Відмінності між версіями «Ріпа»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Сучасні словники)
Рядок 2: Рядок 2:
 
==Сучасні словники==
 
==Сучасні словники==
 
Ріпа (Brassica rapa L.) — дворічна трав'яниста рослина з родини капустяних, або хрестоцвітних.
 
Ріпа (Brassica rapa L.) — дворічна трав'яниста рослина з родини капустяних, або хрестоцвітних.
 +
 +
==Біологічний опис==
 +
В перший рік у городньої ріпи, що розводиться, з насіння виростає розетка прикореневого, ліровидного, жорстко волосистого, довгочерешкового листя і товста, куляста або довгаста бульба, що складається з кореня, що розрісся. У другий рік (а при невдалих посівах і на той же рік) з бульби виростає подовжене, облиствене стебло з яйцевидним, зубчастим або суцільнокрайнім сидячим листям і з кистю золотисто-жовтих квіток. Квітка влаштована за типом квітки хрестоцвітних з такими особливостями: квітконіжки горизонтальні, стручки прямостоячі, вузлуваті, короткі, тичинки відхилені, довгі прямостоячі. Насіння буре.
 +
Сіють ріпу ранньої весни, як тільки підсохне ґрунт. За літо можна отримати два урожаї. На зиму краще запасати ріпу від літнього посіву. Найпоширеніша Петрівська, серед скоростиглих — Міланська біла.
  
 
==Ілюстрації==
 
==Ілюстрації==

Версія за 21:15, 31 жовтня 2013

Ріпа, -пи, ж. 1) Рѣпа. Ном. № 12393. Зуби — як ріпа. Хорошіе бѣлые зубы. Ном. № 8576. 2) Картофель. Стрыйск. у. въ Галиціи. Вх. Пч. І. 13. Шух. І. 111. Ум. Ріпка.

Сучасні словники

Ріпа (Brassica rapa L.) — дворічна трав'яниста рослина з родини капустяних, або хрестоцвітних.

Біологічний опис

В перший рік у городньої ріпи, що розводиться, з насіння виростає розетка прикореневого, ліровидного, жорстко волосистого, довгочерешкового листя і товста, куляста або довгаста бульба, що складається з кореня, що розрісся. У другий рік (а при невдалих посівах і на той же рік) з бульби виростає подовжене, облиствене стебло з яйцевидним, зубчастим або суцільнокрайнім сидячим листям і з кистю золотисто-жовтих квіток. Квітка влаштована за типом квітки хрестоцвітних з такими особливостями: квітконіжки горизонтальні, стручки прямостоячі, вузлуваті, короткі, тичинки відхилені, довгі прямостоячі. Насіння буре. Сіють ріпу ранньої весни, як тільки підсохне ґрунт. За літо можна отримати два урожаї. На зиму краще запасати ріпу від літнього посіву. Найпоширеніша Петрівська, серед скоростиглих — Міланська біла.

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Див. також

Додаткові відомості