Відмінності між версіями «Федорук Ірина Петрівна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 40: Рядок 40:
  
 
== Методичні рекомендації ==
 
== Методичні рекомендації ==
Проектування інформаційного освітнього середовища установи<br />
+
'''Проектування інформаційного освітнього середовища установи'''<br />
  
 
Керівництву навчального закладу це дозволить:
 
Керівництву навчального закладу це дозволить:
Рядок 96: Рядок 96:
 
−    брати участь у телекомунікаційних проектах.
 
−    брати участь у телекомунікаційних проектах.
  
Модернізації ІТ інфраструктури<br />
+
'''Модернізації ІТ інфраструктури'''<br />
  
 
Для Кордишівського НВК модернізація буде полягати в розширені матеріально - технічної бази, систематичне проходженням вчителями курсів на онлайн ресурсах.<br />
 
Для Кордишівського НВК модернізація буде полягати в розширені матеріально - технічної бази, систематичне проходженням вчителями курсів на онлайн ресурсах.<br />
  
  
Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи<br />
+
'''Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи'''<br />
 +
 
 
Формування інформаційної компетентності (ІК) вчителя початкових класів розглядається, сьогодні, як невід’ємна складова реформи системи вищої педагогічної освіти в цілому. Основна мета якої передбачає підготовку освіченого фахівця відповідно до вимог інформаційного суспільства, формування необхідних знань, умінь і навичок та формування компонентів інформаційної культури.
 
Формування інформаційної компетентності (ІК) вчителя початкових класів розглядається, сьогодні, як невід’ємна складова реформи системи вищої педагогічної освіти в цілому. Основна мета якої передбачає підготовку освіченого фахівця відповідно до вимог інформаційного суспільства, формування необхідних знань, умінь і навичок та формування компонентів інформаційної культури.
Формування ІК вчителя передбачає:
+
''Формування ІК вчителя передбачає:''<br />
  
освоєння ними знань і умінь в області інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій;
+
* освоєння ними знань і умінь в області інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій;
розвиток комунікативних здібностей вчителя;
+
* розвиток комунікативних здібностей вчителя;
уміння орієнтуватися в інформаційному просторі, аналізувати інформацію, здійснювати рефлексію своєї діяльності і її результатів.
+
* уміння орієнтуватися в інформаційному просторі, аналізувати інформацію, здійснювати рефлексію своєї діяльності і її результатів.
У складі ІК вчителя можна виділити чотири складові:
+
<br />
 +
''У складі ІК вчителя можна виділити чотири складові:''
  
мотиваційну – наявність мотиву досягнення мети, готовність і інтерес до роботи, постановка і усвідомлення цілей інформаційної діяльності;
+
* мотиваційну – наявність мотиву досягнення мети, готовність і інтерес до роботи, постановка і усвідомлення цілей інформаційної діяльності;
когнітивну – наявність знань, умінь і здатності застосовувати їх в професійній діяльності, аналізувати, класифікувати і систематизувати програмні засоби;
+
* когнітивну – наявність знань, умінь і здатності застосовувати їх в професійній діяльності, аналізувати, класифікувати і систематизувати програмні засоби;
суб’єктно-діяльнісну – демонструє ефективність і продуктивність інформаційної діяльності, вживання інформаційних технологій на практиці;
+
* суб’єктно-діяльнісну – демонструє ефективність і продуктивність інформаційної діяльності, вживання інформаційних технологій на практиці;
рефлексивну – забезпечує готовність до пошуку вирішення виникаючих проблем, їх творчого перетворення на основі аналізу своєї професійної діяльності.
+
* рефлексивну – забезпечує готовність до пошуку вирішення виникаючих проблем, їх творчого перетворення на основі аналізу своєї професійної діяльності.

Версія за 18:43, 11 жовтня 2019

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика
База практики Кордишівський НВК «ЗНЗ І-ІІ ст. – ЗДО» (Тернопільська обл., с. Кордишів, вул. Шкільна, 12)

Кордишівський НВК

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ
Основні тези інтерв'ю з директором школи Кулієвою Інною Михайлівною:
"Засоби ІКТ в нашій школі використовуються досить давно, навіть коли в нас не було своєї матеріальної бази(ми ж сільська школа), вчителі самі старалися приносити свої ноутбуки чи планшети щоб демонсрувати учням на уроках електроні навчальні матеріали."
"Зараз вчителі стараються якнайчастіше використовувати онлайн засоби в освіті, проте матеріально технічна база недостатня."
" В нашій школі всі вчителі мають хороший рівень володіння комп'ютерами, а як же без цього!?"
"Побажання, які я можу залишити, це більше обладнання школи мультимедійно техніко, комп'ютерами, у нас досі немає ні одної смарт дошки, проектора. Добре б було отримати якусь нову техніку для наших школярів."

