Відмінності між версіями «Борсолюк Ірина Миколаївна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 1: Рядок 1:
Виробнича (за спеціалізацією ''«Управління електронним навчанням»'') практика студентки '''Борсолюк Ірини Миколаївни''' VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності ''«Дошкільна освіта»''.
+
      Діагностичні заняття можуть бути підсумковими до певної вивченої пізнавальної теми або серії тем. Крім того, їх проводять під час психолого-педагогічного обстеження розвитку дітей. Метою діагностичних занять є:
Орієнтовний розподіл групових фронтальних занять
+
•    з'ясовувати рівень комп‘ютерної грамотності дітей;
Види занять Кількість групових занять на тиждень у вікових групах
+
•    формувати знання, уявлення, вміння, навички відповідно до програми розвитку;
3-й р.ж. 4-й р.ж. 5-й р.ж. 6-й р.ж.
+
•    аналізувати розвивальний ефект освітнього процесу та визначати відповідно до нього напрями, зміст і методи подальшої роботи
З фізичного розвитку1 2 2 2 2
+
З художньо-естетичного розвитку :
+
- музична діяльність
+
- зображувальна діяльність(малювання, ліплення, аплікація)
+
- художня література 2
+
2
+
0,25 2
+
2
+
0,5 2
+
2
+
1 2
+
2
+
1
+
З мовленнєвого розвитку 1 1 1 2
+
З пізнавального розвитку
+
- логіко-математичний2
+
- ознайомлення з навколишнім
+
- ознайомлення з природою 0,25
+
0,25
+
0,25 0,5
+
0,5
+
0,5 0,5
+
0,5
+
1 0,5
+
0,5
+
1
+
Усього занять 7-8 8-9 10-11 11
+
Рекомендована кількість занять в день 1-2 заняття в день 2-3 заняття в день
+
1 – та ще 3 заняття на свіжому повітрі у інші режимні моменти;
+
2 – завдання з логіко-математичного розвитку реалізуються не лише на спеціально організованих заняття, а й інтегруються у інші види діяльності дітей протягом дня.
+
діяльністю, фізичним вихованням, екскурсіями в природу.
+
Орієнтовна схема календарного планування навчально-виховної роботи вихователя за основними режимними моментами першої і другої половини дня
+
  
Перша половина дня Друга половина дня*
 
Ранок Заняття Прогулянка Праця, самостійна художня діяльність Розваги, ігри Прогулянка
 
Ігри, бесіди, спостереження, праця, індивідуальна робота з дітьми та батьками; самостійна рухова діяльність дітей Тема.
 
Програмовий зміст.
 
Матеріал.
 
План (хід) заняття. Ігри, праця,
 
спостереження, спортивні ігри та вправи, індивідуальна робота з різних розділів програми, екскурсії, прогулянки. походи за межі дитячого садка, самостійна рухова діяльність дітей Різні види праці (ручна, господарсько-побутова, в природі) в різних формах.
 
самостійна художня діяльність дітей (образотворча, художньо-оформлювальна, мовленнєва, музична, театралізована) Різні види театрів (ляльковий, тіньовий, іграшок тощо), ігри-драматизації, інсценізації, концерти, фізкультурні, музичні, літературні дозвілля Ігри, спостереження, праця, індивідуальна робота з батьками, самостійна рухова діяльність дітей
 
* На другу половину дня можна запланувати і роботу занять гуртків згідно з планами керівників гуртків.
 
Орієнтовна схема календарного планування освітньої роботи вихователя за видами дитячої діяльності та формами роботи педагога з дітьми
 
Ігрова діяльність Різні види ігор: сюжетно-рольові, будівельно-конструктивні, драматизації, дидактичні тощо.
 
