Відмінності між версіями «Калинюк Марина Василівна»
Рядок 74: | Рядок 74: | ||
''''''Структура семінар-тренінг'''''' | ''''''Структура семінар-тренінг'''''' | ||
+ | |||
+ | [[Файл:ІКТ 12 04 18.jpeg]] | ||
"Підвищення ІКТ-компетентності вчителя: стратегія розвитку освітнього закладу" ( орієнтовний план тренінгу Морзе Наталії Вікторівни) | "Підвищення ІКТ-компетентності вчителя: стратегія розвитку освітнього закладу" ( орієнтовний план тренінгу Морзе Наталії Вікторівни) |
Поточна версія на 22:26, 4 грудня 2018
"Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ" Білогородська ЗОШ №1 працює за новітньою прграмою НУШ, яка вимагає використання інформаційних технологій. Школа добре забезпечена матеріально-технічною базою. Вчитель інформатики проводить уроки підвищення інформаційної кваліфікації вчителів. Вчитель школи намагаються використовувати ІТ забезпечення та ІКТ на своїх уроках.
ІК- компетентності вчителів Для аналізу готовності вчителів до впровадження освітнього середовища в школі було проведено опитування.
Опитувальник для вчителів [1]
Відповіді: [2]
Аналіз опитування
Відповідно до опитування більшість учасників постійно мають доступ до інтернету, який здійснють через персональні планшети, телефони та ноутбук. Переважна більшість опитуваних корстуються G-пошук в своїй діяльності та роботі.Лише частина педагогів готова працювати в ІКТ середовищі, адже переважна кількість вважає, що це ніяк не вплине на школу в контексті успішності та розвитку учнів та вчителів. Тому і відсутнє бажання, мотивація працювати в цьому напрямку.
Результати опитування [3].
Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу
Апаратне забезпечення: 1 комп’ютерний клас; 4 - нтерактивні дошки; 10- принтерів.
Оснащення комп’ютерами вчителів
Початкова школа - 4 комп'ютери, середня школа - 6 комп'ютерів.
Для навчання: 1 комп’ютерний клас.
Програмне забезпечення:
Microsoft office Windows Сходинки до інформатики
Початкова школа має набільшу матеріально-технічну базу 75%. Середня школа оснащена на 50%.
Впровадження та використання гугл-календр Для максимальної зручності адмінічтрації та вчителів було створено гугл-календар. Де зазначені плани та події на поточний місць. Календар на грудень [4]
Семінар для вчителів
Після проведення опитування вчителів, аналіз стану ІКТ та ІТ в школі було проведено семінар для вчителів, де обговорювалися такі питання:
- можливості та різноманітність онлайн ресурів для роботи вчителі; - можливі труднощі впровадження інформаційно освітнього середовища; - психологічні бар'єри вчителів щодо впровадження ІКТ в школі (робота зі психологом); - мотивація як рушійна сила до змін (виступ адміністрації та дирекції школи).
Відео"Можливості онлайн-ресурсів" [5]
Методичні рекомендації
Проектування інформаційного освітнього середовища установи
Можна виділити такі загальні положення формування єдиного інформаційного середовища: - під час формування інформаційного освітнього середовища необхідно розв’язати проблему змісту освіти на сучасному етапі, співвідношення традиційних складових навчального процесу та нових інформаційно-комунікаційних технологій, нових взаємовідношень учня, учителя та освітнього середовища, - інформаційне освітнє середовище включає технологічні (апаратні та програмні), інформаційні та організаційні ресурси.
модернізації ІТ інфраструктури.
Для модернізації технічного стану школи потрібно: - отримати фінансування для придбання 4 смарт дошок та проеторів. - співпраця з INTEL компаніями, які можутьь інвестувати та проводять проет "1 учень- 1 комп'ютер" - активно оновлювати ІТ хабезпечення.
Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи
Оскільки більшість працівників школи є старшого віку, то всі нововедення вони переживають складно. Та не дивлячись на це, сучасне суспільство має мати сучасну школу та сучасних вчителів. Проаналізіввши ІК - компетентності вчителів, можна зробити висновок, що шокола не готова до впровадження ІКТ. Тому для вчителів було розробленотакі заходи:
- стврено блог "Педагоги" [6] , де вчителі зможуть знайти необхідну їм інформацію, скористатися ресурсами для додаткового онлайн навчання; - проведення семінар-тренінг "Підвищення ІКТ-компетентності вчителя: стратегія розвитку освітнього закладу";
- організація зустрічі зі школою, де активно впроваджено та використовується ІКТ [7];
- майстер-клас "Можливості використання інформаційних технологій"; - фінансове заохочення; - робота зі психологом школи - позитивне налаштування.
'Структура семінар-тренінг'
"Підвищення ІКТ-компетентності вчителя: стратегія розвитку освітнього закладу" ( орієнтовний план тренінгу Морзе Наталії Вікторівни)
На семінарі-тренінгу було розглянуто актуальні питання стратегії розвитку навчального закладу на основі підвищення ІКТ-компетентності кожного вчителя. Загальні підходи та конкретні завдання стосувались таких важливих питань: ·
- Формування навичок 21 століття на основі новітніх ІКТ (обговорення важливості ІКТ в освіті). - Використання ресурсів е-навчання для діяльності вчителя - Шляхи використання WEB 2.0 у навчальному процесі - Організація співпраці учнів та вчителя з використанням Google. - Дидактичні особливості створення (пошуку) та використання відео у навчальному процесі ЗНЗ.
Під час організації тренінгу були залучені вчителі інформатики. Адже питання з 2 по 5 пердбачає практичну діяліність. Під час якої вчителі практично опановували отримані знання. Наочно побачили створення відео для навчального процесу, побачили можливості Google Форм. Корисними були завдання з підбору інструментів ІКТ для реалізації різних педагогічних технологій. Для більшості вчителів пройдений тренінг був справжнім випробуванням, адже навчання цій справі забирає багато зусиль та часу.
Якщо ми хочемо ефективно навчати, то і нам потрібно ефективно навчатися!