Відмінності між версіями «Маїк Мар`яна Богданівна»
Рядок 52: | Рядок 52: | ||
* Єдина школа<br /> | * Єдина школа<br /> | ||
== <div style="background-color:orange" align=center> Завдання 2. Завдання на вибір. Створити е-ресурс та впровадити його в діяльність освітньої установи, відповідно до потреб закладу (визначених в попередньому завданні). </div> == | == <div style="background-color:orange" align=center> Завдання 2. Завдання на вибір. Створити е-ресурс та впровадити його в діяльність освітньої установи, відповідно до потреб закладу (визначених в попередньому завданні). </div> == | ||
− | [https://groups.google.com/g/---65/c/ | + | [https://groups.google.com/g/---65/c/WTtv_QdsBp0 Гугл-група]<br /> |
− | + | ||
== '''<div style="background-color:pink" align=center> Завдання 3. Семінар (тренінг) </div> ''' == | == '''<div style="background-color:pink" align=center> Завдання 3. Семінар (тренінг) </div> ''' == | ||
[https://docs.google.com/presentation/d/1cRxyoIEOYxINbknCURLwp-raKtIbE8M1bC469gs4cEU/edit?usp=sharing Презентація для семінару]<br /> | [https://docs.google.com/presentation/d/1cRxyoIEOYxINbknCURLwp-raKtIbE8M1bC469gs4cEU/edit?usp=sharing Презентація для семінару]<br /> |
Поточна версія на 18:41, 19 жовтня 2020
Зміст
- 1 Загальна інформація про заклад освіти.
- 2 Завдання 1. Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
- 2.1 1.Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником освітнього закладу та його заступниками.
- 2.2 2. ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.
- 2.3 3. Аналіз ІТ інфраструктури освітнього закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
- 3 Завдання 2. Завдання на вибір. Створити е-ресурс та впровадити його в діяльність освітньої установи, відповідно до потреб закладу (визначених в попередньому завданні).
- 4 Завдання 3. Семінар (тренінг)
- 5 Завдання 4. Методичні рекомендації.
Загальна інформація про заклад освіти.
Завдання 1. Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
1.Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником освітнього закладу та його заступниками.
Інтерв’ю:
- Опишіть Ваше ставлення до новітніх технологій в освіті.
- Реформування системи освіти та кардинальні зміни, які відбуваються в сучасному суспільстві є значним поштовхом для оволодіння ІКТ компетентністю, зокрема в освітній галузі. Новизна – це добре. Я позитивно ставлюся до всього нового, з цікавістю опановую нові для мене інформаційно-комунікаційні технології та використовую їх у своїй діяльності. І всім освітянам раджу так робити, адже використання ІКТ в роботі з дітьми сприяє їх ефективному навчанню та розвитку.
- Як Ви вважаєте чи достатньо розвинена школа з ІКТ?
- Ми працюємо в цьому напрямку. У нас наявне матеріально-технічне забезпечення для впровадження ІКТ, залучаємо до підвищення ІКТ компетентності педагогічних працівників та використовуємо новітні технології у роботі з учнями.
- Що б Ви створили чи змінили у школі з ІКТ?
- На мою думку слід залучати вчителів до використання ІКТ в своїй роботі, заохочувати їх до підвищення кваліфікації в галузі ІКТ, шукати нові підходи та технології для використання у навчальній діяльності та використовувати все нові і нові програми, додатки, які таж були б цікаві і для учнів.
- Чи готові вчителі до впровадження ІКТ в школі?
- У нас в школі працюють вчителі з понад 20-літнім стажем роботи, їм іноді складно з швидкими темпами оволодівати новітніми технологіями, тому і виникають певні труднощі, щодо молодих спеціалістів, то вони з цікавістю опановують нові ІКТ. Думаю, що вчителі частково готові до повноцінного впровадження ІКТ в школі.
- Як учні Вашої школи реагують на використання ІКТ на уроці?
- Їм подобається. Вони з цікавістю та легкістю сприймають новий матеріал. В такий спосіб, маю на увазі використання ІКТ на уроці, вчителі заохочують своїх учнів до навчання, роблять його цікавим і захоплюючим.
2. ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.
Результати анкетування:
Висновок:
проаналізувавши результати анкетування, хочу зазначити, що більшість педагогів схвалюють інновації в освіті та компетентні в даному питанні, менша частина вчителів рідко використовують або зовсім не користуються ІКТ-технологіями. Більшість вчителів зазначають в себе творчу здатність генерувати ідеї та толерантність, гнучкість, широту мислення. Усі опитані вчителі хоч і стикаються з певними труднощами у використані ІКТ, все ж таки рекомендують використовувати інформаційно-комунікаційні технології в роботі. Більшість опитаних вважають задовільному стані щодо використання ІКТ та готову вдосконалювати свою ІКТ-компетентність.
3. Аналіз ІТ інфраструктури освітнього закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
Апаратне забезпечення:
- Ноутбуки – 10
- Принтер – 9
- Проектор – 10
- Інтерактивна дошка – 10
- Комп’ютерний клас – 1 (11 комп’ютерів)
- Комп’ютери – 4
- Камера відеоспостереження – 8
- Роутер – 2
- Wifi-мережа
Програмне забезпечення:
- Windows
- Office
Інформаційне забезпечення:
Навчально-наукове забезпечення:
- Сервіси Google
- Microsoft Office
- Єдина школа
Завдання 2. Завдання на вибір. Створити е-ресурс та впровадити його в діяльність освітньої установи, відповідно до потреб закладу (визначених в попередньому завданні).
Завдання 3. Семінар (тренінг)
Презентація для семінару
Конспект проведення заходу
Завдання 4. Методичні рекомендації.
* проектування інформаційного освітнього середовища установи;
- Створити єдине інформаційне освітнє середовище навчального закладу (підключення шкільних комп'ютерів до Автоматизованої системи "Школа").
- Організувати електронний документообіг для зручного та швидкого доступу (створення електронної бібліотеки, де будуть міститися документи освітньої установи відповідно до розділів: навчально-виховний процес, адміністрування, бухгалтерія та ін).
- Забезпечувати учнів електронними засобами навчання (технологія "Один учень - один комп'ютер").
- Продовжувати підтримувати та наповнювати сайт навчального закладу.
* модернізації ІТ інфраструктури;
- Створення шкільної лабораторії інформаційно-комунікаційних технологій.
- Використання новітніх технологій з метою гарантування безпечності та неушкодженості електронних документів (Криптування, Цифровий підпис, Стандарти системи GS1, Електронна ідентифікація Дія).
- Використання цікавих додатків та програм для учнів школи (Pinterest, Kahot, MidnMaps, LearningAps,Moodle, Google Clasroom, та ін.).
* формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи;
- Заохочувати педагогічних працівників до підвищення ІКТ компетентності (проходження онлайн курсів на безкоштовних платформах Prometeys, Edera: Цифрові комунікації в глобальному просторі, Медіаграмотність для освітян, Впровадження інновацій в школах та ін.).
- Організовувати семінари-практикуми для вчителів з питань інформаційно-комунікаційних технологій: "Цифрові технології - вимога часу", "Сучасний вчитель і інформаційно-комунікаційні технології", "Які цифрові технології варто використовувати на сучасному уроці"?.
- Заохочувати до взаємодопомоги між молодими спеціалістами і вчителями з великим стажем роботи.
- Взаємне відвідування уроків з використанням ІКТ серед вчителів.
- Грошове заохочення.