Навчально-пізнавальна діяльність Заняття (тема, програмовий зміст, матеріал, хід заняття)
 
Трудова діяльність Різні види і форми праці
 
Комунікативна діяльність Індивідуальні, групові, колективні бесіди з дітьми на особистісні, морально-етичні теми, організація і розігрування ситуацій міжособистісного спілкування тощо
 
Пізнавальна діяльність Спостереження, цільові прогулянки, екскурсії, дитяче експериментування, досліди, читання художньої літератури тощо
 
Рухова діяльність Рухливі ігри, елементи спортивних ігор та вправ, фізкультурні свята і розваги; прогулянки-походи за межі дитячого садка, самостійна рухова діяльність дітей тощо
 
Гурткова робота Тематика гурткових занять згідно з планами керівників гуртків
 
Індивідуальна робота з дітьми та батьками Індивідуальна робота з дітьми з різних розділів програми (ігри, вправи, бесіди, розмови та інші форми), індивідуальні бесіди, розмови, консультації для батьків
 
  
 +
Використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в ЗДО�
 +
Практика свідчить, що педагоги відчувають значні труднощі у процесі впровадження комп'ютерних технологій. Це пов'язано з кількома причинами, такими як:
 +
• низький рівень володіння педагогами комп'ютерними технологіями (КТ);
 +
•  необізнаність із перспективним досвідом застосування КТ в роботі з дошкільниками;
 +
•   незнання вимог щодо створення комп'ютерно-ігрового се­редовища;
 +
•  нестача вмінь розробляти перспективне планування щодо впровадження КТ в освітній процес.
 +
Зокрема, найістотніші труднощі виникають у педагогів під час розроблення перспективного плану застосування комп'ютерних ігор, презентацій відповідно до тематичного принцип
  
Денна прогулянка.
 
Спостереження.
 
Фізкультура на повітрі (коли немає заняття фізкультури).
 
Рухливі ігри. Дитячий туризм (один раз в тиждень)
 
Сюжетно – рольові ігри.
 
Дидактична гра
 
Індивідуальна робота
 
Трудова діяльність
 
Самостійні ігри дітей
 
II половина дня.
 
Загартовуючи процедури і коригуючи гімнастика
 
Бесіда кожного дня по різних розділах (правовому, економіці, валеології, екології)
 
Індивідуальна робота
 
Музична (фізкультурна) розвага.
 
Дидактична гра
 
Мовна гра
 
Самостійно – художня діяльність.
 
Вечірня прогулянка.
 
Спостереження
 
Рухливі ігри
 
Ігри з улюбленими іграшками, будівельно –конструктивні ігри
 
Робота з батьками
 
ГРАФІЧНА СТРУКТУРА КАЛЕНДАРНОГО ПЛАНУ
 
Ігрова діяльність Різні види ігор:сюжетно-рольові, будівельно-конструктивні, ігри-драматизації, дидактичні та ін.
 
Навчальна діяльність Заняття з різних розділів програми(тема, програмовий зміст, матеріал, хід заняття).
 
Трудова діяльність Різні види і форми праці.
 
Комунікативна діяльність Індивідуальні, підгрупові, колективні бесіди з дітьми на особистісні, морально-етичні теми, організація й розігрування ситуацій міжособистісного спілкування та ін..
 
Пізнавальна діяльність Спостереження, цільові прогулянки, екскурсії, дитяче експериментування, досліди, читання художньої літератури та ін.
 
Рухова діяльність Рухливі ігри, елементи спортивних ігор та вправ, фізкультурні свята і розваги, прогулянки-походи за межі дитячого садка, самостійна рухова діяльність дітей та ін.
 
Гурткова робота Тематика гурткових занять згідно з планами керівників гуртків.
 
Індивідуальна робота з дітьми та батьками Індивідуальна робота з дітьми з різних розділів програми (заняття, ігри, вправи, бесіди, розмови та ін.). Індивідуальні бесіди, розмови, консультації для батьків
 
Плануючи роботу : щодо ігор, дитячої праці зазначати вид, назву (тему), мету, матеріал, обладнання, інвентар; щодо спостережень, цільових прогулянок-походів за межі дитячого садка зазначати кінцевий пункт, спосіб пересування, тривалість, мету, інвентар та перебіг прогулянки у формі плану-схеми. Загалом же треба взяти за правило: при складанні календарних планів уникати багатослів’я, й натомість використовувати чіткі та конкретні формулювання, які допоможуть зробити план дієвим, змістовним.
 
