Відмінності між версіями «Казакова Ірина Вячеславівна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 40: Рядок 40:
 
=Завдання 2=
 
=Завдання 2=
 
=Завдання 3=
 
=Завдання 3=
 +
<br />''При підготовці до уроку з використанням ІКТ вчитель не повинен забувати, що це УРОК, а значить, потрібно складати план уроку виходячи з його цілей. При відборі навчального матеріалу він повинен дотримуватися основні принципи систематичності і послідовності, доступності, диференційованого підходу, науковості та ін. При цьому комп'ютер не замінює вчителя, а тільки доповнює його.''
 +
 +
Розробка уроку з використанням ІКТ складається з наступних ''етапів'':<br />
 +
1. '''Концептуальний''' - На даному етапі з позицій макроаналізу визначається дидактична мета з орієнтацією на досягнення результатів: формування, закріплення, узагальнення або вдосконалення знань; формування умінь; контроль засвоєння і т.п. Виходячи з педагогічних завдань уроку аргументується необхідність використання ІТ або ресурсів Інтернет в освітньому процесі. <br />''Основні цілі використання ІТ'': можливість подання в мультимедійній формі унікальних інформаційних матеріалів (відеофрагментів, моделей, таблиць, схем і т.п.); візуалізація досліджуваних явищ, процесів і взаємозв'язків між об'єктами; формування навичок і вмінь інформаційно-пошукової діяльності; необхідність роботи з моделями досліджуваних об'єктів, явищ або процесів з метою їх дослідження в інтерактивному режимі; використання ІКТ в якості додаткового джерела інформації.<br />
 +
 +
2. '''Технологічний''' - На основі сформульованих вимог до освітніх електронних ресурсів за дидактичними цілями і методичного призначенням проводиться багатофакторний аналіз і відбір освітніх електронних ресурсів. Вибирається форма уроку, виділяються основні структурні елементи уроку.
 +
На даному етапі проводиться більш детальний аналіз (доробка або модернізація) електронних ресурсів, вивчається супровідна документація, прогнозується ефективність використання даного ресурсу, визначається методика проведення уроку і проектуються основні види діяльності з ресурсами в навчальному процесі.<br />
 +
3. '''Операціональні''' -  На даному етапі проводиться деталізація функцій, які можна покласти на кошти ІКТ, і способів їх реалізації з одного боку, вибір способів взаємодії учня і електронним ресурсом і навчальним з іншого; здійснюється поетапне планування уроку.<br />
 +
Для кожного з етапів визначається: мета; тривалість етапу; форма організації діяльності учнів; функції викладача і основні види його діяльності на даному етапі; форма проміжного контролю і т.п. Організовуючи урок з ІКТ, потрібно враховувати наступні фактори: рівень підготовки класу, методичну мету уроку, тип уроку, готовність учнів до нового виду навчальної діяльності, гігієнічні вимоги.
 +
Критерії корисності ІКТ в освіті можна сформулювати наступним чином: та чи інша навчальна комп'ютерна технологія доцільна, якщо вона дозволяє отримати також результати навчання, які не можна отримати без застосування цієї технології.<br />
 +
ІКТ можна використовувати на всіх етапах уроку в залежності від мети.<br />
 +
 
=Завдання 4.Методичні рекомендації=
 
=Завдання 4.Методичні рекомендації=
  

Версія за 01:47, 5 грудня 2017

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Казакової Ірини Вячеславівни групи ПОм-1-16-2.2з другого освітнього (магістерського) рівня заочної форми навчання спеціальності «Початкова освіта» Педагогічного інституту з 06.11.2017р. до 26.11.2017р.

База для проведення практики: СШ І-ІІІ ст. № 313 (Деснянський район, вул. Лисківська, 7-Б)

Візитка

Школа з'явилась на мапі Києва на початку 90-х років 20 століття, у зв'язку із розширенням житлового масиву Троєщина. У 1994 році школа прийняла перших учнів. Перший випуск відбувся навесні 1996 року. З того часу, повну середню освіту в нашій школі здобули 827 учнів, з яких 59 з золотою медаллю і 21 зі срібною. З моменту будівництва і до сьогодні школу очолює її директор - Посадський Володимир Віталійович. У 2007-2008 навчальному році, згідно із розпорядженням Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації від 31.08.2007 № 1324, школа здобула статус спеціалізованої з поглибленим вивченням інформаційних технологій.

