Відмінності між версіями «Говбур»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 3: Рядок 3:
  
 
==Сучасні словники==
 
==Сучасні словники==
Тлумачення слова у сучасних словниках
+
Вир, коловорот, омут, вихор, веремія. Це місце у річці, морі та ін. з круговим рухом води, що утворюється внаслідок дії протилежних течій.
 +
Може розвиватися на окремих ділянках водоймищ або руслових потоків в результаті злиття двох течій, при обтіканні течією виступів берега, при різкому розширенні русла.
 +
Морські вири викликаються зіткненнями припливних і відпливних хвиль та зустрічних течій.
 +
Рух води у вирах може досягати значної швидкості. Горизонтальні розміри можуть змінюватися від кількох сантиметрів до декількох кілометрів (у відкритому океані).
 +
 
 
==Ілюстрації==
 
==Ілюстрації==
 
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"  
 
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"  

Версія за 21:36, 14 листопада 2020

Говбур, -ра, м. Водоворотъ. У говбурі на Дністрі крутяться. Каменец. у.

Сучасні словники

Вир, коловорот, омут, вихор, веремія. Це місце у річці, морі та ін. з круговим рухом води, що утворюється внаслідок дії протилежних течій. Може розвиватися на окремих ділянках водоймищ або руслових потоків в результаті злиття двох течій, при обтіканні течією виступів берега, при різкому розширенні русла. Морські вири викликаються зіткненнями припливних і відпливних хвиль та зустрічних течій. Рух води у вирах може досягати значної швидкості. Горизонтальні розміри можуть змінюватися від кількох сантиметрів до декількох кілометрів (у відкритому океані).

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання