Відмінності між версіями «Божко Валентина Іванівна»
Рядок 247: | Рядок 247: | ||
рефлексивну – забезпечує готовність до пошуку вирішення виникаючих проблем, їх творчого перетворення на основі аналізу своєї професійної діяльності. | рефлексивну – забезпечує готовність до пошуку вирішення виникаючих проблем, їх творчого перетворення на основі аналізу своєї професійної діяльності. | ||
− | '''Висновок'''Використання ІКТ дає можливості для творчого потенціалу вчителя, дозволяє сформувати стійкий інтерес учнів до предмету, впливає на якість знань, результативність навчання, розвиток учнів. | + | '''Висновок''' |
+ | Використання ІКТ дає можливості для творчого потенціалу вчителя, дозволяє сформувати стійкий інтерес учнів до предмету, впливає на якість знань, результативність навчання, розвиток учнів. |
Поточна версія на 20:48, 20 листопада 2019
Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика База практики
Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов № 220 міста Києва.
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками. Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов №220 міста Києва
Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов №220 міста Києва
Знаходиться за адресою: вул. Якубовського, 7-Г, м. Київ.
На сьогодні призначена директором Комракова Марина Іванівна.
Рік заснування закладу освти: 1979
Станом на 28.10.2019 кількість учнів становила 971 учнів.
Педагогічних працівників 71.
контакти: Телефон: (044) 250-02-17, (044) 250-07-50 Факс: (044) 250-02-18
E-mail: inozem220@ukr.net або 220school-mail@ukr.net Веб-сторінка: 220school.kiev.ua
Школа забезпечує: Створення сприятливих умов для розвитку здібностей і обдарувань молоді у сфері іноземних мов; Формування освіченої, творчої особистості; Становлення фізичного і морального здоров’я дитини; Відтворення і розвиток культури та духовності в усій різноманітності вітчизняних та світових зразків; Комп’ютерне забезпечення: Мультимедійне устаткування; 2 сучасних комп’ютерних класи.
Творчі лабораторії: Гуртки: - хоровий «Джерельце»; - образотворчого мистецтва «Веселка»; - «Умілі руки»; - художнього слова «Сузір’я». Секції: кікбоксинг, аеробіка, туризм, тайський бокс, футбол.
Працівники
Директор: Комракова Марина Іванівна
Славова Тетяна Володимирівна Заступник директора з НВР
Семенюк Оксана Григорівна Заступник директора з НВР
Голиця Наталія Євгенівна Заступник директора з НВР
Козак Оксана Петрівна Заступник директора з виховної роботи
Взяла інтерв’ю від заступника навчального закладу Голиці Наталії Євгенівни В ході інтерв'ю зясувалося;
Інформаційне середовище являється засобом ефективної взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу. Школа швидко реагує на виклики часу й використовує ІКТ у різних напрямках навчання4 Оволодіння навичками інформаційно-комунікаційними технологіями вчителями закладу на достатньому рівні і в рамках проходження курсу "Мультимедійна майстерня"(практичний кейс для вчителів, 2019 рік) всі вчителі, зокрема й заступники директора отримали сетрифікати про проходження даного курсу. У школі на даний момент є 3 кабінети інформатики, що оснащені інформаціно-комунікативними технологіями, що дає змогу кожному учаснику освітнього процесу скористатися можливостями підготовки до уроку, а також виконання домашніх завдань.
ІНТЕРВ’Ю ІЗ ЗАСТУПНИКОМ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНІЙ РОБОТИ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ШКОЛІ ПРОХОДИЛО В ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС І ПРИНЕСЛО ПОЗИТИВНІ ВІДГУКИ. Ознайомитись із змістом питань можна за посиланням:
- ПЕРЕНАПРАВЛЕННЯ [[1]]
Переглянути відео-інтерв'ю за наступним посиланням : https://drive.google.com/file/d/133C_nJx7WVl1rRJTQkLH5yZc0qZPYIyv/view?usp=sharing
З метою визначення у педагогів ІК-компетентностей педагогів мною було створено Анкету, яка була розміщена на GOOGLформі. В опитуванні взяли педагогічні працівники початкової освіти.
ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.
З метою визначення у педагогів ІК-компетентності педагогів було створено https://forms.gle/b5wTUrW2Gy8akAFj8
За результатами опитування можна стверджувати, що школа має достатній рівень оснащення ІКТ, тому на даному етапі розвитку потребує додаткового обладнання (інтерактивних дошок, проекторів, комп'ютерів) та покращення інтернету.
При цьому в школі має місце мульмедійна підлога, Яка дає змогу дітямпід час перерви та уроку розвивати здібності навчання у формі логічної гри і рухів.
Педагогічні працівники, які брали участь в опитуванні на 100% готові вчитися і впроваджувати ІКТ в освітній процес.
Більшість із них давно використовують сучасні інформаційні технології в своїй професійній діяльності і прагнуть удосконалювати і поглиблювати свої знання, вміння і навички
Відстежуються у навчальному закладі нажаль не існує жодних програмних засобів , які використовувались би під час уроків. При цьому серед 13 респондентів опитаних вбачається наявність в класі інформаційно-комунікативних технологій. Також в даній школі часто використовуються Google-форми для опитування учнів.
На сьогодні заклад потребує новітніх технологій та інструментів і педагогічні працівники готові до використання їх.
Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення) АНАЛІЗ ІТ ІНФОСТРУКТУРИ ШКОЛИ
У школі навчається 971 учнів в 33 класах
В школі працює 6 груп продовженого дня
Педагогічний колектив школи – це 71 працівник
Скільки комп’ютерів в школі? 76
Скільки комп’ютерних класів? 3
Яке програмне забезпечення використовується? Microsoft office, Windows, Антивірусні програми, Сервіси Google.
Оснащення комп'ютерами: Директор (1) Заступники (5) Секретар (1) Бібліотека (1) Початкова школа каб.інформатики №1 (15) каб.інформатики №2 (15) каб.інформатики №3 (22) каб. біології+інтернет дошка (1) каб.фізики + інтерактивна дошка (1) каб. англійської мови (1)
Мультимедійне устаткування: мультимедійна підлога
Творчі лабораторії: відсутні
Як інформаційно висвітлюється в он-лайні робота закладу освіти? сайт школи, фейсбук.
Чи є електронні посібники тільки у учнів
Навчально-наукове забезпечення школи на достатньому рівні.
Розблено блог консультацій. Здійснивши опитування педагогічних працівників, виявилось, що більшість викладачів прагне оволодіти навчками створення презентацій у PowerPoint з метою викладення нового матеріалу на своїх уроках. [http:https://bozkovvpowerpoint.blogspot.com/]
Проведено Лекція-діалог з педагогічними працівниками «Використання ІКТ на уроках як засіб підвищення якості навчальних досягнень учнів». Лекція-діалог з педагогічними працівниками Спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов № 220 міста Києва за темою «Використання ІКТ на уроках як засіб підвищення якості навчальних досягнень учнів».
Розвиток ІКТ дуже стрімкий і на сьогодні учням вже не цікаво сидіти на уроках, де вчитель монотонно розповідає навчальний матеріал. Можливості ІКТ дуже широкі, тому кожен вчитель зможе підібрати під себе засоби, які він може використовувати на своїх уроках. В межах компетенції я б сьогодні хотіла зазначити, що користуватися комп’ютером та використовувати його у вашій повсякденній роботі можливо і сучасно. Отже трохи історії.
Інформаційно-комунікаційні технології навчання (ІКТ) - це сукупність методів і технічних засобів реалізації інформаційних технологій на основі комп’ютерних мереж і засобів забезпечення ефективного процесу навчання.
Інформаційні технології - це сукупність інформаційних процесів з використання засобів обчислювальної техніки, що забезпечують швидкий пошук інформації, доступ до джерел інформації. Комунікаційні - підвищення ролі комп’ютерних мереж у забезпеченні реалізації інформаційних процесів.
Об’єктом методики використання ІКТ у навчальному процесі школи є процес навчання школярів в умовах сучасних загальноосвітніх навчальних закладів.
Предметом методики використання ІКТ є педагогічні, санітарно-гігієнічні та технічні умови, за яких застосування ІКТ підвищує ефективність навчання
Необхідно: - навчити кожну дитину за короткий проміжок часу освоювати,
- перетворювати і використовувати в практичній діяльності величезні масиви інформації. - організувати процес навчання так, щоб дитина активно, з цікавістю і захопленням працювала на уроці, бачила плоди своєї праці і могла їх оцінити. Допомогти вчителю у вирішенні цього непростого завдання може поєднання традиційних методів навчання та сучасних інформаційних технологій, у тому числі і комп'ютерних.
Адже використання комп'ютера на уроці дозволяє зробити процес навчання мобільним, строго диференційованим та індивідуальним. Поєднуючи в собі можливості телевізора, відеомагнітофона, книги, калькулятора, будучи універсальною іграшкою, здатною імітувати інші іграшки і самі різні ігри, сучасний комп'ютер, разом з тим, є для дитини рівноправним партнером, здатним дуже тонко реагувати на його дії і запити, Такого партнера їй часом не вистачає. З іншого боку, цей метод навчання є досить привабливим і для вчителів: допомагає їм краще оцінити здібності і знання дитини, зрозуміти її, спонукає шукати нові, нетрадиційні форми і методи навчання. Але ж один кабінет інформатики у школі не дозволяє всім учителям у повній мірі використовувати в процесі навчання інформаційно - комунікаційні технології. Тому у кабінетах школи теж повинні бути комп’ютери, телевізор з відеомагнітофоном та слайдпроектор з набороми слайдів. (Робота з графічним редактором Paint сприяє розвитку просторової уяви дітей, моторику, координацію рухів, увагу. Крім того, забезпечуються міжпредметні зв’язки з математикою, природознавством, образотворчим мистецтвом. )
Презентація – це набір послідовно змінюючи одна одну сторінок – слайдів, на кожній з яких можна розмістити будь – який текст, малюнки, схеми, відео – аудіо фрагменти, анімацію, використовуючи при цьому різні елементи оформлення.
Висновок Використання ІКТ дає можливості для творчого потенціалу вчителя, дозволяє сформувати стійкий інтерес учнів до предмету, впливає на якість знань, результативність навчання, розвиток учнів. Також презентовано блог консультацій. Педагогічні працівники, виявили, бажання оволодіти навичками створення презентацій у PowerPoint з метою викладення нового матеріалу на своїх уроках. [http:https://bozkovvpowerpoint.blogspot.com/] Методичні рекомендації. Проектування інформаційного освітнього середовища установи, Застосування комп’ютерних технологій у навчанні є необхідною умовою досягнення цілей інформатизації освіти. В даний час пріоритетом для розвитку системи освіти є впровадження сучасних ІКТ, котрі забезпечують доступ до мережі високоякісних баз даних, розширюють можливості педагогів щодо сприйняття складної інформації. Впровадження ІКТ здійснюється шляхом створення індивідуальних модульних навчальних програм різних рівнів складності в залежності від конкретних потреб, використання можливостей ІКТ, упровадження гнучких технологій дистанційної освіти, видання електронних підручників тощо. Єдине ІОС поєднує широкий вибір навчального програмного забезпечення та мережних технологій, включаючи електронну пошту, форуми, програмне забезпечення колективного використання, чати, відео конференції, записи аудіо та відео, та широке коло навчальних інструментів, що базуються на використанні Веб-технологій. Мета створення єдиного ІОС у навчальних закладах – формування успішної інтелектуальної і творчої розвиненої особистості, яка володіє високою інформаційною культурою.
