Відмінності між версіями «Зненацька»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Зненацька, '''''нар. ''Неожиданно, внезапно. Кіев. у. ''Напасть на ворогів збірався, зненацьк...)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Зненацька, '''''нар. ''Неожиданно, внезапно. Кіев. у. ''Напасть на ворогів збірався, зненацька копоті їм дать. ''Котл. Ен. V. 28. ''Зненацька ударили на всі московськії сили. ''Гол. І. 32.  
 
'''Зненацька, '''''нар. ''Неожиданно, внезапно. Кіев. у. ''Напасть на ворогів збірався, зненацька копоті їм дать. ''Котл. Ен. V. 28. ''Зненацька ударили на всі московськії сили. ''Гол. І. 32.  
 
[[Категорія:Зн]]
 
[[Категорія:Зн]]
 +
==Сучасні словники==
 +
===[http://sum.in.ua Словник української мови  Академічний тлумачний словник (1970—1980) ]===
 +
ЗНЕНАЦЬКА, присл. Несподівано, раптом. Зненацька сам зоставсь я і дивую, Як швидко зник той гурт мені в очах (Леся Українка, IV, 1954, 91); Зненацька щось різонуло обрій, сліпуче осяяло хмари і з велетенською силою загуркотіло над світом (Микола Олійник, Леся, 1960, 67); Трапилось так, що фашисти довідались про наш партизанський табір. Вони хотіли захопити партизанів зненацька (Юрій Збанацький, Крил. гонець, 1953, 13);
 +
//  Ненароком, випадково. Я зненацька спіткнувся на виступі бруку і мало не впав (Михайло Чабанівський, За півгодини.., 1963, 8); Колумб зненацька, ніби забувши, залишив корабельну книгу на столику біля штурманської рубки (Натан Рибак, На світанку, 1940, 81).
 +
===[http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/49934-prjamec.html  Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка]===
 +
Зненацька, нар. Неожиданно, внезапно. Кіев. у. Напасть на ворогів збірався, зненацька копоті їм дать. Котл. Ен. V. 28. Зненацька ударили на всі московськії сили. Гол. І. 32.
 +
===[http://ukrlit.org/slovnyk УКРЛІТ.ORG_Cловник]=== .
 +
ЗНЕНА́ЦЬКА, присл. Несподівано, раптом. Зненацька сам зоставсь я і дивую, Як швидко зник той гурт мені в очах (Л. Укр., IV, 1954, 91); Зненацька щось різонуло обрій, сліпуче осяяло хмари і з велетенською силою загуркотіло над світом (М. Ол., Леся, 1960, 67); Трапилось так, що фашисти довідались про наш партизанський табір. Вони хотіли захопити партизанів зненацька (Збан., Крил. гонець, 1953, 13); // Ненароком, випадково. Я зненацька спіткнувся на виступі бруку і мало не впав (Чаб., За півгодини.., 1963, 8); Колумб зненацька, ніби забувши, залишив корабельну книгу на столику біля штурманської рубки (Рибак, На світанку, 1940, 81).
 +
==Іноземні словники==
 +
===[http://ukrainian_explanatory.academic.ru  Словари и энциклопедии на Академике]===
 +
Зненацька
 +
присл..Несподівано, раптом. || Ненароком, випадково.
 +
 +
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #ccc solid; border-bottom:5px #ccc solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:зненацька.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення: зненацька1.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення: зненацька2.jpg |x140px]]
 +
|}
 +
 +
==Медіа==
 +
{{#ev:youtube| hgOCZIL4YcQ }}
 +
==Див. також==
 +
===Зненацька ===
 +
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Університетський коледж]]
 +
[[Категорія:Слова 2021 року]]

Поточна версія на 01:30, 2 листопада 2021

Зненацька, нар. Неожиданно, внезапно. Кіев. у. Напасть на ворогів збірався, зненацька копоті їм дать. Котл. Ен. V. 28. Зненацька ударили на всі московськії сили. Гол. І. 32.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ЗНЕНАЦЬКА, присл. Несподівано, раптом. Зненацька сам зоставсь я і дивую, Як швидко зник той гурт мені в очах (Леся Українка, IV, 1954, 91); Зненацька щось різонуло обрій, сліпуче осяяло хмари і з велетенською силою загуркотіло над світом (Микола Олійник, Леся, 1960, 67); Трапилось так, що фашисти довідались про наш партизанський табір. Вони хотіли захопити партизанів зненацька (Юрій Збанацький, Крил. гонець, 1953, 13); // Ненароком, випадково. Я зненацька спіткнувся на виступі бруку і мало не впав (Михайло Чабанівський, За півгодини.., 1963, 8); Колумб зненацька, ніби забувши, залишив корабельну книгу на столику біля штурманської рубки (Натан Рибак, На світанку, 1940, 81).

Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка

Зненацька, нар. Неожиданно, внезапно. Кіев. у. Напасть на ворогів збірався, зненацька копоті їм дать. Котл. Ен. V. 28. Зненацька ударили на всі московськії сили. Гол. І. 32. ===УКРЛІТ.ORG_Cловник=== . ЗНЕНА́ЦЬКА, присл. Несподівано, раптом. Зненацька сам зоставсь я і дивую, Як швидко зник той гурт мені в очах (Л. Укр., IV, 1954, 91); Зненацька щось різонуло обрій, сліпуче осяяло хмари і з велетенською силою загуркотіло над світом (М. Ол., Леся, 1960, 67); Трапилось так, що фашисти довідались про наш партизанський табір. Вони хотіли захопити партизанів зненацька (Збан., Крил. гонець, 1953, 13); // Ненароком, випадково. Я зненацька спіткнувся на виступі бруку і мало не впав (Чаб., За півгодини.., 1963, 8); Колумб зненацька, ніби забувши, залишив корабельну книгу на столику біля штурманської рубки (Рибак, На світанку, 1940, 81).

Іноземні словники

Словари и энциклопедии на Академике

Зненацька присл..Несподівано, раптом. || Ненароком, випадково.


Ілюстрації

Зненацька.jpg Зненацька1.jpg Зненацька2.jpg

Медіа

Див. також

Зненацька