  
 +
ПЕРЕДБАЧЕНО ЧОТИРИ ЗМІСТОВІ РОЗДІЛИ:
  
 +
•  пізнавальні теми на тиждень;
  
СХЕМА КАЛЕНДАРНОГО ПЛАНУ РОБОТИ ВИХОВАТЕЛІВ ДНЗ
+
•  мультимедійні презентації (фото, відео);
З ДІТЬМИ МОЛОДШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ
+
день тижня , сфера вид діяльності зміст роботи лінії розвитку
+
ігрова Ф
+
трудова
+
комунікативна Р.О.
+
пізнавальна Р.П.С.
+
рухова Ф
+
навчальна Р.П.С.
+
гурткова робота Е.Р.
+
індивідуальна робота з дітьми та батьками
+
Ф - фізичний розвиток
+
Р.О. - розвиток особистості
+
Р.П.С. – розвиток пізнавальної сфери
+
Е.Р. – естетичний розвиток
+
Перспективне планування.
+
  
День
+
•  комп'ютерні ігри;
тижня Пізнавальний розвиток Ігрова діяльність Художньо –
+
естетичний
+
розвиток Мовленнєвий
+
розвиток Трудова діяльність Фізичний розвиток
+
Понеділок
+
Вівторок
+
Середа
+
Четвер
+
П’ятниця Заняття по розкладу. Дидактичні ігри
+
Сюжетно-рольові ігри Музичні ігри
+
Театралізовані ігри
+
Музична розвага
+
СХД
+
Будівельно-конструктивні ігри Мовні ігри
+
Бесіди з пра-вового, економ-міки, валеоло-гії
+
Читання та обгов. віршів, оповідань Доручення
+
Колективне прибирання
+
Чергування Фізкультура на повітрі
+
Рухливі ігри
+
Дитячий туризм
+
                                                 
+
  
 +
• заняття з ознайомлення дітей з основами комп'ютерної грамотності (ОКГ).
 +
ПІЗНАВАЛЬНІ ТЕМИ НА ТИЖДЕНЬ
 +
Тематика тижня у перспективному плануванні впровадження КТ має відповідати загальноприйнятим у віковій групі темам. Це пов'язано з тим, що у плануванні освітнього процесу до певної пізнавальної теми добирають дидактичні ігри, вправи, художнє слово та наочність, які містять лексичні одиниці для пояснення нового матеріалу, його закріплення та систематизації. Тому відповідно до них Вам, як педагогам, слід добирати мультимедійні презентації, вправи та ігри так, щоб матеріал, засвоєний дітьми під час вивчення однієї теми, узагальнювався, розширювався, узгоджувався у наступній.
 +
КОМП'ЮТЕРНІ ІГРИ
  
 +
У цьому розділі перспективного планування впровадження КТ в освітній процес необхідно фіксувати назву гри, мету проведення, правила та хід гри. Якщо гра вводиться у заняття, то необхідно в­значати назву цього заняття.
 +
Варто розуміти, що якщо у дитини є стійка база практичного, реального, отриманого через різні органи чуття досвіду, її можна поступово переводити до дій без опори на конкретний предмет (звук, запах...), до дій із символом, знаком, який його замінює, тобто до комп'ютерних ігор. Тому під час освітнього процесу необхідно, щоб простежувався тісний взаємозв'язок традиційних ігор (дидактичних, розвивальних тощо) і комп'ютерних.
 +
Комп'ютерні ігри в жодному разі не замінюють звичайних ігор і занять, а доповнюють їх, входять до структури занять, збагачуючи педагогічний процес новими можливостями.
 +
Комп'ютерні ігри сприяють формуванню у дітей вмінь: �•  засвоювати інформацію;�•  правильно аналізувати та інтерпретувати ігрові дії;�•  формулювати висновки, припущення; �•  досліджувати;�•  корегувати свої подальші дії.��Комп'ютерну гру діти сприймають як цікаву справу. З огляду на це такі ігри є незамінними у вихованні та навчанні дошкільників, не потребують зайвих настанов з боку батьків чи педагогів, адже не викликають у дітей протесту або нудьги. Це означає, що навички, знання, набуті завдяки грі, залишаться в пам'яті дошкільників надовго. У розділі, крім назви комп'ютерної гри, має бути зазначена її мета, правила та хід гри, а також вказано, під час якого заняття цю комп'ютерну гру слід використовувати.��
 +
Крім традиційних навчально-пізнавальних занять, на яких КТ застосовують як елемент, у ЗДО, що реалізують варіативну складову змісту Базового компонента дошкільної освіти, проводять спеціальні заняття з ознайомлення дітей з ОКГ, що можуть бути:
  
