Відмінності між версіями «Цицовий»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Сучасні словники)
Рядок 40: Рядок 40:
 
|}
 
|}
  
==Медіа==
 
  
==Див. також==
 
  
 
==Джерела та література==
 
==Джерела та література==

Версія за 15:33, 31 жовтня 2018

Ци́цовий, -а, -е. Ситцевый. Цицова спідниця. Св. Л. 80. Цицова жилетка. Левиц. Пов. 181.


Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Цицовий, а, е. Ситцевый. Цицова спідниця. Св. Л. 80. Цицова жилетка. Левиц. Пов. 181., СИ́ТЦЕВИЙ, а, е. Прикм. до си́тець; // Пошитий із ситцю; оббитий ситцем. У кімнаті стояло ліжко з подушками, прикрите зеленим ситцевим укривалом (Н.-Лев., II, 1956, 126); Ситцева спідниця червоніла незчисленними квіточками (Мирний, III, 1954, 179); Із-за вагончика вийшла дівчина в ситцевому платтячку (Гончар, Тронка, 1963, 186).

Си́тець (через рос. посередництво від нід. sits, що походить від гінді छींट)[1] — легка бавовняна тканина, що отримується в результаті спеціальної обробки суворого міткалю. Широко використовується для виготовлення легкого жіночого і дитячого одягу, чоловічих сорочок, постільної білизни, завіс і т. д. Ситець користувався величезною популярністю в Росії і в Радянському Союзі. У СРСР в умовах дефіциту тканин саме дешевий ситець яскравого розфарбовування (відомий вираз «веселенький ситець») йшов на сукні. Оскільки перше, що необхідне в домі молодятам — вироби з тканини (завіски, постільна білизна, домашній одяг), першу річницю одруження називали «ситцевим весіллям». На неї прийнято дарувати постільну білизну, рушники і інші вироби з тканини.

Ситець — це натуральна бавовняна тканина, створюється шляхом полотняного переплетення кардной тканини. По тактильним відчуттям вона ніжна і м’яка.

Особливості матеріалу:

-натуральність походження (на 100% складається з бавовни);

-гіпоалергенність — тканина досить гладка, не викликає подразнення шкіри;

-приємна на дотик;

-екологічно чистий матеріал;

-не розтягується;

-має високий рівень гігроскопічності;

-пропускає повітря;

-декоративність, безліч квітів.

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png


Джерела та література

-Публічний електронний словник української мови

-Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 9. — С. 208.

Зовнішні посилання