Відмінності між версіями «Воскресити»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Воскресити. '''См. '''Воскрешати. ''' Категорія:Во)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Воскресити. '''См. '''Воскрешати. '''
 
'''Воскресити. '''См. '''Воскрешати. '''
 
[[Категорія:Во]]
 
[[Категорія:Во]]
 +
Воскресити-поняття, що існує в багатьох релігіях, міфах. Є частиною уявлень про загробне життя. В християнстві догмат про воскресіння є одним з основоположних.
 +
У християнстві
 +
 +
Ілля Рєпін, «Воскресення дочки Яіра»
 +
 +
Джотто ді Бондоне, «Воскресення Лазаря»
 +
У Біблії описано 7 випадків воскрешення з мертвих (коли хтось воскрешав інших) і 1 випадок воскресіння (коли Ісус воскрес сам):
 +
 +
Воскрешення юнака Ілією
 +
Воскрешення дитини Єлисеєм
 +
Воскрешення людини дотиком до кісток Єлисея
 +
Воскрешення дочки Яіра Ісусом
 +
Воскрешення Ісусом сина вдови біля воріт Капернауму (Лк. 7:12-16)
 +
Воскрешення Лазара Ісусом — до воскрешення Лазар був мертвий чотири дні і був похований за єгипетським звичаєм у печері, закутаний погребальними пеленами
 +
Воскресіння Христа
 +
Воскрешення Тавіфи Петром
 +
Воскрешеення Євтиха Павлом
 +
Приклади воскрешення святими
 +
Вважається що Апостол Іван воскресив з мертвих 200 людей, яких небесний вогонь вбив за поклоніння ідолу. Після Вознесіння Христа, Апостол Пилип проповідуючи в Галілеї, воскресив маленьку дитину, яка померла на руках у матері.
 +
 +
Пророцтво про загальне воскресіння з мертвих
 +
Поправді, поправді кажу вам: Наступає година, і тепер уже є, коли голос Божого Сина почують померлі, а ті, що почують, оживуть. Бо як має Отець життя Сам у Собі, так і Синові дав життя мати в Самому Собі. І Він дав Йому силу чинити і суд, бо Він Людський Син. Не дивуйтесь цьому, бо надходить година, коли всі, хто в гробах, Його голос почують, і повиходять ті, що чинили добро, на воскресення життя, а котрі зло чинили, на воскресення Суду. (Ів. 5:25-29)
 +
Оце ж воля Того, Хто послав Мене, щоб з усього, що дав Мені Він, Я нічого не втратив, але воскресив те останнього дня. Оце ж воля Мого Отця, щоб усякий, хто Сина бачить та вірує в Нього, мав вічне життя, і того воскрешу Я останнього дня. (Ів. 6:39-40)
 +
Але признаюсь тобі, що в дорозі оцій, яку звуть вони єрессю, я Богові отців служу так, що вірую всьому, що в Законі й у Пророків написане. І маю надію я в Богі, чого й самі вони сподіваються, що настане воскресення праведних і неправедних. (Дії 24:14-15)
 +
Хоча будуть воскрешені ті ж самі тіла, але вони будуть обновленими — духовними. Це, знову ж таки, потрібно для повноти вічного блаженства (мук). Духовність тіл буде відповідати зміненим властивостям світу (після його кінця). Ці тіла не будуть мати грубих плотських потреб (таких як продовження роду і харчування), але будуть мати потреби нові — духовні («пити… нове вино в Царстві Отця», та інші.) Зрозуміло, що якими будуть ці потреби в дійсності ми, в даному своєму стані точно зрозуміти не можемо.

Поточна версія на 20:49, 20 грудня 2018

Воскресити. См. Воскрешати.

Воскресити-поняття, що існує в багатьох релігіях, міфах. Є частиною уявлень про загробне життя. В християнстві догмат про воскресіння є одним з основоположних.

У християнстві

Ілля Рєпін, «Воскресення дочки Яіра»

Джотто ді Бондоне, «Воскресення Лазаря» У Біблії описано 7 випадків воскрешення з мертвих (коли хтось воскрешав інших) і 1 випадок воскресіння (коли Ісус воскрес сам):

Воскрешення юнака Ілією Воскрешення дитини Єлисеєм Воскрешення людини дотиком до кісток Єлисея Воскрешення дочки Яіра Ісусом Воскрешення Ісусом сина вдови біля воріт Капернауму (Лк. 7:12-16) Воскрешення Лазара Ісусом — до воскрешення Лазар був мертвий чотири дні і був похований за єгипетським звичаєм у печері, закутаний погребальними пеленами Воскресіння Христа Воскрешення Тавіфи Петром Воскрешеення Євтиха Павлом Приклади воскрешення святими Вважається що Апостол Іван воскресив з мертвих 200 людей, яких небесний вогонь вбив за поклоніння ідолу. Після Вознесіння Христа, Апостол Пилип проповідуючи в Галілеї, воскресив маленьку дитину, яка померла на руках у матері.

Пророцтво про загальне воскресіння з мертвих Поправді, поправді кажу вам: Наступає година, і тепер уже є, коли голос Божого Сина почують померлі, а ті, що почують, оживуть. Бо як має Отець життя Сам у Собі, так і Синові дав життя мати в Самому Собі. І Він дав Йому силу чинити і суд, бо Він Людський Син. Не дивуйтесь цьому, бо надходить година, коли всі, хто в гробах, Його голос почують, і повиходять ті, що чинили добро, на воскресення життя, а котрі зло чинили, на воскресення Суду. (Ів. 5:25-29) Оце ж воля Того, Хто послав Мене, щоб з усього, що дав Мені Він, Я нічого не втратив, але воскресив те останнього дня. Оце ж воля Мого Отця, щоб усякий, хто Сина бачить та вірує в Нього, мав вічне життя, і того воскрешу Я останнього дня. (Ів. 6:39-40) Але признаюсь тобі, що в дорозі оцій, яку звуть вони єрессю, я Богові отців служу так, що вірую всьому, що в Законі й у Пророків написане. І маю надію я в Богі, чого й самі вони сподіваються, що настане воскресення праведних і неправедних. (Дії 24:14-15) Хоча будуть воскрешені ті ж самі тіла, але вони будуть обновленими — духовними. Це, знову ж таки, потрібно для повноти вічного блаженства (мук). Духовність тіл буде відповідати зміненим властивостям світу (після його кінця). Ці тіла не будуть мати грубих плотських потреб (таких як продовження роду і харчування), але будуть мати потреби нові — духовні («пити… нове вино в Царстві Отця», та інші.) Зрозуміло, що якими будуть ці потреби в дійсності ми, в даному своєму стані точно зрозуміти не можемо.