                                              Тренінг
+
• пізнавальними;
  
Тема: "Формування і становлення образу "Я” – важливий аспект                зміцнення психологічного здоров”я дитини”     
+
• творчими;
  
Мета: поглибити і розширити знання педагогів з цієї теми
+
• діагностичними
 +
Пізнавальні заняття з ОКГ спрямовані на розвиток у дітей інтелектуальних здібностей, пізнавального інтересу, на формування знань, умінь і навичок самостійної роботи дошкільників за комп'ютером — користування мишею, клавіатурою тощо.
  
Хід семінару
+
Метою творчих занять є художньо-естетичний, пізнавальний, мовленнєвий розвиток, корекція психічних процесів, таких як: кольоро розрізнення, кольоро сприймання, уява
 +
Діагностичні заняття можуть бути підсумковими до певної вивченої пізнавальної теми або серії тем. Крім того, їх проводять під час психолого-педагогічного обстеження розвитку дітей. Метою діагностичних занять є:
 +
•    з'ясовувати рівень комп‘ютерної грамотності дітей;
 +
•    формувати знання, уявлення, вміння, навички відповідно до програми розвитку;
 +
•    аналізувати розвивальний ефект освітнього процесу та визначати відповідно до нього напрями, зміст і методи подальшої роботи.
  
Ведуча вітає вихователів, оголошує тему і мету семінару. Представляє три мікрогрупи вихователів та їх керівників(молодші, середні, старші групи). Проводить гру – очікування "Ми - єдина команда”.  
+
У підготовчій частині заняття роль педагога полягає у тому, щоб «занурити» дитину у сюжет заняття. Це період підготовки до комп'ютерної гри через розвивальні ігри, бесіду, які дадуть дитині змогу впоратися з поставленим завданням. У цій частині заняття доцільно провести пальчикову гімнастику, елементи гімнастики для очей для підготовки зорового, моторного апаратів до роботи. Варто спочатку в ігровій формі навчити дітей правильно сидіти за комп'ютером, утримуючи найприроднішу позу, а вже потім — давати їм змогу працювати за комп'ютером.
 +
Основна частина заняття передбачає оволодіння правилами комп'ютерної гри. Педагогу важливо дібрати для дітей ігрові комп'ютерні завдання, які відповідали б пізнавальній темі тижня.
 +
 +
    Під час підсумкової частини заняття діти повторюють вивчений матеріал, висловлюють свої враження від заняття, оцінюють власні дії.
  
Починаємо перший етап.
+
Пам'ятайте! Педагог має знайти «золоту середину», щоб КТ не переважили практичних дій дітей з іншими засобами навчання та живого спілкування з од­нолітками й дорослими
 
+
Висновок
І Етап. "Погляд на проблему”
+
Отже, комп'ютер є розвивальним, перспективним сучасним засобом організованої і самостійної діяльності дітей, а застосування КТ у роботі з дошкільниками сприяє підвищенню їхнього інтересу до навчання, ефективності освітнього процесу. Надзвичайно важливим для оптимізації освітнього процесу є ґрунтовний підхід педагогів до розроблення перспективного планування впровадження КТ в роботу з дітьми, форма та змістовні компоненти якого залежать від професійної компетентності педагогів.
 
