Відмінності між версіями «Нали́вка»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: {{subst:Шаблон:Словник Грінченка і сучасність|підрозділ=Інститут журналістики}} Категорі...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 +
Нали́вка (наливки) — алкогольні напої первісно домашнього приготування. Офіційне визначення — лікеро-горілчаний напій міцністю від 15,0 % до 35,0 % з масовою концентрацією екстрактивних речовин від 15,0 до 50,0 г/100 см3, виготовлений на основі свіжої плодової сировини або напівфабрикатів[1].
  
 +
Наливка буває двох типів які розрізняються між собою — домашня та фабрична:
 +
 +
домашня наливка зазвичай є або плодово-ягідним вином, яке зараз майже завжди кріпиться цукром, а почасти й спиртом (горілкою, самогоном). Рідше в хатніх умовах використовують екстрагування фруктів спиртовими розчинами (горілкою, самогоном);
 +
фабрична наливка, яку власне і описує офіційне визначення завжди є або кріпленим спиртом та цукром плодово-ягідним вином, а ж спиртовою настоянкою фруктів.
 +
Різниця в тому, що домашня наливка може бути й не кріпленою і відповідно мати значно менший вміст алкоголю ніж 15 %[2].
 
==Сучасні словники==
 
==Сучасні словники==
 
Тлумачення слова у сучасних словниках
 
Тлумачення слова у сучасних словниках

Версія за 15:45, 1 грудня 2021

Нали́вка (наливки) — алкогольні напої первісно домашнього приготування. Офіційне визначення — лікеро-горілчаний напій міцністю від 15,0 % до 35,0 % з масовою концентрацією екстрактивних речовин від 15,0 до 50,0 г/100 см3, виготовлений на основі свіжої плодової сировини або напівфабрикатів[1].

Наливка буває двох типів які розрізняються між собою — домашня та фабрична:

домашня наливка зазвичай є або плодово-ягідним вином, яке зараз майже завжди кріпиться цукром, а почасти й спиртом (горілкою, самогоном). Рідше в хатніх умовах використовують екстрагування фруктів спиртовими розчинами (горілкою, самогоном); фабрична наливка, яку власне і описує офіційне визначення завжди є або кріпленим спиртом та цукром плодово-ягідним вином, а ж спиртовою настоянкою фруктів. Різниця в тому, що домашня наливка може бути й не кріпленою і відповідно мати значно менший вміст алкоголю ніж 15 %[2].

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання