Відмінності між версіями «Стадник Юлія Петрівна»
Рядок 12: | Рядок 12: | ||
Інтерв'ю з директором ЗДО<br /> | Інтерв'ю з директором ЗДО<br /> | ||
<gallery> | <gallery> | ||
− | Файл:IMG_0953.jpg|З директором ЗДО | + | Файл:IMG_0953.jpg|З директором ЗДО №474 Грамотун Валентиною Миколаївною |
Файл:IMG_0955.jpg|З директором | Файл:IMG_0955.jpg|З директором | ||
</gallery> | </gallery> |
Версія за 19:59, 9 жовтня 2019
Зміст
- 1 Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки : Стадник Юлії Петрівни, 6-го курсу, Педагогічного інституту, заочної форми навчання, освітній рівень: другий (магістерський), спеціальність "Дошкільна освіта"
Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки : Стадник Юлії Петрівни, 6-го курсу, Педагогічного інституту, заочної форми навчання, освітній рівень: другий (магістерський), спеціальність "Дошкільна освіта"
Зміст завдань
Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
- Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтервю з керівником ЗДО.
- Аналіз ІКТ-компетентності педагогічного колективу закладу дошкільної освіти.Створення анкети.Проведення анкетування.Аналіз результатів.
- Аналіз ІТ інфраструктури закладу освіти.
Інтерв'ю з директором ЗДО
Я :Валентино Миколаївно, які ІКТ-технології використовуються у вашому закладі, та Ви безпосередньо у своїй роботі?
Грамотун В.М.: "В нашомі закладі дошкільної освіти ІКТ-технології використовувуються як в освітній діяльності педагогів, так і в управлінській, методичній роботі, роботі психолога, комірника, завгоспа, медичної сестри. Ми працюємо в міській освітній мережі (kyivgovcity), розраховуємо стаж роботи працівників, співпрацюємо з іншими дошкільними закладами, ведемо документацію (звіти, інформація в різні органи,накази, довідки тощо), приймаємо участь у форумах, конференціях, опрацьовуємо нормативно-правову документацію шляхом використання Інтернету, розробляємо презентації до семінарів, методичних об’єднань, конференцій, педагогічних рад, консультацій для вихователів, використуємо мультимедійний супровід в роботі з дітьми на заняттях, під час проведення свят та розваг, у роботі з батьками (під час проведення консультацій, батьківських зборів, Днів відкритих дверей тощо), обмінюємося досвідом роботи з іншими педагогічними колективами."
Я: Чи використовують педагоги ІКТ в своїй роботі, на заняттях?
Грамотун В.М.:"Звичайно використовують! Адже, комп'ютер для педагогів стає потужним технічним засобом навчання дітей. Використання комп'ютера дозволяє розширити можливості педагога, створити базу для залучення дітей до комп'ютерних навчальних програм. На сьогоднішній день комп'ютерні програми, ігри, завдання у своїй роботі можуть застосовувати всі педагогічні працівники: вихователі, музичні керівники, психолог, логопед, вихователь - методист. У багатьох іграх та програмах присутні елементи новизни, сюрпризності, незвичності, в них використовуються засоби заохочення, що так полюбляють діти. Застосування комп'ютерів, мультимедіа та інформаційних технологій у якості дидактичних засобів використовується для підвищення мотивації та індивідуалізації навчання, розвитку творчих здібностей дітей та для створення благополучного емоційного фону."
Я:Валентино Миколаївно, чи достатнє матеріально-технічне забезпечення для впровадження ІКТ у вашому дошкільному закладі?
Грамотун В.М.:Ні не достатнє, хоч в дошкільному закладі є декілька компютерів, ноутбуків, ксероксів, доступ до мережі Інтернет,все ж хотілось би щоб було закуплено більше обладнання, адже педагоги використовують технічні засоби на заняттях на основі тих можливостей, що дозволяє матеріальне - технічно забезпечення, тому актуальним є питання забезпечення педагогів всім необхідним для роботи.
