Відмінності між версіями «Пискарь»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Медіа)
(Джерела та література)
Рядок 24: Рядок 24:
  
 
==Джерела та література==
 
==Джерела та література==
 +
'''Премудрий пискарь'''
 +
Персонаж однойменної сатиричної казки «для дітей неабиякого віку» (1883) Михайла Евграфовича Салтикова-Щедріна (1826-1889) - піскар, який «жив - тремтів і вмирав - тремтів».
 +
Вся пескаріная премудрість полягала в тому, щоб животіти в своїй темній норі, тремтячи за своє життя, і «не висовуватися» - у всіх сенсах цього виразу. Так сатирик зобразив російську ліберальну інтелігенцію, чию громадську позицію він прирівняв до поведінки пічкура, стурбованого лише виживанням.
 +
Алегорично: людина-конформіст, соціально або політично пасивний боягузливий людина, яка зводить свій конформізм в ранг філософії (іронії.).
  
 
==Зовнішні посилання==
 
==Зовнішні посилання==

Версія за 16:29, 2 листопада 2018

Пискарь, -ря, м. Рыба: пискарь, Golio vulgaris. Браун. 25.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках Маленька рибка сімейства коропових, мешкає в річках і озерах.


Пискарь звичайни, риба сем. коропових. Мешкає в прісних водах Євразії, звичайний в Росії. Утворює ряд підвидів (в басейні Аральського моря, в річках Сибіру - від Обі до Єнісею, в басейні Амура і річках Примор'я). Дл. тіла до 22 см, маса до 80 р Рот нижній, напівмісячний. У кутах рота по вусику. Забарвлення маскує, під колір дна, на якому ця риба живе. Тримаються зграями. Бентофаги - відшукують їжу на дні (різних личинок, дрібних молюсків і т. П.). Статева зрілість настає на 2-4-му році життя. Нерест порційний, в квітні - червні. Ікра донна, прилипає до піщинок і стає непомітна. Плодючість 1-3 тис. Ікринок. Пескари - об'єкт спортивного лову.

Словарь української мови / Упор. з дод. влас. матеріалу Б. Грінченко : в 4-х т. — К. : Вид-во Академії наук Української РСР, 1958. Том 3, ст. 153.

Ілюстрації

1408869182.jpg 1408869182.jpg

Медіа

Див. також

Джерела та література

Премудрий пискарь Персонаж однойменної сатиричної казки «для дітей неабиякого віку» (1883) Михайла Евграфовича Салтикова-Щедріна (1826-1889) - піскар, який «жив - тремтів і вмирав - тремтів». Вся пескаріная премудрість полягала в тому, щоб животіти в своїй темній норі, тремтячи за своє життя, і «не висовуватися» - у всіх сенсах цього виразу. Так сатирик зобразив російську ліберальну інтелігенцію, чию громадську позицію він прирівняв до поведінки пічкура, стурбованого лише виживанням. Алегорично: людина-конформіст, соціально або політично пасивний боягузливий людина, яка зводить свій конформізм в ранг філософії (іронії.).

Зовнішні посилання