+
 
1.Чому проблема "формування образу "Я” є актуальною і важливою для освітньої практики в ДНЗ.
+
Застосування інформаційно-комунікаційних технологій у освітньому процесі відкриває широкі перспективи в роботі з дошкільниками. Актуальність цього напряму роботи з дітьми зумовлена пріоритетним завданням освіти, що полягає у забезпеченні подальшого становлення особистості дитини, розвитку її розумових здібностей, насамперед — у навчанні дітей творчо і самостійно мислити.
 
+
2. "Введення в проблему”
+
 
+
Проводиться тестовий контроль з цієї теми за допомогою гри "Закінчіть речення”. Вихователів просять сконцентрувати увагу і швидко дати відповідь:
+
 
+
1. Під терміном "Я” розуміється .......(уявлення дитини про себе).
+
 
+
2. Уявлення дитини про себе формується під впливом ....(людей, які її оточують).
+
 
+
3. У дитини інтенсивно розвивається самосвідомість в віці .... (2-3 років).
+
 
+
4. Самосвідомість розвивається у дитини на підставі....(практичної діяльності, досвіду).
+
 
+
5. Дитина може отримати знання про себе за допомогою ....(дорослих).
+
 
+
6. "Я” – образ стає усвідомленим новоутворенням психіки в віці....(на початку трьох років або 3 року життя).
+
 
+
2. Ці теоретичні знання допоможуть нам усвідомити реалізацію на практиці особистісно – орієнтованої моделі виховання дітей. І спрямувати свою навчально – виховну роботу на ознайомлення дошкільників з організацією людської істоти взагалі і образу – "Я” – зокрема.
+
 
+
Зараз ми до вашої уваги презентуємо програму "Таємниця мого Я”. А зробимо це за допомогою рольової гри "Перше враження”.
+
 
+
Представники мікрогруп вибирають наступні бейджики:
+
 
+
"Рецензент”, "Журналіст”, "Телеведуча”, "Продавець”, "Методист”, "Вихователь” і надають коротку рецензію програмі з цих позицій.
+
 
+
Потім робиться висновок.
+
 
+
Керівник групи: Основним направленням в роботі з малюками є сприяння усвідомлення дітьми свого "Я”, навчити дитину відокремлювати себе від навколишніх предметів і інших людей. Формування уявлень про свій зовнішній вигляд та органи почуттів
+
 
+
Керівник групи: Основними завданнями в середньому віці є: сформувати поняття, що людина – це жива істота, дати уявлення про органи чуттів, заохочувати до здорового способу життя.
+
 
+
 
+
                    Цікавими є такі види роботи, як:
+
 
+
1. Малювання портретів: "Я – в минулому, сьогодні, в майбутньому – три сходинки”.  
+
 
+
2. Малювання” Наш дитячий садок”.
+
 
+
3. Макет "Наш дитячий садок”.
+
 
+
4. Інтерв’ю "Всі люди різні”.
+
 
+
5. Гра "Я в майбутньому”.
+
 
+
6. Методика О. Бондаренко "Кого я найбільше люблю в нашій сім’ї”.
+
Така ігрова терапія надає дітям можливість оцінити себе, зрозуміти свій власний потенціал.
+
 
+
- А давайте спробуємо усвідомити важливість свого образу - "Я” з усіма його перевагами і недоліками
+
Проводиться інтерактивна гра "Хто я?”
+
 
+
остання наша рубрика "Яким повинен бути вихователь?”
+
 
+
- Давайте спробуємо створити "Портрет сучасного педагога – мій власний образ – "Я”, де відобразити важливі особисті для вас життєві і професійні правила.  
+
Роздаються картки з буквами алфавіту і пропонує учасникам семінару сформулювати життєві і професійні правила, які починаються на ті букви, які педагогам дістались.
+
 
+
Потім, дотримуючись порядку букв алфавіту, учасники зачитують сформульовані ними правила
+
                                         
+
 
+
 
+
 
+
                                              Матеріально-технічна база
+
Заклад дошкільної освіти № 535 місто Київ Адреса:м. Київ, 02192, вул. Жмаченко, 10 Директор ЗДО № 535 - Тимихович С.В
+
 
