Відмінності між версіями «Жичка»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 1: Рядок 1:
'''Зміст  
+
"Зміст"
 
1. Словник Грінченка.
 
1. Словник Грінченка.
 
2. Сучасний словник.
 
2. Сучасний словник.

Версія за 19:53, 5 листопада 2023

"Зміст" 1. Словник Грінченка. 2. Сучасний словник. 2.1. Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980). 3. Ілюстрації 4. Медіа 5. Додаткова інформація 1. Словник Грінченка I. Жи́чка I, -ки, ж. 1) Червона вовняна нитка, нитка гарусу. Побачивши перший цвіт на огірках, або на гарбузах, перев'язують червоною жичкою, з пояса висміченою. Ном. 2) Вовняна або гарусна тасьма, стрічка. Гол. Од. 47, 54. Розум. жичечка. II. Жи́чка II, -ки, ж. Ум. отъ жиця.

2.Сучасний словник ЖИ́ЧКА, и, жін., діал. 1.Червона шерстяна нитка. 2.Шерстяна або шовкова тасьма. Стрічки були простенькі, з шовкової жички (Леся Українка, III, 1952, 676). Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, 1971. — Стор. 536. 3.Стрічка (синоніми — жичка, політичка, гарасівка, застіжка) — елемент українського традиційного костюма, стрічка довжиною 30-50 см, яка використовувалася для зав'язування сорочки. Така стрічка могла бути шовковою чи вовняною, або також з бавовняної стрічки чи крайки. Молоді парубки носили блакитні та червоні стрічки, а старші чоловіки зеленої або й чорної барви. Іноді замість стрічки використовували шнурок з кольорової вовни або з ниток з кутасиками або й з вузликами на кінцях. 3.Ілюстрації

4.Медіа https://youtu.be/Z2Lu0aGfN6w?si=F_tmaL2UCoEXJhaF 5.Додаткова інформація

Жичка - це українське слово, яке має кілька значень:

Тонка нитка або смужка чогось довгого і тонкого. Шерстяна або шовкова нитка, з якої виготовляють пряжу. Назва певного виду риби. У сучасній українській мові слово жичка найчастіше вживається в першому значенні, тобто як синонім до слова нитка. Жичка може бути виготовлена з різних матеріалів, таких як шерсть, шовк, бавовна, синтетика тощо. Вона використовується для різних цілей, таких як шиття, в'язання, плетіння, виготовлення мотузок тощо.

У другому значенні слово жичка вживається рідше. Воно позначає тонку шерстяну або шовкову нитку, з якої виготовляють пряжу. Пряжа з жички використовується для в'язання одягу, а також для виготовлення інших виробів, таких як килими, рушники тощо.

У третьому значенні слово жичка позначає певний вид риби, що належить до родини коропових. Ця риба має довге, тонке тіло і маленьку голову. Вона зустрічається в прісних водоймах України.

Ось кілька прикладів використання слова жичка в українській мові:

Жичка для в'язання. Шовкова жичка. Жичка з вовни. Пряжа з жички. Жичка (риба).