максі

Адміністрація закладу

Директор школи


ПОСАДСЬКИЙ ВОЛОДИМИР ВІТАЛІЙОВИЧ

DirektorVV.jpg


Заступник директора з навчальної роботи


КЛИМЕНКО ВОЛОДИМИР СЕРГІЙОВИЧ

ZavuchVS.jpg

Заступник директора з виховної роботи


СТАЦЕНКО ГАЛИНА АНДРІЇВНА

ZavuchSG.jpg

Педагогічний колектив

Pedagogi313.jpg


Педагогічний колектив школи об'єднує 32 вчителів. Серед вчителів, 20 здобули вищу кваліфікаційну категорію, 8 - першу, 1 - другу, 3 є спеціалістами. 2-х вчителів відмічено званням "Відмінник освіти", 5 - "старший вчитель", 1 - "вчитель-методист" .

Сайт школи

Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №313

Контактна інформація

Адреса школи: 02097, м. Київ, вул. Лисківська, 7-б Телефон:(044) 530-14-40, 530-14-39 Адреса: Електронна адреса: sh313@ukr.net

Завдання 1

<center>
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ


Завдання 2

Завдання 3


При підготовці до уроку з використанням ІКТ вчитель не повинен забувати, що це УРОК, а значить, потрібно складати план уроку виходячи з його цілей. При відборі навчального матеріалу він повинен дотримуватися основні принципи систематичності і послідовності, доступності, диференційованого підходу, науковості та ін. При цьому комп'ютер не замінює вчителя, а тільки доповнює його.

Розробка уроку з використанням ІКТ складається з наступних етапів:
1. Концептуальний - На даному етапі з позицій макроаналізу визначається дидактична мета з орієнтацією на досягнення результатів: формування, закріплення, узагальнення або вдосконалення знань; формування умінь; контроль засвоєння і т.п. Виходячи з педагогічних завдань уроку аргументується необхідність використання ІТ або ресурсів Інтернет в освітньому процесі.
Основні цілі використання ІТ: можливість подання в мультимедійній формі унікальних інформаційних матеріалів (відеофрагментів, моделей, таблиць, схем і т.п.); візуалізація досліджуваних явищ, процесів і взаємозв'язків між об'єктами; формування навичок і вмінь інформаційно-пошукової діяльності; необхідність роботи з моделями досліджуваних об'єктів, явищ або процесів з метою їх дослідження в інтерактивному режимі; використання ІКТ в якості додаткового джерела інформації.

2. Технологічний - На основі сформульованих вимог до освітніх електронних ресурсів за дидактичними цілями і методичного призначенням проводиться багатофакторний аналіз і відбір освітніх електронних ресурсів. Вибирається форма уроку, виділяються основні структурні елементи уроку. На даному етапі проводиться більш детальний аналіз (доробка або модернізація) електронних ресурсів, вивчається супровідна документація, прогнозується ефективність використання даного ресурсу, визначається методика проведення уроку і проектуються основні види діяльності з ресурсами в навчальному процесі.
3. Операціональні - На даному етапі проводиться деталізація функцій, які можна покласти на кошти ІКТ, і способів їх реалізації з одного боку, вибір способів взаємодії учня і електронним ресурсом і навчальним з іншого; здійснюється поетапне планування уроку.
Для кожного з етапів визначається: мета; тривалість етапу; форма організації діяльності учнів; функції викладача і основні види його діяльності на даному етапі; форма проміжного контролю і т.п. Організовуючи урок з ІКТ, потрібно враховувати наступні фактори: рівень підготовки класу, методичну мету уроку, тип уроку, готовність учнів до нового виду навчальної діяльності, гігієнічні вимоги. Критерії корисності ІКТ в освіті можна сформулювати наступним чином: та чи інша навчальна комп'ютерна технологія доцільна, якщо вона дозволяє отримати також результати навчання, які не можна отримати без застосування цієї технології.
ІКТ можна використовувати на всіх етапах уроку в залежності від мети.

Завдання 4.Методичні рекомендації

Проектування інформаційного освітнього середовища установи
Можна виділити такі загальні положення формування єдиного інформаційного середовища:

  • під час формування інформаційного освітнього середовища необхідно розв’язати проблему змісту освіти на сучасному етапі, співвідношення традиційних складових навчального процесу та нових інформаційно-комунікаційних технологій, нових взаємовідношень учня, учителя та освітнього середовища,
  • інформаційне освітнє середовище включає технологічні (апаратні та програмні), інформаційні та організаційні ресурси.

