Відмінності між версіями «Поєднатися»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Поєднатися, -ня́юся, -єшся, '''''гл. ''1) Подружиться, сойтись, соединиться. ''Зібралися: стари...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Поєднатися, -ня́юся, -єшся, '''''гл. ''1) Подружиться, сойтись, соединиться. ''Зібралися: старий, малий, убогий, багатий, поєднались, дожидають великого свята. ''Шевч. 150. 2) Условиться, договориться. Шевч. 104.  
 
'''Поєднатися, -ня́юся, -єшся, '''''гл. ''1) Подружиться, сойтись, соединиться. ''Зібралися: старий, малий, убогий, багатий, поєднались, дожидають великого свята. ''Шевч. 150. 2) Условиться, договориться. Шевч. 104.  
[[Категорія:По]]
+
Зливатися, змішуватися в одне ціле; утворювати єдине ціле. У пивній.. дим тютюнових ерзаців плавав шарами, не поєднуючись та не спливаючись (Юрій Яновський, I, 1958, 539); Все злучиться в цілість — природа і люди, що є, що минуло, що сталось, що буде, і рідне й чуже поєднається щільно і житиме в думці моїй нероздільно (Леся Українка, I, 1951, 287);
 +
//  Зливаючись, змішуючись, переставати розрізнятися, сполучатися в одно (для слуху, зору і т. ін.). Приємний, м'якого тембру голос переливався, воркотів.., то затихаючи, то посилюючись, і так гармонійно поєднувався з звучанням гуслів, що Маруся вся обернулася в слух і заніміла (Спиридон Добровольський, Очаківський розмир, 1965, 38); Старі козацькі й чумацькі мотиви, і пісні праці й кохання, і боротьби за волю, й нові комсомольські пісні.., — все поєдналось у єдиному.. звучанні (Олександр Довженко, I, 1958, 93);
 +
//  тільки док., перен. З'єднатися на ґрунті спільних інтересів, поглядів і т. ін.; згуртуватися. У темному гаю Зібралися; старий, малий, Убогий, багатий Поєднались, — дожидають Великого свята (Тарас Шевченко, I, 1963, 94); Вікопомна Переяславська Рада була виявом волі українського народу поєднатися навіки з братнім народом російським (Максим Рильський, III.
 +
 
 +
[[Файл:ук.jpg]]
 +
[[Файл:ог.jpg]]

Версія за 23:30, 18 жовтня 2018

Поєднатися, -ня́юся, -єшся, гл. 1) Подружиться, сойтись, соединиться. Зібралися: старий, малий, убогий, багатий, поєднались, дожидають великого свята. Шевч. 150. 2) Условиться, договориться. Шевч. 104. Зливатися, змішуватися в одне ціле; утворювати єдине ціле. У пивній.. дим тютюнових ерзаців плавав шарами, не поєднуючись та не спливаючись (Юрій Яновський, I, 1958, 539); Все злучиться в цілість — природа і люди, що є, що минуло, що сталось, що буде, і рідне й чуже поєднається щільно і житиме в думці моїй нероздільно (Леся Українка, I, 1951, 287); // Зливаючись, змішуючись, переставати розрізнятися, сполучатися в одно (для слуху, зору і т. ін.). Приємний, м'якого тембру голос переливався, воркотів.., то затихаючи, то посилюючись, і так гармонійно поєднувався з звучанням гуслів, що Маруся вся обернулася в слух і заніміла (Спиридон Добровольський, Очаківський розмир, 1965, 38); Старі козацькі й чумацькі мотиви, і пісні праці й кохання, і боротьби за волю, й нові комсомольські пісні.., — все поєдналось у єдиному.. звучанні (Олександр Довженко, I, 1958, 93); // тільки док., перен. З'єднатися на ґрунті спільних інтересів, поглядів і т. ін.; згуртуватися. У темному гаю Зібралися; старий, малий, Убогий, багатий Поєднались, — дожидають Великого свята (Тарас Шевченко, I, 1963, 94); Вікопомна Переяславська Рада була виявом волі українського народу поєднатися навіки з братнім народом російським (Максим Рильський, III.

Ук.jpg Ог.jpg