Відмінності між версіями «Невинний»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 31: Рядок 31:
  
 
==Див. також==
 
==Див. також==
 +
Невинний
 +
Повернувся з панщини,
 +
Прийшов до дому свого,
 +
Не бачив Батьківщини
 +
І ні душі навколо ...
 +
 +
Сів тихенько,засмутився,
 +
І Плакати відразу ж став,
 +
І дивно,лиш один лишився,
 +
На самоті в житті пропав.
 +
 +
Чекали довго його батьки ,
 +
І братів маленьких і сестер ,
 +
Невдовзі всіх їх розстріляли ,
 +
Прийшла черга батьків - повбивали ...
 +
 +
Думає тепер , куди йому йти ,
 +
Що ж тепер , далі буде робити ,
 +
Засмутився і задумався він ,
 +
Над своїм життям , як далі жити ...
  
 
==Джерела та літератур==
 
==Джерела та літератур==

Версія за 19:29, 21 жовтня 2018

Невинний, -а, -е. Невинный. За невинного Бога. Безъ всякой вины. Так і пішов чоловік на поселення за невинного Бога. Мнж. 134.

Сучасні словники

НЕВИ́ННИЙ, неви́нна, неви́нне.

1. Який не має за собою вини; який не зробив нічого злочинного. [Прісцілла (кидається до Руфіна):] Мене в’яжіть! Мій чоловік невинен (Л. Укр., II, 1951, 423); Яке це божевілля на невинних людей нападати! (Хижняк, Килимок, 1961, 91).

Неви́нна кров — кров людини або живої істоти, за якою немає ніякої вини. [Четвертий голос:] Покарає Зевс за кров невинну (Л. Укр., II, 1951, 306).

2. Морально чистий, непорочний. Я не забуду щастя дотику до її шовкових кучерів, не забуду її душі, що дивилась крізь сині очі, — моєї душі, тільки далеко кращої, чистішої, невинної (Коцюб., І, 1955, 420); Вона справді любила його всім своїм щирим, невинним, дівочим серцем (Ів., Тарас. шляхи, 1954, 355); // Який виражає моральну чистоту, непорочність. Лице твоє, чудове і невинне, Отут раз в раз у серці мо́їм сяє (Фр., XIII, 1954, 241); За Тимофієм.. виступала гарна молодичка, поблискуючи не дуже невинними очима, й усміхалася (Хотк., II, 1966, 382); // Пов’язаний з морально чистою, непорочною поведінкою. В голосі Степана було стільки невинної радості, що старий Волох спершу на хвилину злагіднів (Мак., Вибр., 1954, 294).

3. Наївний, простодушний, нехитрий. Невинне мріяння народників не тільки по-дитячому наївне — воно прямо шкідливе тим, що відвертає думку бідноти від класової боротьби (Ленін, 24, 1972, 6); Дорош уважно слухав розповіді селян, але відчував, що вони приходять до нього не для того, щоб розповідати такі невинні історії, а що в них на умі є щось важливіше (Тют., Вир, 1964, 160).

4. Який не завдає шкоди; нешкідливий, безневинний. Пошліть йому [князеві М. В. Шаховському] разом з просьбою свої видання белетристичні, прохайте, щоб він звернув увагу на їх невинний зміст і дозволив їх продавати в Росії (Коцюб., III, 1956, 211); Уряд і польська шляхта цілком слушно вбачали навіть у невинній культурницькій роботі серед українського населення загрозу своєму безроздільному пануванню (Матеріали з іст. укр. журналістики, 1959, 138).

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

.
.
.

Див. також

Невинний Повернувся з панщини, Прийшов до дому свого, Не бачив Батьківщини І ні душі навколо ...

Сів тихенько,засмутився, І Плакати відразу ж став, І дивно,лиш один лишився, На самоті в житті пропав.

Чекали довго його батьки , І братів маленьких і сестер , Невдовзі всіх їх розстріляли , Прийшла черга батьків - повбивали ...

Думає тепер , куди йому йти , Що ж тепер , далі буде робити , Засмутився і задумався він , Над своїм життям , як далі жити ...

Джерела та літератур

http://sum.in.ua/s/Nevynnyj ,http://ukrlit.org/slovnyk/%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D0%B9, http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/50416-raduvaty.html#show_point

Зовнішні посилання