+
Власність: Комунальний Спеціалізація: Для часто хворіючих дітей неспецефічними захворюваннями дихальних шляхів (ЧХД) Вид закладу: Санаторного типу Заклад дошкільної освіти № 535 розпочав свою роботу у 1975 році. Проектна потужність: 14груп, 260 дітей. Функціонує: 9 груп. Діти зараховуються до закладу у порядку черговості їх електронного запису. У заклад дошкільної освіти приймаються діти з 2-х років. Прийом дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється керівником протягом календарного року. Заклад дошкільної освіти працює за освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років "Дитина" Пріоритетний напрямок роботи закладу: фізкультурно – оздоровчий розвиток дітей дошкільного віку. Діє гурток англійської мови. Заняття гуртка проводяться два рази на тиждень. У закладі дошкільної освіти сучасна матеріально-технічна база. Функціонують методичний кабінет, музична зала, спортивна зала, кабінет психолога та фізіотерапевтичний кабінет.
+

Поточна версія на 17:01, 23 листопада 2018

     Діагностичні заняття можуть бути підсумковими до певної вивченої пізнавальної теми або серії тем. Крім того, їх проводять під час психолого-педагогічного обстеження розвитку дітей. Метою діагностичних занять є:

•    з'ясовувати рівень комп‘ютерної грамотності дітей; •    формувати знання, уявлення, вміння, навички відповідно до програми розвитку; •    аналізувати розвивальний ефект освітнього процесу та визначати відповідно до нього напрями, зміст і методи подальшої роботи


Використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в ЗДО� Практика свідчить, що педагоги відчувають значні труднощі у процесі впровадження комп'ютерних технологій. Це пов'язано з кількома причинами, такими як: • низький рівень володіння педагогами комп'ютерними технологіями (КТ); • необізнаність із перспективним досвідом застосування КТ в роботі з дошкільниками; •  незнання вимог щодо створення комп'ютерно-ігрового се­редовища; • нестача вмінь розробляти перспективне планування щодо впровадження КТ в освітній процес. Зокрема, найістотніші труднощі виникають у педагогів під час розроблення перспективного плану застосування комп'ютерних ігор, презентацій відповідно до тематичного принцип


ПЕРЕДБАЧЕНО ЧОТИРИ ЗМІСТОВІ РОЗДІЛИ:

•  пізнавальні теми на тиждень;

•  мультимедійні презентації (фото, відео);

•  комп'ютерні ігри;

• заняття з ознайомлення дітей з основами комп'ютерної грамотності (ОКГ). ПІЗНАВАЛЬНІ ТЕМИ НА ТИЖДЕНЬ Тематика тижня у перспективному плануванні впровадження КТ має відповідати загальноприйнятим у віковій групі темам. Це пов'язано з тим, що у плануванні освітнього процесу до певної пізнавальної теми добирають дидактичні ігри, вправи, художнє слово та наочність, які містять лексичні одиниці для пояснення нового матеріалу, його закріплення та систематизації. Тому відповідно до них Вам, як педагогам, слід добирати мультимедійні презентації, вправи та ігри так, щоб матеріал, засвоєний дітьми під час вивчення однієї теми, узагальнювався, розширювався, узгоджувався у наступній. КОМП'ЮТЕРНІ ІГРИ