Основні завдання створення та розвитку середовища:
-задоволення індивідуальних, освітніх потреб педагогів через підвищення рівня підготовки в галузі ІКТ; -створення єдиного інформаційного простору через інтеграцію розрізнених підрозділів і служб; -динамічне поєднання всіх комунікаційних засобів завдяки універсальним формам зберігання, оброблення і передавання інформації; -розвиток матеріально-технічної та навчально-методичної баз навчальних закладів; -удосконалення системи інформаційного і методичного її забезпечення в управлінні навчальними закладами.
Єдине інформаційне освітнє середовище формується всіма учасниками навчального процесу.
Інформаційне освітнє середовище – сукупність технічних і програмних засобів зберігання, оброблення і передавання інформації, а також політичні, економічні і культурні умови реалізації процесів інформатизації.
У межах ІОС є можливим:
-інтеграція наявних інформаційних ресурсів і на цій основі відпрацювання єдиної політики найбільш раціонального використання інформаційних засобів, розв’язання проблеми підготовки педагогічних управлінських кадрів системи освіти до впровадження ІКТ у професійну діяльність; -оптимальне, раціональне використання всіх видів ресурсів, включаючи матеріальні та інформаційні; -розв’язання актуальної для системи освіти проблеми – проблеми інформаційного забезпечення; -узагальнення і розповсюдження кращого педагогічного досвіду та нових освітніх технологій; -удосконалення механізмів управління системою неперервної освіти. Створення єдиного освітнього інформаційного середовища сприяє розвитку навчальної, педагогічної, управлінської й обслуговуючої діяльності навчального закладу, де провідну роль відіграють інформаційно-комунікаційні технології, що дозволяють підвищити якість і доступність навчального процесу. Модернізації ІТ інфраструктури.
Інформатизація освіти як складова частина цього процесу є системою методів, процесів і програмно-технічних засобів, інтегрованих з метою накопичення, оброблення, зберігання, розповсюдження та використання інформації в інтересах її споживачів. Можна виокремити такі цілі інформатизації суспільства:
-підвищення якості освіти через упровадження та використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний процес; -забезпечення доступу до знань та даних для кожного члена суспільства; -розвиток інтелектуальних і творчих здібностей на базі індивідуалізації освіти; -забезпечення випереджувального навчання фахівців. Застосування комп’ютерних технологій у навчанні є необхідною умовою досягнення цілей інформатизації освіти. Впровадження ІКТ здійснюється шляхом створення індивідуальних модульних навчальних програм різних рівнів складності в залежності від конкретних потреб, використання можливостей Інтернет, упровадження гнучких технологій дистанційної освіти, видання електронних підручників тощо.
Сучасний етап розвитку українського освітнього простору характеризується його системним реформуванням, модернізацією, підтримкою інноваційного розвитку, переходом до багатогранності не тільки як до перспективного напряму, а й як до зовсім нової якості.
Головна умова успіху інформатизації освіти – це нова позиція викладача (знання прийомів роботи з новою комп’ютерною технікою й уміння ефективно використовувати ці знання для розв’язання педагогічних завдань). Створення єдиного освітнього інформаційного середовища сприяє розвитку навчальної, педагогічної, управлінської й обслуговуючої діяльності навчального закладу, де провідну роль відіграють інформаційно-комунікаційні технології, що дозволяють підвищити якість і доступність навчального процесу. Крім того, де розвиває здібності учнів, задовольняє їх потреби і готує до майбутнього самостійного життя. Організація єдиного освітнього навчального простіру дозволяє: 1) керівництву навчального закладу: -створити єдине інформаційне освітнє середовище навчального закладу; -організувати розумний і раціональний документообіг в межах однієї установи, впровадити інформаційно-комунікаційні технології управління навчальним закладом; -впровадити систему збирання, перероблення інформації з різних напрямів навчально-виховного процесу; -здійснити розгорнутий моніторинг навчальної діяльності закладу; -створити електронні бази даних педагогічних кадрів; -створити електронні бази даних учнівського колективу; -підтримувати сайт навчального закладу, Веб-сторінки навчальних проектів; -розширити інформаційну взаємодію з іншими навчальними закладами; -розвинути контакти соціального партнерства з іншими навчальними закладами; 2) педагогічним працівникам: -організувати доступ до всієї нормативно-правової бази документів; -використовувати програмне середовище, що формує інформаційний простір навчального закладу; -здійснювати самостійне навчання; -підвищувати кваліфікацію, брати участь у професійних об’єднаннях, семінарах, вебінарах, майстер-класах та ін. -упроваджувати інформаційно-комунікаційні технології і ресурси мережі Інтернет на різних етапах традиційної системи навчання; -створювати Інтернет-заняття, інтегровані уроки; -розробляти і використовувати власне програмне забезпечення і цифрові освітні ресурси, формувати, використовувати медіатеки і т. ін.
'Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи.'
Формування інформаційної компетентності (ІК) вчителя початкових класів розглядається, сьогодні, як невід’ємна складова реформи системи вищої педагогічної освіти в цілому. Основна мета якої передбачає підготовку освіченого фахівця відповідно до вимог інформаційного суспільства, формування необхідних знань, умінь і навичок та формування компонентів інформаційної культури.
Інформаційно-освічений вчитель здатний знайти відповідну інформацію з різних джерел. Така особа має бути також наділена необхідною здатністю якісної та кількісної оцінки і самооцінки інформації з тим, щоб виявити спірні питання закладені в інформації. Інформаційно-освічений вчитель може використати та застосувати інформацію відповідно в багатьох фахових ситуаціях. Такі ситуації, потенційно призводять до прийняття нешаблонних рішень, розв’язку творчих завдань, тобто призводить до розвитку нових знань. Таким чином, відбувається процес навчання на основі приведення в дію інформаційної компетентності. Інформаційна компетентність вчителя формується на етапах вивчення комп'ютера, вживання інформаційних технологій як засіб навчання в процесі професійної діяльності і розглядається як одна з граней професійної зрілості. Аналіз педагогічної діяльності вчителя дозволяє виділити наступні рівні формування інформаційної компетентності: рівень споживача інформації; рівень користувача комп'ютером; рівень логічного функціонування і знання характеристик устаткування; рівень наочно-специфічних завдань на основі творчого підходу.
Основними елементами процесу формування ІК є:
уміння застосовувати інформаційні технології для демонстрації друкованих графічних документів; уміння використовувати інформаційні технології для демонстрації аудио- і відеоматеріалів на уроці; уміння створювати презентації; уміння систематизувати і обробляти дані за допомогою таблиць, технологічних карт; уміння будувати порівняльні таблиці і виявляти закономірності за допомогою комп'ютера; уміння застосовувати інформаційні технології для моделювання процесів і об'єктів, виконання креслень і ескізів; уміння використовувати комп'ютерне тестування; уміння використовувати мережу Інтернет для вирішення педагогічних питань, збору інформації, участі в телеконференціях, доступу до наукових, педагогічних, методичних даних.
Формування ІК вчителя передбачає:
освоєння ними знань і умінь в області інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій; розвиток комунікативних здібностей вчителя; уміння орієнтуватися в інформаційному просторі, аналізувати інформацію, здійснювати рефлексію своєї діяльності і її результатів. У складі ІК вчителя можна виділити чотири складові: мотиваційну – наявність мотиву досягнення мети, готовність і інтерес до роботи, постановка і усвідомлення цілей інформаційної діяльності; когнітивну – наявність знань, умінь і здатності застосовувати їх в професійній діяльності, аналізувати, класифікувати і систематизувати програмні засоби; суб’єктно-діяльнісну – демонструє ефективність і продуктивність інформаційної діяльності, вживання інформаційних технологій на практиці; рефлексивну – забезпечує готовність до пошуку вирішення виникаючих проблем, їх творчого перетворення на основі аналізу своєї професійної діяльності.
Висновок Використання ІКТ дає можливості для творчого потенціалу вчителя, дозволяє сформувати стійкий інтерес учнів до предмету, впливає на якість знань, результативність навчання, розвиток учнів.