Відмінності між версіями «Шкапенко Каріна Олександрівна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 33: Рядок 33:
 
'''Чи використовуються інформаційно-комунікаційні технології в вашому закладі?'''
 
'''Чи використовуються інформаційно-комунікаційні технології в вашому закладі?'''
  
Звісно, досить давно інформаційно-комунікаційні технології успішно використовуються в діяльності закладу. Можливості ІКТ безмежні, тому однією із першочергових задач є формування в учнів навички самостійного пошуку, оцінювання та систематизації інформації, культури спілкування та безпечного користування Інтернетом.
+
Звичайно, вчителі використовують  інформаційно-комунікаційні технології на уроках. Так дітям набагато легше запам'ятати навчальний матеріал.  Можливості ІКТ безмежні, тому для нас важливо  формувати в учнів навички самостійного пошуку, оцінювання та систематизації інформації, культури спілкування та безпечного користування Інтернетом.
  
 
'''Що ви можете сказати про інформаційне середовище вашого закладу?'''
 
'''Що ви можете сказати про інформаційне середовище вашого закладу?'''
  
• Інформаційне середовище – засіб ефективної взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу: дітей, вчителів, батьків. В нашому закладі приділяється велика увага оптимізації інформаційного середовища.
+
• Інформаційне середовище – засіб ефективної взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу: дітей, вчителів, батьків. В нашому закладі приділяється цьому велика увага.
  
 
'''Як саме використовують ІКТ в вашому закладі?'''
 
'''Як саме використовують ІКТ в вашому закладі?'''
  
• ІКТ успішно використовують під час проведення занять, різноманітних конкурсів, свят, інших заходів. Це і створення власних презентацій, проектів,віртуальні екскурсії музеями і виставковими залами, можливість спілкування під час дистанційного гпачання.  Різноманітні збори проводяться з використанням мультимедійної техніки. Адміністрація закладу документообіг веде в електронному вигляді. Вчителі використовують мультимедійний супровід на заняттях.
+
• ІКТ успішно використовують під час проведення уроків, різноманітних конкурсів, свят, виховних заходів. Це і створення власних презентацій, проектів,віртуальні екскурсії музеями і виставковими залами, можливість спілкування під час дистанційного навчання.  Різноманітні збори проводяться з використанням проектора. Адміністрація закладу документообіг веде в електронному вигляді. Вчителі використовують мультимедійний супровід на уроках.
  
 
'''На вашу думку, який рівень використання ІКТ мають вчителі?
 
'''На вашу думку, який рівень використання ІКТ мають вчителі?
 
'''
 
'''
  
• Достатній та високий рівень, так як розвитку і використанню ІКТ приділяється велика увага.  Наші вчителі прагнуть до високого рівня освіченості, культури, здатності до творчої праці, професійного розвитку, застосування комунікативних компетенцій, впровадження у своїй діяльності ІКТ.
+
• Достатній та високий рівень.  Наші вчителі прагнуть до високого рівня освіченості, культури, здатності до творчої праці, професійного розвитку, застосування комунікативних компетенцій, впровадження у своїй діяльності ІКТ.
  
 
'''Чи готові Ви й далі розвивати ІКТ?'''
 
'''Чи готові Ви й далі розвивати ІКТ?'''
  
• Так, звичайно. Ми стараємося, щоб кожен клас був забезпечений доступом до мережі інтернет. На жаль, не у всих класах є комп’ютер чи ноутбук,але ми працюємо наж цим питанням. Прагнемо, щоб кожен вчитель був компетентний з питань ІКТ і розумів важливість їх використання в своїй професійній діяльності.  
+
• Так, обов'язково. Ми стараємося, щоб кожен клас був забезпечений доступом до мережі інтернет. На жаль, не у всих класах є комп’ютер чи ноутбук,але ми працюємо наж цим питанням. Прагнемо, щоб кожен вчитель був компетентний з питань ІКТ і розумів важливість їх використання в своїй професійній діяльності.  
 +
 
 
[[Файл:8c578bde-653d-40ce-9890-a60c6f02d18f.jpg|міні ліворуч]]
 
[[Файл:8c578bde-653d-40ce-9890-a60c6f02d18f.jpg|міні ліворуч]]
 
[[Файл:3d41cbf8-a35d-4f7d-98a9-caf1103be631.jpg|міні ліворуч]]
 
[[Файл:3d41cbf8-a35d-4f7d-98a9-caf1103be631.jpg|міні ліворуч]]

Версія за 20:33, 18 жовтня 2021

Звіт з виробничої(зі спеціалізації)практики у період з 27.09.2021 по 24.10.2021року Шкапенко Каріни Олександрівни

База практики: Неморозька ЗОШ I-IIступенів


E138a031-ee43-4e3d-bc9b-8d59c15deb7a.jpg

с. Неморож,

Звенигородський район,

Черкаська область,

20222,

тел. 0 (4740) 99-4-40,

e-mail: NEMOROG@i.ua

Код ЄДРПОУ 21371663


Mcaticon.png
Завдання 1.Моніторинг впровадження цифрових технологій у закладі освіти/освітній установі
1.Аналіз освітньої політики з питань впровадження цифрових технологій (ЦТ). Інтерв’ю з керівником закладу чи його заступниками.

