Відмінності між версіями «Броновицька Олена Григорівна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика)
 
Рядок 1: Рядок 1:
Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика
+
== Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Броновицької Олени Григорівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта». ==
 +
<big>Зміст завдань</big>
 +
1.Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установ
 +
    Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтервю з керівником ЗДО.
 +
    Аналіз ІКТ-компетентності педагогічного колективу закладу дошкільної освіти.Створення анкети.Проведення анкетування.Аналіз результатів.
 +
    Аналіз ІТ інфраструктури закладу освіти.
 +
2.Завдання на вибір студента
 +
    Календарь для вихователів
 +
3.Семінар
 +
4.Методичні рекомендації
 +
    Проектування інформаційного освітнього середовища ЗДО
 +
    Модернізація ІТ-інфраструктури
 +
    Формування ІК-компетентності педагога
 +
Заклад дошкільної освіти № 474
 +
Адреса: вул. Харьковське шосе 16/1
 +
Директор: Грамотун Валентина Миколаївна
 +
В закладі працюють дошкільні групи:
 +
ясельні групи - 2; молодша групи - 2; середня - 1; старша – 1;
 +
Дошкільний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем з 7.00 до 19.00
 +
 
 +
 
 +
=== Завдання 1 ===
 +
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу.
 +
Доброго дня!Валентина МиколаЇвна  можна Вам задати декілька питань стосовно освтньої політики з впровадження ІКТ?
 +
-Так звісно!
 +
Скажіть чи використовуєте Ви ІКТ
 +
Так ,використовую..А де саме.
 +
1.В управлінської діяльності: організація раціонального документообігу (написання наказів, звітів, довідок); надавання постійного доступу до нормативно-правової документації через мережу інтернет; робота в освітній мережі; використання веб-порталу для запису до ЗДО.
 +
2. Методичної діяльності: оформлення ділової документації; проведення моніторингу всіх процесів ЗДО; розробка супровідного матеріалу до семінарів-практикумів, педагогічних рад, консультацій для вихователів.
 +
3. Навчально-виховній діяльності: пошук дидактичних матеріалів для занять через мережу Інтернет; створення мультимедійного супроводу для занять та святкових ранків (презентації, відео).
 +
Як Ви вважаєте, чи достатньо розвинений садочок з інформаційно-комунікаційних технологій?
 +
На сьогоднішній день садочок  достатньо розвинений але хотілося б закупити більше обладнання.
 +
Після проведення інтерв’ю можна зробити висновки, що сад не погано вкомплектований технічними засобами. Проблемою на даний час є малообізнаність в користуванні вихователів. Хоча в закладі проводяться семінари, тренінги та індивідуальні консультації з усіма бажаючими.
 +
 +
'''Розроблена анкета для вихователів для визначення рівня ІКТ компетентності.'''
 +
https://docs.google.com/document/d/1NUZ6aZS_GOCgPLk7STqq0rE4YzLuYdJXbROqZvlI4Nw/edit 
 +
 
 +
За результатами анкетування вихователів з рівня ІКТ – компетентності, ми можемо визначити, що більшість вихователів мають  середні знання з данної сфери. Також, більшість вихователів розуміють сутність представлених ресурсів. Позитивно продовжують навчання та вдосконалення своїх знань з використання ІКТ в освіті. З огляду на представлені результати анкетування,керівництво має на меті поглиблювати теоретичні та практичні навички працівників у роботі з ІКТ на тренінгах, консультаціях та курсах підвищення кваліфікації.
 +
Аналіз ІТ інфраструктури закладу освіти.
 +
У закладі дошкільної освіти функціонує: 7 одиниць комп'ютерної техніки, 3 стаціонарних комп'ютера, 2 ноутбуків, 2 принтера,1 ламінатор  . В основному цю техніку використовує Адміністрація закладу, спеціалісти.  Програмне забезпечення: - операційна система Windows; - веб-переглядач Chrome; - офісний пакет Microsoft office; - антивірусний захист інформаційної системи.
 +
=== Завдання 2. на вибір студента ===
 +
    Календарь для вихователів
 +
https://calendar.google.com/calendar/r/month
 +
=== Завдання 3. ===
 +
https://www.youtube.com/watch?v=a-7l_xReNvI
 +
Семінар  провели переглядом відеоролика . Вихователі дійшли до виснавку що ІТ технології дуже цікаві для дітей ,що вони із задоволенням дивляться не тільки мультики ,а ще виконують цікаві завдання .І коли вихователі  використовують ІТ технології в заняттях, то дітям дуже цікаво в них  краще розвивається пам’ять,мислення.
 +
 
 +
=== Завдання 4. ===
 +
<big>Методичні рекомендації</big>
 +
Початковий рівень передбачає формування знань та вмінь на рівні користувача ІКТ: прийоми роботи з комп’ютером, основи роботи з текстовою та графічною інформацією, основи роботи в мережі Інтранет.
 +
Базовий рівень передбачає формування вмінь використання ІКТ як ефективного засобу підвищення якості підготовки, а також для оцінки й аналізу навчальних досягнень студентів.
 +
Достатній рівень слід будувати на основі базового рівня. Це передбачає такі додаткові вміння педагога: − інсталяцію системного та прикладного забезпечення; − використання апаратного забезпечення, мережних та Веб-технологій для спільної роботи в освітньому середовищі.
 +
<big>Для формування ІК-компетентності вихователів  потрібно:</big>
 +
* Проводити семінари і тренінги для вихователів . 
 +
* Надава вихователям  можливості проходження курсів підвищення ІК-компетентності. 
 +
* Мотивувати вихователів  та показувати можливості використання сучасних технічних засобів в освіті.
 +
<big>Модернізація ІТ інфраструктури:</big>
 +
* придбати інтерактивну дошку для музичної зали;
 +
* Збільшення радіусу дії wi-fi мережі по всій території ДНЗ
 +
* Оновлення програмного забезпечення

Версія за 21:53, 9 жовтня 2019

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Броновицької Олени Григорівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

Зміст завдань 1.Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установ

   Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтервю з керівником ЗДО.
   Аналіз ІКТ-компетентності педагогічного колективу закладу дошкільної освіти.Створення анкети.Проведення анкетування.Аналіз результатів.
   Аналіз ІТ інфраструктури закладу освіти.