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу Кабінет інформатики обладнаний 6 комп’ютерам та плазмовим телевізором. Також у школі є ще один плазмовий телевізор, який вчителі використовують під час навчально-виховного процесу для демонстрації відеофільмів та презентації. З метою впровадження інформаційних технологій у навчально-виховний процес у школі створено й поповнюється банк електронних засобів навчання, навчальних проектів та презентацій з усіх предметів. В управлінській діяльності використовується банк електронних документів. Систематично проводиться робота щодо оновлення електронного банку даних про учнів та педагогічних працівників школи, що забезпечує взаємодію між відповідними рівнями системи освіти. Кабінет інформатики підключений за безлімітним пакетом до мережі Інтернет зі швидкістю передачі даних від 1 Мбіт/с. На балансі навчального закладу є 22 комп’ютерних програмних засоби навчання. Кількість учнів на 1 комп’ютер у закладі становить 11 осіб. Книжковий фонд НВК становить 936 примірників, з них: - шкільних підручників для: 1 – 4 класів –352  ; 5 – 9 класів –584; Відповідно до навчальних програм учні НВК на 95% забезпечені навчальними підручниками.

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.
Анкета Аналіз результатів:

Більшість вчителів постійно по можливості використовують ІКТ на уроках. Деякі використовують не часто через недостатність матеріальної бази. Майже всі вчителі використовують Уoutube на своїх уроках, також популярними є learningapps.org та kahoot.it.Найактивніше використовуються сервіси на уроках природознавства і читання. Також всі вчителі проходять онлайн курси і вважають це дуже зручним сервісом.

Блог консультування

Блог
Кор1.jpg Кор2.jpg

Семінар ( тренінг)

Семінар

Онлайн-освіта – це справжній світовий тренд, і в Україні є кілька організацій, які підхопили його та пропонують якісний відеоконтент. Серед переваг такого навчання – можливість проходити його будь-де і будь-коли. Головне – доступ до інтернету.

Файл:Кор4.pptx Презентація семінар

Методичні рекомендації

Проектування інформаційного освітнього середовища установи

Керівництву навчального закладу це дозволить:

− створити єдине інформаційне освітнє середовище навчального закладу;

− організувати розумний і раціональний документообіг в межах однієї установи, впровадити інформаційно-комунікаційні технології управління навчальним закладом;

− впровадити систему збирання, переробки інформації з різних напрямів навчально-виховного процесу;

− здійснити розгорнутий моніторинг навчальної діяльності закладу;

− створити електронні бази даних педагогічних кадрів;

− створити електронні бази даних студентського колективу;

− підтримувати сайт навчального закладу, Веб-сторінки навчальних проектів;

− розширити інформаційну взаємодію з іншими навчальними закладами;

− розвинути контакти соціального партнерства з іншими навчальними закладами;

Педагогічним працівникам це дозволить:

− організувати доступ до всієї нормативно-правової бази документів;

− використовувати програмне середовище, що формує інформаційний простір навчального закладу;

− здійснювати самостійне навчання;

− підвищувати кваліфікацію, брати участь у професійних об’єднаннях, семінарах, вебінарах, майстер-класах та ін.

− упроваджувати інформаційно-комунікаційні технології і ресурси мережі Інтернет на різних етапах традиційної системи навчання;

− створювати Інтернет-заняття, інтегровані уроки;

− розробляти і використовувати власне програмне забезпечення і цифрові освітні ресурси, формувати, використовувати медіатеки і т. ін.

Студентам навчального закладу це дозволить:

− використовувати Інтернет-технології в організації додаткової освіти;

− використовувати комп’ютерні технології для підготовки до занять;

− застосовувати тренувальне тестування;

− брати участь в Інтернет конкурсах і олімпіадах;

− обговорювати актуальні проблеми на форумі, в Skype, на сайті навчального закладу;

− інтелектуально і психологічно готуватися до подальшого продовження освіти;

− навчитися працювати з інформацією, представленою в різних формах, відбирати і систематизувати науковий матеріал, робити повідомлення, доповіді на задану тему, складати план і т. ін.

− брати участь у телекомунікаційних проектах.

Модернізації ІТ інфраструктури

Для Кордишівського НВК модернізація буде полягати в розширені матеріально - технічної бази, систематичне проходженням вчителями курсів на онлайн ресурсах.


Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи

Формування інформаційної компетентності (ІК) вчителя початкових класів розглядається, сьогодні, як невід’ємна складова реформи системи вищої педагогічної освіти в цілому. Основна мета якої передбачає підготовку освіченого фахівця відповідно до вимог інформаційного суспільства, формування необхідних знань, умінь і навичок та формування компонентів інформаційної культури. Формування ІК вчителя передбачає:

  • освоєння ними знань і умінь в області інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій;
  • розвиток комунікативних здібностей вчителя;
  • уміння орієнтуватися в інформаційному просторі, аналізувати інформацію, здійснювати рефлексію своєї діяльності і її результатів.


У складі ІК вчителя можна виділити чотири складові:

  • мотиваційну – наявність мотиву досягнення мети, готовність і інтерес до роботи, постановка і усвідомлення цілей інформаційної діяльності;
  • когнітивну – наявність знань, умінь і здатності застосовувати їх в професійній діяльності, аналізувати, класифікувати і систематизувати програмні засоби;
  • суб’єктно-діяльнісну – демонструє ефективність і продуктивність інформаційної діяльності, вживання інформаційних технологій на практиці;
  • рефлексивну – забезпечує готовність до пошуку вирішення виникаючих проблем, їх творчого перетворення на основі аналізу своєї професійної діяльності.