Інтерв'ю з заступником директора закладу з питань впровадження і використання ІКТ.

Чи використовуються інформаційно-комунікаційні технології в вашому закладі?

• Звичайно, вчителі використовують інформаційно-комунікаційні технології на уроках. Так дітям набагато легше запам'ятати навчальний матеріал. Можливості ІКТ безмежні, тому для нас важливо формувати в учнів навички самостійного пошуку, оцінювання та систематизації інформації, культури спілкування та безпечного користування Інтернетом.

Що ви можете сказати про інформаційне середовище вашого закладу?

• Інформаційне середовище – засіб ефективної взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу: дітей, вчителів, батьків. В нашому закладі приділяється цьому велика увага.

Як саме використовують ІКТ в вашому закладі?

• ІКТ успішно використовують під час проведення уроків, різноманітних конкурсів, свят, виховних заходів. Це і створення власних презентацій, проектів,віртуальні екскурсії музеями і виставковими залами, можливість спілкування під час дистанційного навчання. Різноманітні збори проводяться з використанням проектора. Адміністрація закладу документообіг веде в електронному вигляді. Вчителі використовують мультимедійний супровід на уроках.

На вашу думку, який рівень використання ІКТ мають вчителі?

• Достатній та високий рівень. Наші вчителі прагнуть до високого рівня освіченості, культури, здатності до творчої праці, професійного розвитку, застосування комунікативних компетенцій, впровадження у своїй діяльності ІКТ.

Чи готові Ви й далі розвивати ІКТ?

• Так, обов'язково. Ми стараємося, щоб кожен клас був забезпечений доступом до мережі інтернет. На жаль, не у всих класах є комп’ютер чи ноутбук,але ми працюємо наж цим питанням. Прагнемо, щоб кожен вчитель був компетентний з питань ІКТ і розумів важливість їх використання в своїй професійній діяльності.

міні ліворуч міні ліворуч

В результаті проведеного інтерв`ю з заступником директора Пікулою Тамарою Василівною було зроблено висновоки про те, що застосування сучасних інформаційних технологій у навчанні - одна з найбільш важливих і стійких тенденцій розвитку освітнього процесу.


2. Цифрової компетентності (ЦК) науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Посилання на анкетування:

https://forms.gle/EEwkB14aHhE4H7VT7

Аналіз результатів анкетування:


3.Аналіз ІТ інфраструктури закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Програмне забезпечення:

Microsoft office

Windows

Антивірусні програми

Скарбниця знань

Сходинки до інформатики

Браузери Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox

Навчально-наукове забезпечення:

Програми для вчителів та учнів

Збірники (електронні)

Навчальні плани

Підручники

Інформаційне забезпечення:

Сайт школи: http://nemorozh-school.simplesite.com/

Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/Неморозька-загальноосвітня-школа-І-ІІ-ступенів-2254284431460929/

Апаратне забезпечення:

Комп’ютерний клас-1

Ноутбуків-12

Комп’ютерів-10

Роутерів-2

Принтерів-5

Проектори-1

Телевізори-4



Mcaticon.png
Завдання 2.Створити е-ресурс та впровадити його в діяльність закладу освіти/освітньої установи, відповідно до потреб визначених в попередньому завданні).


Mcaticon.png
Завдання 3.Семінар (тренінг)
Провести семінар (тренінг) для співробітників / вчителів / вихователів з використання цифрових технологій в освіті або виступ на вченій раді / педраді щодо можливостей онлайн навчання.


Файл:Виступ.Шкапенко.pptx

10c97602-e539-49bb-9ba6-addcf7688dd3.jpg


Mcaticon.png
Завдання 4.Методичні рекомендації
Проектування інформаційного освітнього середовища закладу/установи

Сьогодні надзвичайно важливим є модернізація освіти та формування єдиного інформаційного освітнього середовища. Саме тому більшість навчальних закладів потребують створення єдиного ІОС. Це сприяє розвитку навчальної, педагогічної, управлінської й обслуговуючої діяльності навчального закладу, де провідну роль відіграють інформаційно-комунікаційні технології, що дозволяють підвищити якість і доступність навчального процесу.

