
# Органи масової та спеціальної комунікації.
  
  

Версія за 10:58, 12 листопада 2013

Головна Учасники Координатори Обговорення Новини

Видавнича справа

Vs20121123.jpg
Vs20121123 2.jpg

Моя спеціальність неповторна

Кожна людина має якусь ціль у житті. Хтось бажає виводити якісь формули, хтось – пізнавати Всесвіт, інші – навчати дітей, а є такі, хто збирає інформацію про всіх і все і несе її людям.

Читаючи газету, книгу або журнал, ми не задумуємось, скільки сил було вкладено в цей примірник, скільки осіб натхненно працювали над ним. Тут міститься не лише робота журналіста, а й кропітка праця редактора та видавця. Їхня робота – це зв’язок між автором та читачем. Для того, щоб опанувати цей фах, стати успішним видавцем або ж редактором, варто вступити на спеціальність « Видавнича справа та редагування».

Навчання спеціалістів цієї галузі відбувається в атмосфері гуманізму, національної свідомості, духовності, взаємоповаги та демократизму.

Навчання видавців та редакторів не обмежується теоретичним матеріалом з видавничої галузі. Навчальний процес насичений практичними заняттями, знайомствами з цікавими відомими людьми, відвідуваннями музеїв та виставок. Також студенти цієї спеціальності вносять свій вклад в громадське життя навчального закладу.

Видавнича справа – є важливою ланкою в житті сучасного суспільства. Фахівці видавничої справи – високоосвічені люди. Спеціаліст цієї галузі може реалізувати свої здібності у практичній діяльності видавництв, редакцій газет, журналів,радіо, телебачення, прес-центрів, прес-служб тощо.

На мою думку, робота в даній сфері – не лише праця, але й хобі. Робота в видавництві зробить життя цікавішим, а навчання на спеціальності «Видавнича справа та редагування» - відкриє багато нового та дасть чималий запас знань. Саме тому ця спеціальність неповторна, адже вона відкриває безліч шляхів до майбутнього!

Що таке видавнича справа та редагування?

Коли береш до рук книгу або читаєш газету чи журнал, то звертаєш увагу на ім’я та прізвище автора. Але мало хто знає, що за художніми та журналістськими творами стоїть кропітка та натхненна праця редакторів і видавців. По суті, їх робота – це посередництво між авторами й читачами. Найвірніший шлях опанувати цей фах – вступити на спеціальність “Видавнича справа та редагування”.

Як працюють редактори і видавці?

Видавнича справа і редагування включають верстку, редагування й розповсюдження продукції. Для того, аби зрозуміти, як працює редактор і видавець, візьмемо за приклад випуск книги. Найперший крок, який потрібен для створення книги, – знайти талановитого, але сором’язливого автора. Після цього необхідне редагування авторського рукопису. Фахівці-редактори шукають помилки, неточності й недоліки, розміщують графіки та ілюстрації в потрібних розділах. Далі до справи беруться фахівці з верстки, саме вони вирішують, який вигляд матиме майбутня книга. На цьому етапі визначається колекція шрифтів, параметри форматування тексту і зображень. Паралельно з верстальниками працюють художники й ілюстратори, які опікуються оформленням обкладинки та самої книги. На сьогодні видавнича справа зробила потужний технічний стрибок, і більшість організацій використовують спеціальне програмне забезпечення, яке значно підвищує ефективність верстки й обробки ілюстрацій. Після цього макет вирушає до друкарні, де оператори друкарських верстатів переносять усі задуми журналістів, письменників, художників, ілюстраторів і верстальників на папір. Але і це ще не фінал. Книгу необхідно прорекламувати, доставити в магазини, через які вона потрапить до споживача, а це вже робота для спеціалістів з видавничого бізнесу, маркетингу та реклами.

Видавнича справа та редагування – це творчість чи виробництво?

Видавнича справа об’єднує дві сфери – виробничу та творчу. Уміння перетворити творчий задум автора на матеріальний продукт удосконалювалося століттями ще із часів першого верстата, винайденого, до речі, у XV ст. У наш час видавнича справа не обмежується лише книжками, існують видавництва, які випускають журнали, газети, електронні ЗМІ тощо. Отже, коли наступного разу купуватимете книгу, газету чи журнал, згадайте, що це продукт колективної творчості, у якій чи не найважливіше місце посідає робота редактора та видавця.

Де працюють редактори та видавці?

1.Власне видавництва як самостійні підприємства, юридичні особи, що спеціально займаються підготовкою, опрацюванням, випуском і реалізацією різних видів видавничої продукції.

2.Організації, які мають право займатися видавничою діяльністю:

  • видавництва навчальних закладів, наукових інститутів;
  • видавництва підприємств і фірм;
  • видавництва громадських організацій;
  • видавництва наукових організацій;
  • видавництва політичних партій;
  • видавництва релігійних організацій та духовних центрів;
  • видавництва газет і журналів;
  • видавництва друкарень та інших редакційно-видавничих підприємств.
  1. Редакції газет та журналів, де фахівці-редактори віддавна працюють на творчих посадах літературних редакторів, коректорів або, набувши досвіду і майстерності, на керівних посадах редакторів чи головних редакторів.
  1. Редакції радіомовлення та телебачення, де випускники цієї спеціальності займають посади редакторів інформаційних (новинних), аналітичних та інших програм, шеф-редакторів, випускових редакторів, літературних редакторів.
  1. Рекламні агенції та рекламні відділи підприємств, організацій і фірм (творча й організаційна робота з підготовки рекламних текстів або сюжетів).
  1. Державні органи законодавчої та виконавчої влади різних рівнів (від центральних до міських та районних).
  1. Маркетингові відділи різноманітних великих та середніх виробників промислової, сільськогосподарської продукції, ліків, де готуються до друку різноманітні інструкції, правила користування виробами, рекламна продукція.
  1. Бібліотечні або науково-дослідні установи, де наявні посади референтів, творчих працівників.
  1. Різноманітні центри, організації, що займаються багатопрофільною виставковою, ярмарковою діяльністю.
  1. Органи масової та спеціальної комунікації.


Vs20121123 3.jpg Vs20121123 4.jpg Vs20121123 5.jpg

Вступникам

Інформацію для вступників Ви можете переглянути за наступними посиланнями:

Див. також

Видавнича справа

Редагування