У цьому розділі перспективного планування впровадження КТ в освітній процес необхідно фіксувати назву гри, мету проведення, правила та хід гри. Якщо гра вводиться у заняття, то необхідно в­значати назву цього заняття. Варто розуміти, що якщо у дитини є стійка база практичного, реального, отриманого через різні органи чуття досвіду, її можна поступово переводити до дій без опори на конкретний предмет (звук, запах...), до дій із символом, знаком, який його замінює, тобто до комп'ютерних ігор. Тому під час освітнього процесу необхідно, щоб простежувався тісний взаємозв'язок традиційних ігор (дидактичних, розвивальних тощо) і комп'ютерних. Комп'ютерні ігри в жодному разі не замінюють звичайних ігор і занять, а доповнюють їх, входять до структури занять, збагачуючи педагогічний процес новими можливостями. Комп'ютерні ігри сприяють формуванню у дітей вмінь: �•  засвоювати інформацію;�•  правильно аналізувати та інтерпретувати ігрові дії;�•  формулювати висновки, припущення; �•  досліджувати;�•  корегувати свої подальші дії.��Комп'ютерну гру діти сприймають як цікаву справу. З огляду на це такі ігри є незамінними у вихованні та навчанні дошкільників, не потребують зайвих настанов з боку батьків чи педагогів, адже не викликають у дітей протесту або нудьги. Це означає, що навички, знання, набуті завдяки грі, залишаться в пам'яті дошкільників надовго. У розділі, крім назви комп'ютерної гри, має бути зазначена її мета, правила та хід гри, а також вказано, під час якого заняття цю комп'ютерну гру слід використовувати.�� Крім традиційних навчально-пізнавальних занять, на яких КТ застосовують як елемент, у ЗДО, що реалізують варіативну складову змісту Базового компонента дошкільної освіти, проводять спеціальні заняття з ознайомлення дітей з ОКГ, що можуть бути:

• пізнавальними;

• творчими;

• діагностичними Пізнавальні заняття з ОКГ спрямовані на розвиток у дітей інтелектуальних здібностей, пізнавального інтересу, на формування знань, умінь і навичок самостійної роботи дошкільників за комп'ютером — користування мишею, клавіатурою тощо.

Метою творчих занять є художньо-естетичний, пізнавальний, мовленнєвий розвиток, корекція психічних процесів, таких як: кольоро розрізнення, кольоро сприймання, уява Діагностичні заняття можуть бути підсумковими до певної вивченої пізнавальної теми або серії тем. Крім того, їх проводять під час психолого-педагогічного обстеження розвитку дітей. Метою діагностичних занять є: •    з'ясовувати рівень комп‘ютерної грамотності дітей; •    формувати знання, уявлення, вміння, навички відповідно до програми розвитку; •    аналізувати розвивальний ефект освітнього процесу та визначати відповідно до нього напрями, зміст і методи подальшої роботи.

У підготовчій частині заняття роль педагога полягає у тому, щоб «занурити» дитину у сюжет заняття. Це період підготовки до комп'ютерної гри через розвивальні ігри, бесіду, які дадуть дитині змогу впоратися з поставленим завданням. У цій частині заняття доцільно провести пальчикову гімнастику, елементи гімнастики для очей для підготовки зорового, моторного апаратів до роботи. Варто спочатку в ігровій формі навчити дітей правильно сидіти за комп'ютером, утримуючи найприроднішу позу, а вже потім — давати їм змогу працювати за комп'ютером. Основна частина заняття передбачає оволодіння правилами комп'ютерної гри. Педагогу важливо дібрати для дітей ігрові комп'ютерні завдання, які відповідали б пізнавальній темі тижня.

    Під час підсумкової частини заняття діти повторюють вивчений матеріал, висловлюють свої враження від заняття, оцінюють власні дії.

Пам'ятайте! Педагог має знайти «золоту середину», щоб КТ не переважили практичних дій дітей з іншими засобами навчання та живого спілкування з од­нолітками й дорослими Висновок Отже, комп'ютер є розвивальним, перспективним сучасним засобом організованої і самостійної діяльності дітей, а застосування КТ у роботі з дошкільниками сприяє підвищенню їхнього інтересу до навчання, ефективності освітнього процесу. Надзвичайно важливим для оптимізації освітнього процесу є ґрунтовний підхід педагогів до розроблення перспективного планування впровадження КТ в роботу з дітьми, форма та змістовні компоненти якого залежать від професійної компетентності педагогів.   Застосування інформаційно-комунікаційних технологій у освітньому процесі відкриває широкі перспективи в роботі з дошкільниками. Актуальність цього напряму роботи з дітьми зумовлена пріоритетним завданням освіти, що полягає у забезпеченні подальшого становлення особистості дитини, розвитку її розумових здібностей, насамперед — у навчанні дітей творчо і самостійно мислити. �