Для створення цілісної системи розвитку комунікативної та комунікаційної культури учасників навчально-виховного процесу мають бути спрямовані основні завдання діяльності:

✔ розробка, апробація та впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних та комунікативних технологій у навчально-виховному процесі та в управлінській діяльності школи.

✔ забезпечення застосування інформаційних технологій в навчально-виховному процесі та управлінській діяльності закладу.

✔ створення єдиного інформаційного простору закладу освіти з подальшою інтеграцією його в систему відкритої освіти.

✔ забезпечення мультимедійного супроводу уроків на основі використання ресурсів інформаційно-бібліотечного центру (відео-, медіатека, мережа Інтернет).

✔ впровадження у навчально-виховний процес новітніх інформаційних технологій навчання.

✔ введення в практику роботи вчителів методу проєктів, як однієї з компетентнісно зорієнтованих технологій навчання та виховання дітей.

✔ створення середовища, що сприятиме прагненню дітей до самопізнання, самоаналізу, саморозвитку.

Рекомендації керівництву навчального закладу:

-Створити єдине інформаційне освітнє середовище;

-Організувати розумний і раціональний документообіг в межах однієї установи, впровадити інформаційно-комунікаційні технології управління навчальним закладом;

-Впровадити систему збирання, переробки інформації з різних напрямів навчально-виховного процесу;

-Здійснити розгорнутий моніторинг навчальної діяльності закладу;

-Підтримувати сайт навчального закладу;

-Розширити інформаційну взаємодію з іншими навчальними закладами;

Рекомендації педагогічним працівникам:

-Організувати доступ до всієї нормативно-правової бази документів;

-Використовувати програмне середовище, що формує інформаційний простір навчального закладу;

-Здійснювати самостійне навчання;

-Підвищувати кваліфікацію, брати участь у професійних об’єднаннях, семінарах, вебінарах, майстер-класах та ін.

-Упроваджувати інформаційно-комунікаційні технології і ресурси мережі Інтернет на різних етапах традиційної системи навчання;

-Створювати Інтернет-заняття, інтегровані уроки;

-Розробляти і використовувати власне програмне забезпечення і цифрові освітні ресурси, формувати, використовувати медіатеки.

Рекомендації учням навчального закладу:

-Використовувати Інтернет-технології в організації додаткової освіти;

-Використовувати комп’ютерні технології;

-Брати участь в Інтернет конкурсах;

-Навчитися працювати з інформацією;

-Брати участь у телекомунікаційних проектах.


Модернізація ІТ інфраструктури.

Школа забезпечена ІКТ на достатньому рівні, так як це сільська школа з невеликою кількістю дітей та педагогічними працівниками. Інформаційний клас гарно облаштований та укомплектований всім необхідним. Школа,звичайно, потребує додаткового мультимедійного обладнання, а саме не вистачає смарт-дошок та проекторів,в деяких класах ще старі дошки,які необхідно замінити на нові.

Модернізувати ІТ-інфораструктуру можна так:

1. Накопичення, апробація та використання програмного забезпечення, технічних засобів, інформаційно-методичних матеріалів, які сприяють впровадженню комп’ютерних технологій;

2. Накопичення інформаційно-методичних матеріалів, апробація методик, які сприяють розвитку комунікативних компетенцій;

3. Підтримка діючого прикладного програмного забезпечення і функціонування локальної комп’ютерної мережі у навчальному закладі;

4. Проведення практичних занять для педагогічних працівників щодо оволодіння навичками роботи з персональним комп’ютером та роботи в мережі Інтернет;

5. Проведення серії курсів та семінарів-практикумів для всіх категорій учасників навчально-виховного процесу з використання комп’ютерної техніки та інформаційних технологій, розвитку комунікаційних здібностей;

6. Розробка засобів діагностики (таблиць, графіків, діаграм щодо розвитку освіти тощо);

7. Формування баз даних дітей;

8. Відслідковування результатів атестації педпрацівників;

9. Залучення учасників навчально-виховного процесу до участі в Інтернет-конференціях;

10. Залучення учасників навчально-виховного процесу до участі у міжрегіональних та міжнародних інтернет-проектах.

Формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів закладу/установи

Високий рівень інформаційно-комунікаційної компетентності вчителя стає запорукою ефективного використання інформаційно-комунікаційних технологій в закладі, є одним з найважливіших показників успішності його діяльності і одночасно необхідною передумовою для подальшого підвищення рівня його професійної компетентності.

Вчитель має опанувати такі компоненти:

 Світоглядний компонент (Розуміння ролі ІКТ в освіті)

 Технологічний компонент (Навчальна програма й оцінювання, та інформаційно-комунікаційні технології)

 Організаційно-методичний компонент (Педагогіка, організація та керування)

 Самоосвітній компонент (Підвищення кваліфікації)