ІКТ-політика у ЗДО № 474 використовується:
В управлінській діяльності:
- Робота в міській освітній мережі;
- Розрахунок стажу роботи працівників;
- Співпраця з закладами дошкільної освіти інших міст;
- Створення бази даних працівників, батьків та дітей;
- Робота з документацією (звіти, накази, акти)
- Опрацювання нормативно-правових документів;
- Створення портфоліо педагогічних працівників;
- Створення карток внутрішнього контролю.
У методичній роботі:
- Оформлення ділової документації;
- Проведення контрольно-аналітичної діяльності (атестація педагогів, діаграми, рівень знань дітей);
- Проведення роботи в Інтернеті з питань самоосвіти;
- Оформлення атестаційних листів;
- Розроблення презентацій до семінарів, методичних об’єднань, педагогічних рад;
- Використання мультимедійних матеріалів в роботі;
- Оформлення картотеки педагогічних видань, художньої літератури;
- Оформлення інформаційних стендів, пам’яток, буклетів.
У закладі дошкільної освіти № 474 функціонує 7 одиниць комп'ютерної техніки 2 стаціонарних комп'ютери, 2 ноутбуки, 2 принтери,1 ламінатор.
В основному цю техніку використовує адміністрація закладу, спеціалісти.
Програмне забезпечення:
- операційна система Windows;
- веб-переглядач Chrome;
- офісний пакет Microsoft office;
- антивірусний захист інформаційної системи.
З метою визначення рівня ІКТ-компетентності було проведено анкетування усіх співробітників ЗДО з використанням Google-форм.
Форму можна переглянути за посиланням
Результати анкетування
Завдання на вибір студента
- Гугл - календар для вихователів
Семінар - практикум
До уваги вихователів була представлена Дидактична гра «Знайди жабеня".
Методичні рекомендації для педагогічного колективу ЗДО № 474
Сучасна освіта з кожним днем вимагає все більш активного використання інформаційних і комунікаційних технологій в управлінській, навчально-виховній, фінансовій діяльності ЗДО. Опираючись на ті можливості, що наразі має ЗДО № 474, доцільно дати такі методичні рекомендації:
Проектування інформаційного освітнього середовища
1. Створення корпоративної пошти для педагогів, що дало б змогу адміністрації закладу швидко інформувати кожного про якусь термінову подію чи надсилати необхідну інформацію. 2. Створення сторінки, де б педагоги могли ділитися своїм досвідом один з одним. Туди можна буде викладати фото, презентації, текстові документи (все, що висвітлить їх діяльність). 3. Створення віртуального методичного кабінету, доступного для всіх співробітників закладу. 4. Налаштування мережевої інфраструктури закладу.
Модернізація ІТ-інфраструктури
1. Оновлювати технічну базу закладу (закупівля новітньої техніки: комп’ютерів, SMART-board, програмного забезпечення і т.д.). 2. Підтримувати та оновлювати корпоративний сайт установи. 3. Спонукати педагогів використовувати новітні комп'ютерні технології в навчально-виховній діяльності. 4. Здійснювати розгорнутий моніторинг ефективності впровадження ІКТ в заклад дошкільної освіти. 5. Розробляти і використовувати власне програмне забезпечення і цифрові освітні ресурси. 6. Забезпечення навчання педагогічного колективу для підвищення рівня знань по роботі з ІКТ.
Формування ІКТ-компетентності педагогів
1. Брати участь у різноманітних семінарах щодо застосування ІКТ у навчальній практиці. 2. Проведення індивідуальних консультацій за запитом. 3. Проведення майстер-класів, де вихователі матимуть змогу навчитись методам і прийомам роботи з дітьми з використанням інформаційних технологій. 4. Проведення тренінгів, на яких вихователі матимуть змогу практично попрацювати з новими сервісами. 5. Участь у вебінарах для обміну досвідом з іншими навчальними закладами щодо впровадження та використання ІКТ в навчально-виховній діяльності. 6. Проведення моніторингу ІТ-компетентності вихователів. 7. Відвідування спеціальних курсів з підвищення ІТ-компетентності педагогів.
Відео про використання ІКТ в дошкільному навчальному закладі