Для формування ІК-компетентності вчителів потрібно:

  • Проводити семінари і тренінги для вчителів.
  • Надавати вчителям можливості проходження курсів підвищення ІК-компетентності.
  • Мотивувати вчителів та показувати можливості використання сучасних технічних засобів в освіті.
  • Виділення ІК-компетентності як окремої складової професійної компетентності педагога обумовлено активним використання ІКТ у всіх сферах людської діяльності, в тому числі і в освіті.

Модернізація ІТ-інфраструктури
ІТ-забезпечення школи потребує модернізації. Школа забезпечена ІКТ на середньому рівні. Потрібно облаштувати ще один клас інформатики. Тому що інколи виникають труднощі та незручності під час проведення уроків. Також школа потребує додаткового мультимедійного обладнання. Є в наявності одна Смарт-дошок та проектор. На мою думку, можна модернізувати ІТ-інфраструктуру так:

  • Ефективність навчальних закладів. Загальний аналіз діяльності навчального закладу, рішення для контролю звітності і створення звітів. Спрощення звітності й керування планами на майбутнє завдяки миттєвому доступу до інформації і докладному огляду джерел даних.
  • Керування дослідженнями. Хмарна платформа для спільних досліджень із широким спектром інструментів для аналізу, розробки та створення матеріалів. Надання групам ефективних засобів для співпраці, дослідження, аналізу, розробки та створення матеріалів.
  • Операційна ефективність. Програмний комплекс серверів і інструментів, які забезпечують світовий рівень керування ІТ-інфраструктурою, захисту даних і безпеки мережі. Ефективне керування ІТ-інфраструктурою і її захист з одночасним зменшенням непрямих витрат на інформаційні технології.
  • Електронне навчання. Інструменти для творчості і технології для співпраці, що надає змогу учням, творити і надихати одне одного, а також співпрацювати під час навчання в межах навчального закладу, держави чи всього світу.

Формування ІК-компетентності вчителя
Виділення ІК-компетентності як окремої складової професійної компетентності педагога обумовлено активним використання ІКТ у всіх сферах людської діяльності, в тому числі і в освіті. Вона передбачає наявність у особистості здібності:

  • застосовувати ІКТ в навчанні та повсякденному житті;
  • раціонально використовувати комп’ютер і комп’ютерні засоби під час розв’язування завдань, пов’язаних з опрацюванням інформації, її пошуком, систематизацією, зберіганням, поданням і передаванням;
  • будувати інформаційні моделі й досліджувати їх за допомогою засобів ІКТ;
  • давати оцінку процесові й досягнутим результатам технологічної діяльності.

Сьогодні більшість учнів мотивована на стійке, незалежне, цілеспрямоване і самостійне навчання. Саме тому їм подобається робота над проектом, тим, що вони беруть на себе ризик самостійних дій і навчаються на своїх помилках. Уміння працювати з інформацією, узагальнювати, аналізувати, систематизувати - усе це допоможе учням у роботі над проектом. Навички роботи з комп'ютером їм будуть потрібні не тільки для пошуку інформації (тим паче, що на сьогоднішній день учні частіше і більш охоче шукають інформацію через Інтернет, ніж у бібліотеці), але й для того, щоб представити і розкрити тему своїх досліджень. Метод проектів вимагає ретельної підготовки вчителя, оскільки від того, наскільки він зможе зацікавити учнів темою проекту, буде залежати і результативність роботи учнів. Учитель повинен чітко сформулювати основні, проблемні та навчальні питання, чітко визначити терміни роботи над проектом, ознайомити з методами оцінювання як протягом всього проекту, так і кінцевого результату. Вважаємо, що використання методу проектів у роботі, є найбільш ефективним на сьогоднішній день для формування цілісної конкурентоспроможної особистості учнів. Одним з головних завдань шкільної освіти сьогодні є підготовка учнів до швидкого сприйняття і опрацювання великих обсягів інформації, озброєння їх сучасними засобами і технологіями роботи, формування в них інформаційної культури, життєвих компетентностей, зокрема інформаційної компетентності. Щоб сформувати інформаційну компетентність в учнів, учитель і сам повинен володіти такою компетентністю, розуміти ту роль, яку він може відігравати у формуванні особистості учня.