Відмінності між версіями «Неповага»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 46: Рядок 46:
  
 
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Інститут філології]]
 
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Інститут філології]]
[[Категорія:Слова 2018 року]]
+
[[Категорія:Слова 2021 року]]

Поточна версія на 00:18, 17 жовтня 2021

Непова́га, -ги, ж. Непочтеніе, неуваженіе.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

НЕПОВА́ГА, и, жін. Зневажливе, нечемне ставлення до кого-, чого-небудь. Чарка пішла навкруги стола. Яким не випив і тим показав очевидячки неповагу до гостей (Нечуй-Левицький, I, 1950, 191); Він зроду ні в чому не міг терпіти неправди й неповаги до старших (Михайло Стельмах, II, 1962, 361).

Ілюстрації

Handlingdisrespect1063x597.jpg 08830caee53bfb90d2e4bc0e7066fbbb-300x203.jpg 2d75623b212e96073a25b1c66cbce4b2 5f2a6bd27eb22.png

Медіа


Іншими мовами

Іноземні словники (англійська мова)

Disrespect - low regard or esteem for someone or something: lack of respect. Examples: treating a teacher with disrespect, meant no disrespect to you.

Іноземні словники (німецька мова)

Verachtung - Geringschätzung, Abscheu. Beispiele: abgrundtiefe, eisige, kalte, offene, stumme, tiefe, unverhohlene Verachtung voller, mit grenzenloser Verachtung wies sie seinen Vorschlag zurück jmdn. seine Verachtung fühlen lassen

Іноземні мови (російська мова)

НЕУВАЖЕ́НИЕ, неуважения, мн. нет, ср. (книжн.). Отсутствие надлежащего уважения, непочтительность, пренебрежение. Неуважение к родителям.


Неповага до суду

Матеріал з української вікіпедії

Неповага до суду, які часто називають просто "зневага", - це злочин за непослух або неповагу до суд закону та його службовців у формі поведінки, яка протистоїть авторитету, справедливості та гідності суду або заперечує його. Подібне ставлення до законодавчого органу називається неповага до парламенту або зневага Конгресу.

Існує в основному дві категорії неповаги: ​​неповага до законних органів влади в залі суду або навмисне невиконання судового наказу.Особливо застосовується провадження у справі про порушення справи справедливі засоби, як от заборони. У деяких юрисдикціях відмова відповідати на повістка в суд, давати показання, виконувати зобов’язання присяжного або надати певну інформацію може становити неповагу до суду.

Коли суд вирішує, що позов являє собою неповагу до суду, він може видати наказ у контексті суду судовий розгляд або слуху заявляє, що особа чи організація не підкорилася або не поважала повноваження суду, названа "знайденою" або "утримуваною" з неповагою. Це найсильніша сила судді нав'язати санкції за дії, що порушують звичайний процес суду.

Висновок про неповагу до суду може бути наслідком невиконання законного розпорядження суду, виявлення неповаги до судді, зриву провадження через погану поведінку або публікації матеріалів або нерозголошення матеріалів, що, в свою чергу тому вважається, що це може поставити під загрозу a справедливий суд. Суддя може накласти такі санкції, як a чудово або тюрма для когось, кого визнали винним у неповазі до суду, що робить неповагу до суду a процес злочину. Судді в загальне право системи, як правило, мають більш широкі повноваження оголосити когось зневагою, ніж судді цивільне право системи.

Неповага - гріх

Неповага - смертний гріх

Неповага – один із гріхів, який можна прирівняти до смертних гріхів українців. Здавалося б, повага чи неповага – особиста справа кожного, яка не проявляється відкрито. Але це далеко не так. Неповага пов’язана з невірством в Бога і в образ Божий в іншій людині. Зневажаючи людину, ми не поважаємо образ Божий в ній, а відтак і самого Бога.

Неповага підтримує і виправдовує всі інші гріхи українців. Важко дати хабаря людині, з якою поріднився. Навпаки, легко дати тому, кого вважаєш безнадійним корупціонером. Якщо закон поважаєш, буде важко його порушити. Якщо поважаєш ближнього, навряд чи поступатимеш безвідповідально. Неповага – непомітний, побутовий, звичайний гріх, який руйнує життя українців. В нас поважають силу, гроші, владу. Але не людину, особистість, думку, вчинок. «Зустрічаючи людину, оцінюють її за одягом», «бояться, значить поважають» – ці думки, які так часто чуємо, не характеризують наше суспільство як духовне.