2.Завдання на вибір студента

   Календарь для вихователів

3.Семінар 4.Методичні рекомендації

   Проектування інформаційного освітнього середовища ЗДО
   Модернізація ІТ-інфраструктури
   Формування ІК-компетентності педагога

Заклад дошкільної освіти № 474 Адреса: вул. Харьковське шосе 16/1 Директор: Грамотун Валентина Миколаївна В закладі працюють дошкільні групи: ясельні групи - 2; молодша групи - 2; середня - 1; старша – 1; Дошкільний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем з 7.00 до 19.00


Завдання 1

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу. Доброго дня!Валентина МиколаЇвна можна Вам задати декілька питань стосовно освтньої політики з впровадження ІКТ? -Так звісно! Скажіть чи використовуєте Ви ІКТ Так ,використовую..А де саме. 1.В управлінської діяльності: організація раціонального документообігу (написання наказів, звітів, довідок); надавання постійного доступу до нормативно-правової документації через мережу інтернет; робота в освітній мережі; використання веб-порталу для запису до ЗДО. 2. Методичної діяльності: оформлення ділової документації; проведення моніторингу всіх процесів ЗДО; розробка супровідного матеріалу до семінарів-практикумів, педагогічних рад, консультацій для вихователів. 3. Навчально-виховній діяльності: пошук дидактичних матеріалів для занять через мережу Інтернет; створення мультимедійного супроводу для занять та святкових ранків (презентації, відео). Як Ви вважаєте, чи достатньо розвинений садочок з інформаційно-комунікаційних технологій? На сьогоднішній день садочок достатньо розвинений але хотілося б закупити більше обладнання. Після проведення інтерв’ю можна зробити висновки, що сад не погано вкомплектований технічними засобами. Проблемою на даний час є малообізнаність в користуванні вихователів. Хоча в закладі проводяться семінари, тренінги та індивідуальні консультації з усіма бажаючими.

Розроблена анкета для вихователів для визначення рівня ІКТ компетентності. https://docs.google.com/document/d/1NUZ6aZS_GOCgPLk7STqq0rE4YzLuYdJXbROqZvlI4Nw/edit

За результатами анкетування вихователів з рівня ІКТ – компетентності, ми можемо визначити, що більшість вихователів мають середні знання з данної сфери. Також, більшість вихователів розуміють сутність представлених ресурсів. Позитивно продовжують навчання та вдосконалення своїх знань з використання ІКТ в освіті. З огляду на представлені результати анкетування,керівництво має на меті поглиблювати теоретичні та практичні навички працівників у роботі з ІКТ на тренінгах, консультаціях та курсах підвищення кваліфікації.

Аналіз ІТ інфраструктури закладу освіти.

У закладі дошкільної освіти функціонує: 7 одиниць комп'ютерної техніки, 3 стаціонарних комп'ютера, 2 ноутбуків, 2 принтера,1 ламінатор . В основному цю техніку використовує Адміністрація закладу, спеціалісти. Програмне забезпечення: - операційна система Windows; - веб-переглядач Chrome; - офісний пакет Microsoft office; - антивірусний захист інформаційної системи.

Завдання 2. на вибір студента

   Календарь для вихователів

https://calendar.google.com/calendar/r/month

Завдання 3.

https://www.youtube.com/watch?v=a-7l_xReNvI Семінар провели переглядом відеоролика . Вихователі дійшли до виснавку що ІТ технології дуже цікаві для дітей ,що вони із задоволенням дивляться не тільки мультики ,а ще виконують цікаві завдання .І коли вихователі використовують ІТ технології в заняттях, то дітям дуже цікаво в них краще розвивається пам’ять,мислення.

Завдання 4.

Методичні рекомендації Початковий рівень передбачає формування знань та вмінь на рівні користувача ІКТ: прийоми роботи з комп’ютером, основи роботи з текстовою та графічною інформацією, основи роботи в мережі Інтранет. Базовий рівень передбачає формування вмінь використання ІКТ як ефективного засобу підвищення якості підготовки, а також для оцінки й аналізу навчальних досягнень студентів. Достатній рівень слід будувати на основі базового рівня. Це передбачає такі додаткові вміння педагога: − інсталяцію системного та прикладного забезпечення; − використання апаратного забезпечення, мережних та Веб-технологій для спільної роботи в освітньому середовищі. Для формування ІК-компетентності вихователів потрібно:

  • Проводити семінари і тренінги для вихователів .
  • Надава вихователям можливості проходження курсів підвищення ІК-компетентності.
  • Мотивувати вихователів та показувати можливості використання сучасних технічних засобів в освіті.

Модернізація ІТ інфраструктури:

  • придбати інтерактивну дошку для музичної зали;
  • Збільшення радіусу дії wi-fi мережі по всій території ДНЗ
  • Оновлення програмного забезпечення